Elektroinstalace - Louny

Elektroinstalace patří mezi základní vybavení každého domova. Máte ale jistotu, že je vše v pořádku? A jste si jistí, že zbytečně neplatíte energie? Se vším vás seznámíme podrobně.

Umíte si představit, že byste svítili za pomocí svíček? Samozřejmě, pokud si odmyslíme romantické večeře u plápolajícího ohně, tak se dnes nenajde situace, kde by se nesvítilo. Elektřina se dnes využívá už i na chatách a jiných místech, která třeba nejsou určená pro trvalé bydlení. Elektřina je totiž vynikajícím pomocníkem, protože díky ní nejen svítíte, ale také napojujete různé spotřebiče. Dnes už nejde o drahou záležitost, proto se lidem vyplatí mít ji i na místech, kam jezdí třeba na víkendy. Je to dokonce šetrnější než svítit svíčkami. Protože ale technologie postupují stále dopředu, je třeba myslet i na obnovu. Zatímco dříve bylo potřeba jen menší napětí, protože nebyly tak náročné spotřebiče, dnes tomu je jinak a staré obvody se musí obnovit. Pokud zmiňujeme elektřinu, samozřejmě, že přednostní je hlavně bezpečnost. Proto je zapotřebí provádět i pravidelné kontroly, tedy revize. Ty také zajistí, že budete mít k dispozici nejnovější technologie, aby pro vás ovládání elektroniky bylo co nejjednodušší. Podívejte se na nabídku elektrikářů a zjistěte, jaké služby si můžete dopřát.

Elektroinstalace – Louny

Elektroinstalace Louny

Spolehlivé služby v oblasti Elektroinstalace nabízí pan Antonín Stádnický. U pana Stádnického si můžete objednat veškeré práce kolem elektroinstalace, jako je rekonstrukce elektroinstalace, položení elektrických rozvodů nebo třeba revize elektroinstalace. Pan Antonín Stádnický má dlouholetou praxi v oboru a zajišťuje kvalitní služby na té nejvyšší profesionální úrovni. Nejen, že vyhoví na míru vašim potřebám, ale také vám poradí, co by bylo nejvhodnější vzhledem k vašim představám. Pan Stádnický zná nejnovější trendy v oblasti elektřiny a stejně tak si dokáže poradit i se staršími zařízeními. Ochotný a vstřícný přístup jen umocní vaši spokojenost.

Pan Antonín Stádnický je k dispozici na adrese Karlovarská 246, 439 82 Vroutek. E-mailové spojení zní antonin@stadnicky.cz a telefonní číslo je +420 775 389 573.

Nyní už vás ale blíže seznámíme se světem elektroinstalací.

 

Elektroinstalace

Protože si rozebereme jednotlivé oblasti tohoto oboru postupně, tak se zaměříme na elektroinstalaci i z všeobecného hlediska. Elektroinstalací se zabývají elektrikáři a její počátek je v době, kdy se začíná stavět dům. Asi si říkáte, že to je logické. Chceme tím ale poukázat na rozložení jednotlivých rozvodů. Ať že se jedná o odpady, potrubí a jiná zařízení, která jsou dnes běžnou výbavou domů, vždy se provádějí základy před stavením domu. Jedná se totiž o produkty, které třeba vedou pod zemí, musí se udělat speciální položení pro každou stavbu a ve své podstatě tato místa musí být nějak chráněná. U odpadů nebo vodních potrubí je třeba, aby se nepoškodily, protože by unikala voda. U plynu zase hrozí riziko výbuchu. Tato místa proto musí být „obalená" pevnou hmotou, aby na ně nepůsobily destruktivní vlivy. Proto jsou tato místa pod zemí nebo ve zdech. Nejinak tomu je i elektroniky, kde kabely vedou převážně ve zdech a z nich vstupuje jen to nejdůležitější. Podívejme se proto na jednotlivé typy položení elektroniky více.

