Garážová vrata - Ústí nad Orlicí

Chystáte se stavět novou garáž a uvažujete o tom, jaká garážová vrata si vybrat? Nebo máte starší garáž a chcete stará vrata vyměnit za nová? Poradíme vám, jaké typy garážových vrat jsou na současném trhu k mání.

Máte na své garáži stará dobrá křídlová vrata? Taková vrata, pokud jsou kvalitní a pokud vám nevadí, že nejsou na elektřinu a že už většinou nevypadají moc pěkně, mohou dobře sloužit ještě spoustu let. Jejich podstatnou závadou je však to, že je každý zloděj v mžiku snadno překoná. Pokud chcete, aby váš vůz nebo jiný majetek v garáži byl ve větším bezpečí, vyplatí se investovat do moderních garážových vrat s lepším zabezpečením. Na trhu je dnes spektrum garážových vrat dosti široké a to jak z hlediska typu vrat, tak z hlediska ceny, designu i materiálu, takže si vybere opravdu každý.

Výběr garážových vrat v okrese Ústí nad Orlicí

Když si budete vybírat nová garážová vrata, asi nejvíce vás bude zajímat to, jak se otevírají. Každému vyhovuje něco jiného – někdo dává přednost výklopným vratům, jiný má raději vrata posuvná nebo rolovací či třeba sekční. Není to však jediné hledisko, podle kterého se garážová vrata vybírají – ostatně dnes jsou snad všechna moderní garážová vrata na elektřinu a ovládají se i na dálku, takže ručně je budete stejně otevírat jen v případě výpadku proudu nebo případné poruchy elektromotoru. Kromě způsobu otevírání vrat se zajímejte také o materiál, ze kterého jsou vrata vyrobena a jakou mají povrchovou úpravu. Snažte se při výběru garážových vrat skloubit jak nenáročný způsob údržby povrchu vrat, tak estetické hledisko – vrata by měla materiálově a barevně ladit s architektonickým stylem vašeho domu. Pokud máte garáž v rodinném domě, důležité je také zateplení garážových vrat – špatně zateplená garážová vrata by totiž vytvářela výrazný tepelný most, kterým by vám v zimě z domu unikala tepelná energie. V neposlední řadě je potřeba dbát na to, aby měla garážová vrata kvalitní a účinné bezpečnostní opatření proti vloupání – zloděj se totiž nekvalitně zabezpečenými vraty může dostat nejen k vám do garáže, ale přes garáž také do domu.

Ve výběru garážových vrat vám může velice pomoci, pokud navštívíte provozovnu, kde vám ukáží jednotlivé typy garážových vrat v praxi. Budete si moc sami vyzkoušet, která vrata vám vyhovují, která se vám líbí a zdají se vám praktická a účelná. Můžete se také blíže seznámit s fungováním a detaily řešení jednotlivých vrat. Kvalitní dodavatel garážových vrat vám kromě demontáže starých vrat nabídne také jejich bezplatný odvoz a likvidaci.

Sekční garážová vrata Ústí nad Orlicí

Sekční garážová vrata jsou velice oblíbená a často volená, za čímž stojí jejich nízká cena, nízká hlučnost a také jejich prostorová nenáročnost. Sekční vrata totiž zabírají pouze místo pod malou částí stropu, kam se vysouvají ve vodících drahách podél zdi, díky čemuž nijak neomezují ve využívání stěn garáže. Díky tomu můžete další auto přistavit i těsně před garáží a přesto půjde garáž otevřít, což by u výklopných či křídlových vrat nešlo. Sekční garážová vrata jsou ideální do zateplených garáží nebo do garáží, které jsou součástí rodinných domků nebo bytových domů, neboť vrata jsou výborně utěsněna i mezi jednotlivými sekcemi, takže nezpůsobují úniky tepla. Sekční garážová vrata lze montovat také bez elektromotoru, takže pokud chcete ušetřit nebo vám přijde otevírání na elektřinu zbytečné, jsou pro vás sekční vrata dobrou volbou. A pokud si to po čase rozmyslíte, elektromotor lze instalovat i dodatečně. Protože sekční garážová vrata patří mezi nejoblíbenější, je na trhu k dispozici řada různých materiálových řešení sekčních vrat (hliník, plast, sklo, imitace dřeva aj.) se širokou škálou barevnosti.

