Elektroinstalace Středočeský kraj

Rozhodli jste se pro kompletní rekonstrukci Vašeho domu nebo bytu? Pak se zcela jistě nebudete bránit ani zcela nové výstavbě elektroinstalace. Zde si můžete přečíst několik rad a tipů, které se Vám možná budou hodit.

Elektroinstalační práce v bytě a v rodinném domě

Vedle kvalitně provedených instalatérských, obkladačských a dalších řemeslnických prací je základním prvkem spokojeného a bezpečného bydlení také profesionálně provedená elektroinstalace. Nezřídka se stává, že v důsledku laicky provedeného zapojení elektriky došlo k požáru nebo ke zranění či úmrtí, které s neprofesionální elektrikářskou prací souvisí. Všem nežádoucím a negativním následkům se můžete vyhnout, pokud se obrátíte na odborníka, který se elektroinstalací a vším, co s elektřinou souvisí, zabývá. Co se týká elektroinstalace v naprosté většině panelových bytů je stále původní, hliníková a stará zhruba 30 let. Už jen s ohledem na její stáří se dá považovat za nevyhovující. Je to dáno jednak současnými společenskými nároky, ale taky kvalitou rozvodů, která je ovlivněna časem. Pokud se tedy v těchto případech rozhodnete pro rekonstrukci domovních elektrických rozvodů a bytů, je to jedině správné řešení. Naprostá většina lidí bydlících v bytech nebo domech se spokojí s dosavadním stavem elektroinstalace, neboť si buďto dostatečně neuvědomí nebezpečí, které může hrozit, anebo odmítají nové změny ve svém bydlení.

Elektroinstalace Středočeský kraj

Hledáte elektroinstalatéra ve Středočeském kraji? Pak Vám rádi představujeme firmu Elektrické instalace Zíka s.r.o., která nabízí kompletní program v oblasti elektroinstalací, jakož elektroinstalační práce v bytech a rodinných domech, revize elektrického zařízení, slaboproudé rozvody, montáže hromosvodů, průmyslovou elektroinstalaci, ale také rekonstrukce bytů v panelových domech, montáže elektrického podlahového topení a mnoho dalších. Nechejte si odborně poradit a provést práci v té nejvyšší kvalitě. Firma Elektrické instalace Zíka s.r.o. používá nejmodernější technologie s promyšlenými montážními přednostmi. Pro kompletní informace přejděte na webové stránky firmy: http://www.elinzika.cz/, kde se dovíte vše podstatné.

Revize elektrického zařízení

Z hlediska bezpečnostních předpisů představuje elektroinstalace přísně vyhrazené zařízení. Z toho důvodu je zcela nepřípustné, aby někdo jiný, kromě odborně vyškolených osob vlastnících osvědčení o provedení zkoušek pro práci s elektrikou, elektrická zařízení montoval. Dříve než je elektrické zařízení uvedeno do provozu, musí být nejprve odborníkem na elektroinstalaci přezkoušeno. Až poté se vystaví revizní zpráva. Bez revizní zprávy nepřebírejte elektrické zařízení nebo elektrickou instalaci.

Průmyslová elektroinstalace

Průmyslovou elektroinstalací se rozumí elektroinstalace u průmyslových objektů a budov. Veškeré průmyslové stavby a nebytové výstavby vyžadují kompletní péči a komfort. Jedině tak totiž můžou plnit požadavky na všechny potřeby, pro které byly vybudovány. Průmyslové objekty jsou závislé na světelných zařízeních a na elektrických systémech, které musí být za všech okolností plně funkční. A právě pro tyto potřeby slouží průmyslová elektroinstalace. S ohledem na nutnost její bezchybnosti a stoprocentního fungování je nutné, aby ji instalovaly pouze zkušené firmy.

