Finanční poradenství - Olomouc a okolí

Existuje mnoho přísloví, které vyjadřují lidský vztah k penězům, například „Za peníze si štěstí nekoupíš“ anebo na druhou stranu „Bez peněz do hospody nelez“. Jak správně naložit se svými penězi? Čtěte dále.

Peníze by rozhodně neměly být tím nedůležitějším v našem životě, ale když je jich málo, také to není nic dobrého. Pokud se rozhodujete, jak moudře naložit se svými financemi, ve správné volbě Vám může pomoci nezávislý finanční poradce.

Finanční poradenství - Olomouc a okolí

Potřebujete si vyřídit hypotéku nebo poskytnout úvěr? Chcete se výhodně pojistit? Jakékoliv otázky z oblasti financí Vám spolehlivě zodpoví poradce, který si je vědom toho, že v široké nabídce finančních služeb je složité se vyznat. Tento profesionál v oboru finančního poradenství Vám pomůže vyřešit Vaší finanční situaci a nabídne Vám tyto služby:

  • Hypoteční úvěry - na bydlení, refinancování jiných úvěrů, rekonstrukci, na vybavení domácnosti, nebo na cokoliv (nyní s dobrou úrokovou sazbou, kde může paní Franková poskytnout i osobní slevu)
  • Stavební spoření pro dětí do 18 let bez vstupního poplatku
  • Stavební spoření pro dospělé až do výše 3 000 000 cílové částky
  • Úvěry ze stavebního spoření a překlenovací úvěry - až do 900 000 bez zajištění zástavním právem
  • Životní pojištění kapitálové nebo rizikové
  • Majetkové pojištění

Cílem finančního poradce je Vaše spokojenost. Odborník cíleně nespolupracuje se všemi finančními institucemi, ale vybírá pouze ty nejvýhodnější produkty pro Vás. Neustále porovnává produkty na trhu, aby Vám mohla co nejlépe posloužit.

Pro správné rozhodnutí kontaktujte nezávislého finančního poradce

A proč právě nezávislý finanční poradce? Protože jedině takový pro Vás porovná všechny finanční produkty a nejen ty, které nabízí jeho zaměstnavatel. Nezávislý finanční poradce podle Vašich přání a požadavků vybere a doporučí ty produkty, které nejlépe odpovídají Vašim možnostem a hodí se k Vašim účelům. Vysvětlí Vám důležité pojmy a podmínky produktu a pokud budete s výběrem spokojeni, můžete uzavřít smlouvu rovnou na místě, díky čemuž ušetříte čas, protože již nebude třeba vyhledávat nejbližší pobočku dané banky.

Jak získat hypotéku?

Potřebujete peníze na koupi nebo rekonstrukci nemovitosti? Pak je obvykle nejlepším řešením hypotéka, která nabízí poměrně velké částky a zároveň si splátky můžete rozdělit na řadu let, takže splácení tolik nezatíží Váš rozpočet.

Abyste mohli získat hypotéku, banka zpravidla vyžaduje ručení nemovitostí. Může se jednat buď o nemovitost, která již je ve Vašem vlastnictví, anebo si ji za peníze z hypotéky chcete teprve koupit. Před tím, než se rozhodnete pro hypotéku, si proto pečlivě rozmyslete, zda jste a budete i do budoucna schopni splácet pravidelně každý měsíc po mnoho let, protože v opačném případě byste mohli přijít o nemovitost, kterou budete bance ručit. Při nesplácení se totiž nemovitost stane předmětem insolvenčního řízení a bude prodána v dražbě za účelem uhrazení Vašich nesplacených závazků vůči bance.

Mám nárok na hypotéku?

Ne každému žadateli banka hypotéku poskytne. Obvykle banka nedá hypotéku žadatelům, kteří nemají v porovnání s požadovanou částkou dostatečně vysoký příjem, anebo je v domácnosti příjem pouze jeden, případně může být na překážku příliš vysoký věk žadatele, anebo zaměstnání v odvětví, které při současné situaci neposkytuje dostatečnou jistotu práce apod.

Důvody banky pro neposkytnutí hypotéky mohou být různé a banka nemá povinnost je žadateli sdělovat. I když se Vám může zdát nefér, že zrovna Vám banka žádost o hypotéku zamítla, je třeba si uvědomit, že bankovní ústavy díky letitým zkušenostem dokáží odhadnout, u koho je vyšší předpoklad, že u něj během splácení hypotéky mohou nastat finanční problémy a proto neposkytnutím hypotéky chrání nejen sama sebe, ale v podstatě i neúspěšného žadatele.

K čemu lze využít hypotéku, aneb hypotéka jen na bydlení?

