Finanční poradenství - Praha a okolí

Hledáte způsob, jak zhodnotit své úspory, jak nechat své peníze vydělávat a ochránit je před inflací? Do čeho investovat, jak si zajistit vysoké zhodnocení? Poradíme Vám. Čtěte dále.

Potřebujete půjčit? Mezi nejvýhodnější půjčky patří hypotéky.

Finanční poradenství - Praha a okolí

Potřebujete si vyřídit hypotéku nebo poskytnout úvěr? Chcete se výhodně pojistit? Jakékoliv otázky z oblasti financí Vám spolehlivě zodpoví finanční poradce, který si je vědom toho, že v široké nabídce finančních služeb je složité se vyznat. Tento profesionál v oboru finančního poradenství Vám pomůže vyřešit Vaší finanční situaci a nabídne Vám tyto služby:

  • vypracuje analýzu rodinných financí
  • poskytuje poradenství v oblasti stavebního spoření, úvěrů, hypoték a financování bydlení, vč. pojištění osob i majetku
  • poradí i s životním pojištěním a zajištěním na stáří

Půjčky a hypotéky

Chcete si pořídit bydlení, avšak nemáte dostatek peněz na jeho financování? V tom případě se jako nejvýhodnější možnost jeví vzít si hypotéku.

Jak vybrat tu nejvýhodnější hypotéku a další důležité informace Vám jistě rád poradí Váš nezávislý finanční poradce.

Díky spořícím účtům máte peníze kdykoliv po ruce

Nepotřebuje půjčit, ale naopak uvažujete o tom, jak naložit se svými úsporami? Pakliže chcete mít své peníze pro případ potřeby neustále po ruce, ale zároveň je nechcete nechávat jen tak ležet na běžném účtu, anebo je mít schované doma, kde podléhají inflaci, vyzkoušejte spořící účty. Ty sice nezaručí výnosy natolik vysoké, aby převýšily míru inflace, ale přesto představují stále lepší volbu, než s penězi nedělat vůbec nic.

A pokud víte, že peníze nebudete po určitou dobu potřebovat, můžete své úspory anebo jen jejich část vložit na termínovaný spořící účet, které nabízí vyšší výnos, avšak na peníze nemůžete po určitou předem sjednanou dobu sáhnout. Termínované spořící účty lze však využívat již od délky spoření jednoho měsíce.

Stavební spoření nabízí výhodnou půjčku

Chtěli byste si pravidelně každý měsíc odložit alespoň nějaké peníze stranou, jenže se k tomu nedokážete donutit, anebo nakonec stejně úspory utratíte? Pak můžete vyzkoušet stavební spoření, které trvá šest let. V bance si nastavíte pravidelný platební příkaz na určitou částku a aniž byste se museli do odkládání částky nějak nutit, vše se vyřídí automaticky za Vás. Po šesti letech pak můžete naspořené peníze využít k čemukoliv bude třeba, anebo pokud jste nedosáhli předem stanovené cílové částky, můžete ve spoření libovolně dlouhou dobu i nadále pokračovat, resp. maximálně do doby dosažení cílové částky.

Zároveň přináší stavební spoření možnost uzavřít na konci smlouvy půjčku, která je výhodnější než pro ostatní klienty banky. Stavební spoření je tak stále využívané i přes snižující se státní příspěvky (v současnosti 2 000 Kč ročně) a poměrně dlouhou dobu spoření. A pokud byste přeci jen potřebovali peníze dříve než za šest let, lze spoření zrušit předčasně, avšak přijdete o veškeré připsané úroky i státní příspěvky.

Stavební spoření se nejvíce vyplatí uzavřít ve chvíli, kdy banka v akci nabízí uzavření smlouvy bez vstupního poplatku, jež jinak obvykle činí jedno procento z předem dohodnuté cílové částky (například při cílové částce 300 000 Kč je nevratný vstupní poplatek 3 000 Kč).

Investujte také do movitých věcí

Pokud uvažujete o tom, jak zhodnotit své peníze, můžete svou pozornost obrátit také mimo bankovní či nebankovní finanční instituce a zhodnotit své peníze investováním do movitých věcí. Mezi nejoblíbenější investice v tomto směru patří drahé kovy, šperky, drahokamy, starožitnosti, sběratelské předměty nebo umění aj.

Ve všech případech platí, že se obvykle jedná o investice na delší dobu v řádu let i desetiletí a proto je nevyužívejte, pokud Vám jde o rychlé zhodnocení a návratnost investice v krátké době.

Investoři obvykle využívají těch komodit, které jsou jim nejmilejší a které tak umožňují propojit uložení peněz a zároveň zálibu neboli koníčka.

Investice do nemovitostí

Pakliže dosáhly Vaše úspory do takové výše, že si můžete dovolit investovat do nemovitostí, pak této možnosti směle využijte. Nekupujte však první nemovitost, na kterou narazíte. Buďte trpěliví, učte se, porovnávejte a hledejte výhodné nabídky, u nichž je vysoká pravděpodobnost budoucího zhodnocení.

Velmi levné nemovitosti v problémových lokalitách (například místa častých sociálních nepokojů anebo lokality silně ohrožené povodněmi) sice mohou do budoucna svou cenu zvýšit v případě, že se dojde k vyřešení problémů, ale stejně tak může dojít i k opačnému scénáři a cena nemovitosti bude ještě více klesat. Proto se většinou vyplatí investovat spíše jinde, byť za větší peníze. Zpravidla platí, že je výhodnější koupit jednu „pořádnou“ nemovitost s velkým potenciálem, než více levných, u nichž je však naděje na zhodnocení malá a nejistá. Strategie jsou ovšem různé, a každý si může vytvořit svou vlastní podle svých znalostí a zkušeností.

Jaká nemovitost je vhodná pro investici?

Oblíbenou investicí jsou pozemky na okraji zastavěných oblastí, které mají do budoucna určitý potenciál změnit se na stavební parcely. Při rozhodování Vám v tomto směru může být výrazně nápomocen územní plán rozvoje obce, který je obvykle k dispozici v elektronické podobě na internetových stránkách obce, anebo k nahlédnutí ve fyzické podobě přímo na obecním úřadě, případně se můžete informovat u příslušných úředníků.

Další možnost představuje například investice do bytů nebo rodinných domů, které pronajmete. Díky tomu budete mít peníze uložené v nemovitosti, takže je již nebude ohrožovat inflace a navíc získáte nezanedbatelný příjem z pronájmu nemovitosti.

Podnikavci a šikovní kutilové zase mohou vyzkoušet odkoupit za přiměřenou cenu nemovitost v horším stavu, tu poté vkusně zrekonstruovat a následně opět pronajmout anebo prodat se ziskem.

Při koupi jakékoliv nemovitosti však počítejte s tím, že se jedná spíše o dlouhodobou investici. Proto nevyhledávejte investice do nemovitostí v případě, že požadujete hotovost v řádu měsíců, ale spíše počítejte se zhodnocením investice v řádu let nebo i desetiletí.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id11711 (cesky-magazin.cz#624)


Přidat komentář