Montáž hromosvodů

Hromosvod je zařízení, které chrání budovu před poškozením a před vznikem požáru z důvodu zásahu bleskem. Úderem blesku dochází také k velkému přepětí, které se do objektů dostává prostřednictvím elektrického vedení a může zničit elektroniku uvnitř budovy, do které blesk udeřil. Chcete-li předejít škodám, pak nechejte na dům namontovat hromosvod, který ochrání nemovitost před výboji blesku, ale i před výkyvy v síti. Instalace hromosvodu je upravena příslušnou vyhláškou, kde je dáno, že hromosvod musí být namontován zvláště na těch budovách, kde hrozí nebezpečí ohrožení života, zdraví a také tam, kde mohou nastat velké majetkové škody. Takovými budovami se rozumí školy, sklady, komerční objekty, veřejné objekty, administrativní budovy a další. Hromosvod dokáže zachytit blesk a jeho energii svést podél budovy do země, kde se neutralizuje. Aby vše dobře fungovalo, je nutné nechat si hromosvod nainstalovat odbornou firmou, která se řídí také příslušnými normami. Bezpečný provoz tohoto zařízení Vám zajistí jeho pravidelná revize, která je upravena platnými normami ČSN.

Rekonstrukce bytu

Pokud bydlíte v původním panelovém bytu, který dosud neprošel rekonstrukcí, je dosti pravděpodobné, že se setkáváte s umakartovými jádry. Ty působí zaprvé nevábně a za druhé jsou i zdravotně závadné, neboť na nich vznikají plísně, které se na zdech drží včetně přebytečné vlhkosti. Proč si nedopřát nové, krásné, čisté, útulné a zdravotně nezávadné nové bydlení, rozšířenou koupelnu a komfort? Nechejte si v rámci rekonstrukce vybudovat nové příčky, to vše rychle, levně a pohodlně. Pusťte se do rekonstrukce bytu, resp. bytového jádra. Můžete získat zcela novou podobu koupelny, ale také chodby nebo jiných místností. Dnešní stavební firmy nabízí velmi rychlé, přitom efektivní a finančně dostupné služby, pro které stojí za to je oslovit a využít.

Rekonstrukce bytového jádra

Mezi nejčastější stavební práce v panelových bytech patří rekonstrukce bytových jader. Hlavními důvody bývá nevyhovující umakartové jádro, které absolutně neodpovídá současnému modernímu trendu bydlení. Rekonstrukce umakartového jádra navíc dostatečně rozšiřuje koupelnový prostor a záleží na každém, zda nechá koupelnu a WC oddělené, nebo je spojí v jednu místnost. V rámci rekonstrukce dochází k bouracím pracím, k výstavbě nových příček, k výměně obkladů, a k celkové modernizaci koupelny. Pokud si dáte na rekonstrukci záležet a provede Vám ji profesionální firma se zkušenostmi, pak se může významně zvednout i hodnota celé nemovitosti. Dnes existuje dostatek stavebních firem, které jsou schopné takovou přestavbu v poměrně krátkém čase kompletně a kvalitně provést, tzv. na klíč.

Podlahové vytápění

Hledáte různé možností řešení, jak si vytopit byt či dům? Jednou z nich je i podlahové vytápění. Podlahové vytápění se hodí všude tam, kde máte problém s umístěním radiátorů. Např. pokud nechcete stěny místnosti zaplácat radiátory, nebo na ně ani nemáte místo, neboť je v místnosti hodně francouzských či balkonových dveří, nebo zkrátka si chcete dopřát příjemné teplo od nohou. Podlahové vytápění patří k velmi oblíbeným druhům vytápění interiérů, především v místech, kde je teplá podlaha víc než vítána. Jde o místa jako je WC, koupelna nebo kuchyně. Nejčastěji se používá tam, kde je povrch podlahy z dlažby a tedy studenější. Sálavým teplem, které je pro podlahové vytápění charakteristické, jsou ohřívány okolní plochy místnosti, kterými jsou stěny, stropy a další zařízení místnosti. Určitá část sálavého tepla je pohlcena těmito plochami. Ačkoliv se samotný vzduch až tolik neprohřívá, dosáhnete v každé místnosti tepelné pohody a naprostého komfortu.

Slaboproudé rozvody

Potřebujete nainstalovat zabezpečovací zařízení, kamerové systémy nebo třeba rekonstruovat příjem televizních rozvodů a pořídit si satelit? Všechno zmíněné a nejen to Vám dokáže zrealizovat profesionální firma a to jak pro domovní výstavbu, tak pro průmyslové budovy. Profesionální firmy, které se zabývají slaboproudými rozvody, nabízejí i poskytování komplexních služeb, kam spadá profesionální dodávka, montáže, revize i pozáruční servis. Samozřejmostí jsou konzultace, rady a vyhotovení cenových nabídek.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id11708 (cesky-magazin.cz#608)


Přidat komentář