Feng šuej - Brno

Feng Shui znamená v doslovném překladu učení větru a vody. Domov zařízený podle tohoto učení přináší jeho obyvatelům pohodu, zdraví, lásku a klid. Zjistěte o Feng Shui více a inspirujte se jím při zařizování vašeho domova.

Pokud chceme z našeho domova vytvořit místo plné zdraví, pohody, lásky a bezpečí, můžeme vyzkoušet** Feng Shui**. Toto učení pochází z Číny a zabývá se harmonií lidského života. Feng Shui je univerzální nauka, která se dá uplatnit kdekoliv. Chcete se o tomto učení dozvědět více a svůj domov přizpůsobit jeho pravidlům? Tak se obraťte na odborníky, kteří se tímto zabývají.** **

Co je to Feng Shui

Feng Shui nebo také Feng Šuej je rozsáhlý soubor znalostí o harmonickém bytí člověka. Feng Shui bychom mohli laicky také pospat jako „umění dávat věci na správná místa“. Toto učení se zabývá vztahem člověka a jeho životního prostoru v čase. Ve staré Číně znamenalo umění Feng Shui udržet ve správné rovnováze vodu (shui) a vítr (feng). Pokud jsou oba elementy ve správné rovnováze, tak lidem pomáhají. Pomocí Feng Shui je možné nastolit harmonii energií. V současné době se používá umění Feng Shui k úpravě domů, bytů nebo zahrad. Pojďme se nyní podívat, jak se řídit uměním Feng Shui při realizaci jednotlivých pokojů.

Dětský pokoj a Feng Shui

V dětském pokoji je velmi důležité, aby zde proudily správné energie. To vše bude přispívat k tomu, aby bylo vaše dítě zdravé a šťastné. Když se v dětském pokoji objeví prvky, které naruší plynulý tok energií, mohou se u dítěte objevit problémy se spánkem nebo imunitou. Při zařizování dětského pokoje se zaměřte také na správné užití barev. V každém pokoji domova by měly být použity barvy, které vytvoří harmonickou energii a budou na nás působit pozitivně. V dětském pokoji poté můžete použít několik druhů osvětlení, které se budou používat v různou denní dobu. Dětská postýlka by měla stát co nejdále od dveří a elektrických zařízení. V dětském pokoji je důležitá dát přednost použití přírodních materiálů, vždy dejte přednost dřevu před plasty. Učení Feng Shui také upozorňuje na dostatek čerstvého vzduchu v dětském pokoji a možné osvěžení pomocí jemných esenciálních olejů, jako např. heřmánek, růže, levandule nebo vanilka.

Obývací pokoj a Feng Shui

Další z místností, kde můžete použít znalosti o umění Feng Shui je také obývací pokoj. V obývacím pokoji se setkáváte se svými známými a jinými hosty. Z dobře navrženého obývacího pokoje bude mít z vás váš host pocit jistoty. Chcete-li se řídit umění** Feng Shui** při zařizování pokoje, tak věnujte dostatečnou pozornost pozici židlí a pohovek. V ideálním případě jsou židle a pohovka umístěny čelem ke dveřím, neměly by být umístěny zády ke dveřím. Lidé, kteří sedí v obývací místnosti zařízené podle Feng Shui by měly vždy dobře vidět na dveře. Sedadla by měla být umístěna do osmiúhelníku nebo kruhu. V obývacím pokoji musí být také dostatek světla. Vždy myslete na to, že televize může narušit pozitivní energie v místnosti, a proto by neměla být umístěna ve středu místnosti. Ideálním středem obývacího pokoje je krb. Obývací pokoj by všem jeho návštěvníkům měl poskytovat vhodnou atmosféru pro konverzaci a lidé by se zde měli cítit dobře. Podle Feng Shui znamená stůl umístěný v místnosti zdraví, a proto by měl být stůl vždy upravený a čistý. Na stole mohou být květiny, které pozitivně působí na zdraví osob v blízkosti. Podle umění Fneg Shui by obývací pokoj neměl být přeplněn mnoha věcmi. Také není vhodné do obývacího pokoje umístit příliš mnoho nábytku.

Ložnice a Feng Shui

Kde jinde podpořit správný tok energií, než právě v místnosti, kde je nutné načerpat nové síly? Proto se umění Feng Shui ve velké míře zaměřuje také na umístění prvků v ložnicích. Chcete-li respektovat zásady Feng Shui při zařizování ložnice, tak z ní odstraňte televizi, počítač a cvičební nástroje. Všechny tyto prvky ničí pozitivní energii v ložnici. V ložnici je dále nutné často větrat a mít zde kvalitní vzduch. Rostliny mohou mít v ložnici své místo jen v případě, že je ložnice dostatečně prostorná a rostliny jsou umístěny daleko od postele. V této místnosti dále preferujte více stupňů osvětlení. Podle Feng Shui jsou nejlepším osvětlením svíčky bez toxinů. K tomu, abyste se v ložnici cítili dobře, je také důležité použití uklidňujících barev. V ložnici např. učení Feng Shui upřednostňuje modrou, šedou a béžovou. Velmi důležité je samotné umístění postele. Dbejte na to, aby postel byla přístupná z obou dvou stran, postel by měla být vždy ukotvena, nejlépe přiražena čelem ke zdi. Na obou stranách postele by měly být noční stolky. Postel by neměla být v přímé linii s dveřmi a nad postelí by měl být prázdný prostor.

Kuchyně a Feng Shui

Kuchyně je považována za jednu z nejdůležitějších místností v domě. Kuchyň by měla být vždy dokonale čistá. Velké množství sladkého jídla ve spíži se může stát rušivým faktorem. V umění Feng Shui spolu oheň a voda stále bojují. A proto je v kuchyni důležité umístění sporáku a dřezu. Feng Shui říká, že pokud jsou sporák a džez umístěny naproti sobě, vede to k hádkám a konfliktům v rodině. Energii v kuchyni také nepodpoří, když spolu sporák a dřez sousedí. Čistá, zářivá a vlídná kuchyně přináší dobré Feng Shui pro celý domov.

Pracovna a Feng Shui

V pracovně je důležité soustředění a podpora kreativity a myšlení. Stejně jako u jiných místností, je i v pracovně důležité udržet pořádek a čistotu. Feng Shui tvrdí, že stůl v pracovně by měl být umístěn tak, aby sedící osoba měla po levé ruce okno. Člověk sedící za stolem by také měl vidět na dveře. Dále je nutné, aby byla pracovna vybavena pohodlnou židlí s vysokou opěrkou. Do pracovny se z rostlin hodní kaktus nebo bambus, obě tyto rostliny symbolizují nezlomnost a štěstí. Pracovna by také měla být co nejdále od ložnice.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id11654 (cesky-magazin.cz#461)


Přidat komentář