Elektrické rozvody – Louny

ElektroinstalacePokud se začíná pokládat elektrické vedení, je to vždy nejjednodušší, protože profesionálové mají volné pole působnosti. Vždy se tyto práce provádí dle nejnovějších možností, to znamená, že se počítá s tím, jak vysoké napětí daná místa unesou. Jednotlivé** rozvody** jsou totiž rozmístěny do obvodů. Každý z obvodů místnosti má určité maximum napětí. Toto poznáte třeba na pojistkách, kdy máte třeba obývací pokoj a kuchyni rozděleně. Také se tento systém provádí na spotřebiče. Třeba pro výkonnější výrobky jako je pračka, myčka apod. je zapotřebí většího prostoru, protože jsou zátěží. Světla, televizory a podobně mohou být ve větším množství. Tímto se dostáváme k vypadávání pojistek. Nejspíše jste to už někdy zažili a možná si nevíte rady, protože netušíte, jak elektřina funguje. V moderních vybaveních existují pojistky, které nahodíte páčkou. Většinou spadne jen jeden obvod, takže poznáte, které místo je nefunkční. Existují ale i hlavní jističe, většinou se nestává, že by vypadávaly, ale může tomu tak být a je to tedy druhá pojistka elektřiny.

Pokud bydlíte ve starším domě, můžete mít ještě keramické pojistky. Zde musíte znát jednotlivé obvody a zkoušečkou prozkoumat, která pojistka je nefunguje a poté ji vyměnit. V souvislosti se staršími zařízeními je tu i ta skutečnost, že dříve nebylo zapotřebí tak velkého napětí, protože nebyly tak výkonné spotřebiče. Dnes je ale situace jiná a kde není ryze inovativní položené, tak se většinou provádí rekonstrukce instalací.

Rekonstrukce elektroinstalace – Louny

Rekonstrukce elektroinstalace

Pokud se zmiňujeme rekonstrukce, tak ty se provádějí hlavně v případě nefunkčního nebo málo efektivního položení. Navážeme na předchozí odstavec, kde jsme zmínili inovace rozvodů. Dnes se nepokládají nové rozvody pouze kvůli tomu, že je v domácnostech daleko více spotřebičů. Jen si všimněte, že třeba i některé světelné objekty už zdaleka nevyzařují tolik intenzity jako v místech moderního bydlení. Světla pak snesou žárovky o menším napětí, což je škoda. Proto je vhodné nechat si rekonstruovat rozvody napětí i z toho důvodu, abyste si nekazili oči apod. Mimochodem, právě v dnešní době, kdy mají lidé poškozený zrak vlivem počítačů, televizorů a podobně, je nejlepší chránit oči všude, kde to jde.

Rekonstrukční práce samozřejmě zohledňují i bezpečnostní sféru, pokud jsou kabely poškozené a podobně. V této fázi bychom vás mohli odkázat na další oblast služeb elektrikářů, a sice revize elektroinstalací.

Revize elektroinstalací – Louny

Revize elektroinstalacíRevize jsou kontroly elektroinstalací a ty byste rozhodně neměli podceňovat. V tomto případě neexistuje povinnost, třeba jednou ročně, nechat revidovat dané místo, a musíte si proto toto ohlídat sami. Jednáte ale jen ve vlastním zájmu, protože bezpečí je nejdůležitější. Co se týká třeba různých poškození, tak zde samozřejmě odborníka volejte neprodleně, jinak byste si měli nechat obvod zkontrolovat jednou za pár let. Tyto kontroly ukáží nejen na poškození, ale odborník vám může i říci, co by bylo potřeba vyměnit z hlediska spotřeby. Podívá se vám třeba na spotřebiče a poradí, které prvky by bylo rovněž vhodné obměnit, protože elektrikáři rozumí i tomuto oboru.

Zajistěte si, aby elektroinstalace byly spolehlivé a funkční. Není to jen z hlediska bezpečnosti, ale i spotřeby, protože nejnovější výrobky nabízejí nejen velkou výkonnost, ale snaží se minimalizovat zátěž. Elektřina je velmi užitečným pomocníkem, ale je zapotřebí ji mít pod kontrolou. Proto kontaktujte spolehlivého profesionála, který vám poradí, co si můžete nechat obměnit a co aplikovat.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id11605 (cesky-magazin.cz#376)


Diskuze a zkušenosti

Hana | 02.12.2013 17:12
Re: Elektroinstalace - Louny Prosivas muzete prijet do roznova pod radhostem potrebuju spravit svetla cekam na komentar


Přidat komentář