Když se řekne hypotéka, obvykle si představíme pořízení bydlení. Hypotéku však lze využít na koupi jakékoliv nemovitosti, případně na rekonstrukci nemovitosti, ale obecně i na cokoliv jiného. Pokud je však hypotéka použita na koupi bydlení anebo jeho rekonstrukci, banka obvykle nabídne výhodnější podmínky než v případě, že budou peníze využity k jiným účelům. Proto nebuďte překvapeni, pokud při žádosti o hypotéku budou v bance chtít vědět, k jakému účelu si chcete hypotéku vzít.

Jak si zajistit výhodnou hypotéku?

Každá banka nabízí jiné podmínky hypotéky. U některých bank Vás mohou odrazovat vysoké poplatky za poskytnutí hypotéky, za vedení účtu, za předčasné splácení, případně vysoké sankce za nesplácení apod. Oproti tomu jiné banky zase nabízejí hypotéku bez zbytečných poplatků.

Avšak kromě toho samozřejmě porovnávejte i úrokové sazby. Výše úrokové sazby se obvykle sjednává na určité fixační období, po které máte jistotu, že se výše úroků nezmění. Po uplynutí tohoto období pak můžete požádat svou banku o změnu úrokové sazby na výhodnější, případně s hypotékou přejít k jiné bance, která Vám nabídne výhodnější podmínky. Je nabízená hypotéka skutečně tou nejvýhodnější? Nepřekvapí Vás nějaké „skryté“ poplatky anebo jiné nevýhodné podmínky? Pokud chcete odbornou pomoc, kontaktujte nezávislého finančního poradce, který Vám pomůže vybrat to nejoptimálnější řešení.

Jak ochránit své úspory před vlivem inflace

Nepotřebujete hypotéku, ale naopak řešíte, co s úsporami? Být šetrný a mít naspořeno je výborná věc, ale na druhou stranu nechávat si peníze jen tak na běžném bankovním účtu nebo schované někde doma není příliš výhodné kvůli inflaci, která způsobuje sice poměrně pomalý, leč neustálý pokles hodnoty peněz.

Pakliže chcete své úspory před inflací ochránit, je dobré využít možnosti spořících produktů, anebo peníze investovat.

Jak zhodnotit své úspory

Pro zhodnocení úspor mohou posloužit různé bankovní produkty anebo investice.

Spořící účty a termínované vklady

Bankovní spořící produkty sice nenabízejí závratně vysoké výnosy, na druhou stranu se zde nemusíte obávat rizika neúspěšných investic a tím pádem ztráty. Spořící účty obvykle nedosahují vyššího zhodnocení úspor než je jedno procento ročně, u termínovaných vkladů můžete získat i o něco více.

Na druhou stranu na spořícím účtu máte peníze kdykoliv k dispozici, zatímco termínované spořící účty nebo termínované vklady vyžadují, abyste plnou částku na účtu po určitou, předem sjednanou dobu ponechali. Termínovaný vklad tak využijte pouze v případě, pokud víte, že peníze po určitou dobu nebudete potřebovat. Čím delší dobu termínovaného vkladu zvolíte, tím vyšší výnos můžete očekávat.

Stavební spoření

Bohužel ani dříve velmi oblíbené stavební spoření již dnes nenabízí tak vysoké zhodnocení, aby pokrylo alespoň míru inflace. Může za to výrazné snížení státního příspěvku na pouhé 2 tisíce korun ročně. Kromě toho klesla atraktivita tohoto produktu i kvůli prodloužení doby spoření na 6 let. Navíc se v minulosti ukázalo, že stát znevýhodnil podmínky stavebního spořeni i pro ty klienty, kteří již měli smlouvu uzavřenou a ne jen pro nové zájemce, což je dalším odrazujícím faktem, protože tím pádem nevíte, zda podmínky, za jakých smlouvu uzavřete, budou platné po celou dobu šestiletého spoření.

Na druhou stranu i tak stavební spoření zájemci stále využívají, neboť i přes dlouhou dobu spoření nabízí tento produkt určité výhody, kterými jsou vyšší výnosy oproti spořícím účtům a také možnost získat na konci šestileté doby spoření půjčku s výhodnějšími podmínkami než pro ostatní klienty.

Investování do akcií

Pakliže máte zájem o vyšší zhodnocení úspor a nebojíte se jít do rizika a zároveň akceptujete i možnost případné ztráty, můžete vyzkoušet investice do akcií. Díky akciím můžete vložené peníze zhodnotit i mnohonásobně, avšak stejně tak můžete o značnou část vložených financí přijít.

Kromě toho investice do akcií vyžadují čas, který budete věnovat jak studiu mechanismu fungování těchto způsobů investic a získávání znalostí a zkušeností, tak i pravidelnému sledování vývoje akciových trhů. Pro začátek si ale můžete pomoci například vhodnou odbornou literaturou, anebo podpůrnými počítačovými programy, které Vám vstup do světa akcií usnadní.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id11710 (cesky-magazin.cz#623)


Přidat komentář