Instalatérské a topenářské práce - Praha a okolí

Kvalitně provedené řemeslné práce jsou zárukou spokojenosti na dlouhá léta. A rozhodně to platí u řemesel jako je pokrývačství, klempířství, ale i instalatérství nebo topenářství. Všechna tato řemesla provedená odborníky umí navíc ušetřit finance.

Kvalitní řemeslné práce

Říká se, že řemeslo má zlaté dno. Ačkoli je to určitě pravda, tak to zlato je nejen pro řemeslníka, ale i zákazníka. Kvalitní řemeslné práce mají totiž velký vliv na roční náklady za bydlení. Kvalita těchto prací se projeví na nákladech za teplo, za vodu, za elektřinu, plyn, ale bude ji cítit i sám zákazník. Kvalita řemeslných prací odpovídá za komfort bydlení i za dobrý pocit v domě či bytě. A navíc je i vidět. U instalatérských a topenářských prací jde spíše o to, aby rozvody byly skryté, a koncová zařízení funkční, úsporná, moderní a designově krásná. U pokrývačství nebo klempířství jde o kvalitu, ochranu, ale i krásný vzhled, který ladí se svým okolím i domem samotným. Toto všechno zajistí odborníci, pro které je jejich řemeslo nejen prací, ale i koníčkem a životním stylem.

Instalatérské práce- Praha a okolí

Instalatérské služby to nejsou jen služby na klíč okolo rozvodů vodoinstalací. Nabídka instalatérských prací je široká a zahrnuje také rozvody plynu a protipožárního zabezpečení. Samotné instalatérské práce zahrnují rekonstrukce i nové rozvody a jsou prováděny od instalačních rozvodů, přes instalace koncových zařízení, revizní zprávy, až po zajištění připojení k řádu.

Vodoinstalace - Praha a okolí

Moderní vodoinstalace se liší od těch dřívějších. Liší se již základním materiálem, což jsou rozvodné trubky. Ty se dnes již neinstalují v pozinkovaném provedení, ale přednost, dokonce i před mědí, dostávají rozvodné plastové trubky. Ty jsou odzkoušeny, jsou odolné tlaku, studené i teplé vodě, nekorodují, jsou zcela zdravotně nezávadné a mají vysokou životnost. Co určitě stojí za zmínku, je jejich velmi jednoduchá montáž. Moderní plastové vodovodní rozvody, ale i rozvody odpadů, se již nelepí, ale montují se pomocí flexibilních kroužků, které zajišťují vysoce trvanlivý a odolný, ale rozebíratelný spoj. To umožňuje i dodatečné rozšíření rozvodu bez jakéhokoli bourání, například když si k pračce pořídíte sušičku. Velmi důležitá jsou i koncová zařízení, která jsou nejen krásná, ale také funkční. V nabídce je mnoho variant, které jsou různě úsporné, a jejich ovládání je klasické i velmi moderní, které nabízí například míchání vody na určitý stupeň.

Opravy vodoinstalace- Praha a okolí

Ne vždy se mění nebo montuje celá kompletní vodoinstalace. Často je nutná pouze oprava, nebo různě velká rekonstrukce. Nejčastějším problémem bývají koncové baterie, nádržky záchodů, připojení praček, myček nebo sušiček. Problémové bývají také odpady. Zde je vhodné zvážit kompletní výměnu, nebo čištění.

Kanalizace - Praha a okolí

Kanalizace většinou je brána jako venkovní rozvody a svody. Patří k nim však i ty vnitřní. Novinkou je moderní kanalizační potrubí, které není hlučné. Proto je velmi vhodné zejména pro výměnu v panelových domech, kde právě nadměrný hluk z těchto odpadních trubek ruší.

Rozvody plynu - Praha a okolí

I zde došlo k moderním změnám, které jsou zásadní u rozvodů trubek. Také zde se využívá speciálního plastového potrubí, které je možné vést pod povrchem. Rozvody plynu patří do rukou specializovaných odborníků. Ti dnes nejen upraví a opraví rozvody, ale zajistí také bezpečné připojení všech spotřebičů a opatří dům nebo byt zabezpečením před únikem plynu. Samozřejmostí je revizní kontrola a zpráva a připojení k plynové přípojce.

Topenářské práce- Praha a okolí

Zřejmě nejvíce změn zasáhlo vytápění. Dnes existuje kromě tradičního vytápění i vytápění alternativní a jeho kombinace. Mnoho domácností řeší vytápění spolu s instalačními rozvody. To zajistí velmi nízké roční náklady na provoz domu. Proto, aby i váš dům nebo byt měl výbornou tepelnou pohodu, příjemné a funkční rozvody je vhodné nechat si po prohlídce objektu nebo bytu vypracovat nejvhodnější projekt, který ukáže možnosti vytápění i způsobu využívání instalací. Ten, kdo se bojí, že by investice do takového projektu byla velmi vysoká, může určit výši možných nákladů. Často i malé změny dokáží mnoho. Například výměna plynového kotle za úsporný přinese znatelné úspory. Stejné je to i u ohřevu vody. Také zde je možné mnoho ušetřit.

Pokrývačské práce- Praha a okolí

Dům by měl mít nejen kvalitní střechu, ale měl by být i zateplený. To zajistí rekonstrukce střechy, a také kompletní zateplení objektu. Pokud dům zateplíte od střechy po suterén, můžete ušetřit až tři čtvrtiny nákladů na provoz domu. Střechu je možné zateplit samostatně. Nebo jako součást půdní vestavby.

Půdní vestavba - Praha a okolí

Půdní vestavbu je možné provést na většině sedlových střech. Střecha dostane moderní tepelně izolovaná střešní okna, kvalitní izolaci, zateplení a v podkroví se ze sádrokartonového systému vystaví obytný prostor. Půdní vestavba je ideální pro pořízení bydlení ve městech, ale i pro rozšíření obytného prostoru v rodinných domech. Její velkou výhodou je, že se projeví větším tepelným komfortem v celém domě.

Kompletní pokrývačské práce - Praha a okolí

Sem patří nové střechy, ale i střechy rekonstruované. V prvním případě se staví nová střecha podle projektu na novém domě. Ve druhém případě je nutné střechu rozebrat, zkontrolovat konstrukci a provést veškeré opravy. Zde je velmi vhodné zvážit, zda střechu neupravit pro bydlení, tedy pro půdní vestavbu. Rekonstrukce střechy se většinou provádí také podle projektu. Zvláště, pokud jde o větší úpravy. Je možné změnit i střešní krytinu. Posouzení však patří výhradně odborníkům. Ti musejí propočítat jak těžkou krytinu daná střecha unese.

Klempířské práce- Praha a okolí

Na každou střechu patří oplechování, a kvalitní okapy a svody. Nejkrásnější jsou z mědi, ale i z moderních materiálů, ke kterým patří například titanzinek, jehož trvanlivost je stejná jako u mědi. Klempíř kromě běžných klempířských prací vyrobí na střechu okrasné prvky, které pozvednou její vzhled. Vyniknou na moderní i starší zástavbě.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id11694 (cesky-magazin.cz#569)


Přidat komentář