Posuvná garážová vrata Ústí nad Orlicí

Posuvná garážová vrata jsou vlastně modifikací sekčních vrat. Základní rozdíl je v tom, že posuvná garážová vrata se nevysouvají pod strop ale ke stěně. Posuvná vrata vám sice zaberou místo u jedné vnitřní stěny garáže, zato však mají výhodu průchodnosti i v případě pouze částečného otevření. Pokud chcete například pouze vejít do garáže a nebudete s autem vyjíždět ven, nebo si chcete do garáže dát jen bicykl apod., postačí posuvná vrata jen pootevřít a ihned jsou průchozí – na rozdíl od sekčních vrat je tedy nemusíte pro pouhý průchod otevírat celá. V porovnání se sekčními vraty mají však ta posuvná horší tepelně izolační vlastnosti, neboť nejsou utěsněna mezi jednotlivými lamelami – jsou tak vhodná i do nezateplených a nevytápěných garáží – lze je pořídit jak v nezateplené tak i zateplené verzi, ta však přesto nedosáhne tepelně izolačních vlastností zateplených sekčních vrat. Posuvná vrata se nejčastěji vyrábějí z hliníkových nebo dřevěných lamel. Posuvná garážová vrata jsou jediným možným řešením v případě atypických obloukových půdorysů vjezdových otvorů do garáže.

Rolovací garážová vrata Ústí nad Orlicí

Rolovací vrata se vyrábějí z hliníku nebo oceli. Protože tato vrata mají nízkou schopnost tepelné izolace, hodí se pouze do nezateplených a nevytápěných garáží. Rolovací vrata mají poměrně nízkou odolnost vůči násilnému vniknutí. Mezi jejich další nevýhody patří hlučnost a vyšší nároky na údržbu. Výhodou rolovacích vrat je možnost instalace před nebo za vjezdový otvor a nebo také doprostřed stavebního otvoru, přičemž nepotřebují žádné stavební úpravy vjezdového otvoru, podlahy ani stěn či stropu. Rolovací vrata se rolují do boxu umístěného nad vjezdem, takže v porovnání s ostatními typy garážových vrat ve vnitřním prostoru garáže zabírají jen minimální prostor. Rolovací vrata je možné zvolit na elektřinu nebo ruční pohon. Pokud se však rozhodnete pro ruční otevírání, není možné elektromotor nainstalovat dodatečně.

Výklopná a křídlová garážová vrata Ústí nad Orlicí

Výklopná i křídlová vrata mají masivní a trvanlivou konstrukci, neboť jejich tvar je stálý – nijak se neohýbají ani nerolují. Díky tomu je jejich životnost ze všech uvedených typů vrat většinou nejdelší. Tepelná izolace výklopných a křídlových vrat může být v případě zateplení poměrně dobrá a stejně jako u posuvných či sekčních vrat je možné zvolit i verzi na ruční otevírání a elektropohon namontovat v případě změny názoru dodatečně. Nevýhodou výklopných nebo křídlových vrat je jejich jistá nepraktičnost spočívající v náročnosti na prostor – není možné zaparkovat auto těsně před vrata, protože ty by pak nešly otevřít a stejně tak se výklopná ani křídlová vrata nehodí do garáží, které mají vjezd přímo na ulici či na chodník a to kvůli možnosti kolize s procházejícími chodci nebo projíždějícími vozy. Výklopná i křídlová vrata mohou být dřevěná či plechová a jejich cena je obvykle ze všech typů vrat nejnižší, přičemž životnost zpravidla nejdelší.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id11680 (cesky-magazin.cz#534)


Přidat komentář