Hodinový manžel - Mělník

Máte doma nějaký technický problém, který nedokážete vyřešit? A nemáte nikoho, kdo by vám pomohl? Pokud s tím nechcete bojovat sami a riskovat, že to pokazíte ještě více, pak si objednejte hodinového manžela.

A kdo je to vlastně hodinový manžel? Hodinový manžel je člověk, zpravidla muž, který má spoustu dovedností a schopností, díky nimž zvládne provést většinu prací, které je v běžné domácnosti potřeba udělat. Může jít o množství různých menších oprav a dodělávek, nebo taky o větší práce. Hodinoví manželé jsou tu zkrátka od toho, aby nebylo potřeba kvůli každému typu práce volat specializovaného řemeslníka, protože opravdu šikovný hodinový manžel zastane hned několik řemeslníků najednou. Pokud vám doma cokoliv nefunguje, neumíte si to sami opravit a nechcete riskovat, že neodborným zásahem naděláte více škody než užitku, nebo že si dokonce ještě ublížíte, pak si objednejte hodinového manžela. Hodinový manžel však není jen opravář, ale je tu i pro případ, že potřebujete něco nainstalovat, smontovat, či vyměnit staré za nové a podobně.

Kdo je hodinový manžel?

Služby hodinového manželaKdo je to hodinový manžel? Tohle sousloví může vyvolávat různé představy. Ještě před deseti lety by si možná leckdo pomyslel, že jde snad o nějakého gigola. Dnes už však většina lidí ví, že hodinový manžel je schopný kutil neboli všeuměl, který nám pomůže s mnoha problémy, jež naši domácnost trápí. Název hodinový manžel se pro takového šikovného muže začal požívat proto, že v domácnosti zastoupí opravdového manžela, který není tak šikovný, nebo nemá čas, popřípadě v dané domácnosti chybí. Dnes je běžné, že muži už nejsou technicky tak schopní, jak tomu bývalo dříve, a tak hodinový manžel nachází uplatnění ve spoustě domácností, a to běžně i těch mužských. Hodinového manžela si totiž samozřejmě mohou objednat i muži, kteří nejsou technicky tak zdatní nebo nemají na opravy a údržbu domácnosti čas. Hodinový manžel je všestranně šikovný, nadaný a schopný, vyzná se v mnoha typech různých** prací, oprav, montáží, instalací, dodělávek** aj. A právě to je největší předností hodinového manžela, díky které se tato služba stává čím dál oblíbenější a populárnější. Hodinový manžel dokáže zastat práci několika různých specializovaných pracovníků. Díky tomu ušetříte nejen finance, ale také čas, který pak můžete strávit něčím mnohem příjemnějším než opravami, třeba se svou rodinou, odpočinkem, relaxací, procházkami, lenošením nebo čímkoliv, co vás baví.

Co dokáže hodinový manžel?

Hodinovým manželem se nemůže stát jen tak někdo. Hodinový manžel musí ovládat spoustu různých dovedností a schopností. Jen ten, kdo je všestranný a technicky zdatný, kdo se vyzná ve spoustě typů prací, kdo umí leccos opravit, namontovat, smontovat či instalovat, může vykonávat práci hodinového manžela.

Jaké služby hodinový manžel nabízí?

Služby řemeslnéMezi nejčastější dovednosti hodinových manželů patří například oprava porouchaných elektrických zásuvek, opravy a výměna vypínačů, výměna či montáž svítidel, opravy kapajících kohoutků, výměna těsnění u kohoutku, výměna vodovodní baterie, opravy domácích spotřebičů a jiné drobné instalatérské práce, připevnění držáku pro plochou televizi na zeď, sestavování nového nábytku, sestavení a instalace kuchyňské linky a následný odvoz nebo zajištění odvozu starého nábytku či kuchyňské linky, obklady v kuchyních, koupelnách nebo na záchodě, spárování obkladů, oprava splachovadla, výměna záchodové mísy, zprůchodnění ucpaných odpadů, malování nebo tapetování pokojů, instalace poliček nebo obrázků, nátěry nebo lakování nábytku, nátěry či lakování kovových konstrukcí jako jsou zábradlí, trubky aj., drobné zednické práce jako například sádrování, tmelení či spárování, montáže žaluzií, rolet či garnýží, zasklívání, zahradnické práce, jako třeba sekání trávy, stříhání nebo tvarování keřů či živého plotu, opravy v zahradním domku, nátěr zahradního domku, garáže či garážového stání a další.

Spektrum prací, které nabízí hodinový manžel, je u každého hodinového manžela jiné. Hodinoví manželé sice bývají všestranně schopní a nadaní, to však ještě neznamená, že zvládnou úplně všechno. Před tím, než si konkrétního hodinového manžela objednáte, raději se ho zeptejte, zda zvládne vykonat ty práce, které požadujete, aby vás pak nečekalo nepříjemné překvapení a zklamání.

Než si pozvete hodinového manžela

Potřebujete doma s něčím pomoci? Možná vás akutně trápí jen jedna věc. Protože je však hodinový manžel všestranný pomocník, proč ho nevyužít na vše, co budete potřebovat. Bylo by škoda si objednat hodinového manžela a teprve po jeho odchodu si vzpomenout na to, že by bylo potřeba udělat či opravit ještě něco dalšího. Proto před tím, než k vám hodinový manžel přijde, je velmi vhodné pečlivě projít celou vaši domácnost a zaznamenat si vše, co vás trápí, co vás štve, co potřebujete opravit, co chcete, aby to bylo už konečně hotové atp. Abyste na nic nezapomněli, postupujete systematicky místnost od místnosti a vezměte si s sebou blok a tužku, abyste si mohli vše potřebné zaznamenat. Pokud si takto projdete celou domácnost místnost od místnosti, nebo v případě rodinného domku všechny patra od sklepa až po půdu a pak také zahradu, najdete a poznamenáte si díky tomu vše co vás trápí. Při návštěvě hodinového manžela už pak nebudete muset přemýšlet o tom, co ještě opravit, o co ještě hodinového manžela požádat, ale jednoduše využijete své poznámky. Vše tak půjde jako po másle a bez zbytečného zdržování na vzpomínání a přemýšlení, co ještě…

Úklidové práce

S čím vám může hodinový manžel pomoci

Procházení domu můžete začít třeba od sklepa. Ve sklepě bývá častou věcí, že tam vše nefunguje jak by mělo, ale protože do sklepa se tak často nechodí, tak obvykle máme sklon to zanedbávat a prostě nad tím mávnout rukou. Když už ale budeme doma mít hodinového manžela, je lepší nic nevynechat a opravit úplně vše. Ve sklepě obvykle dělají problémy nefunkční vypínače, rozbité kliky od dveří, omítka opadaná okolo oken nebo jinde atp.

Ze sklepa následně přejdete do obytné části domu. Doma často také zlobívají nefunkční vypínače nebo rozbité elektrické zásuvky, velmi častým problémem jsou také kapající kohoutky. Dále může hodinový manžel pomoci instalovat například nové osvětlení, které jste si koupili, ale neumíte ho sami namontovat, poličky a obrázky na zeď aj. Postupně procházejte místnost od místnosti, a pokud se budete pozorně koukat, určitě objevíte vše, co je třeba.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id11638 (cesky-magazin.cz#429)


Přidat komentář