Dornova metoda, lávové kameny - Litoměřice (okres)

V případě, že pociťujete napětí, únavu, stres a trápí vás zdravotní problémy, přišel čas na změnu ve vašem životě. Vyzkoušet můžete např. různé druhy masáží. Poznejte jejich pozitivní účinky na vlastní kůži.

Každý z nás má jiný způsob jak se vyrovnat se stresem a únavou. V anglickém jazyce pro tuto činnost existuje slovní spojení coping strategies. Coping strategies jsou způsoby nebo také strategie, pomocí kterých zvládáme zátěžové situace nebo se s nimi vyrovnáváme. Každý preferuje jiný prostředek zvládání stresu. Pro někoho je důležitý čas strávený s rodinou, někdo dává přednost sportu, procházce a někdo chodí na pravidelné masáže.

Masáže Litoměřice

Masáže jsou ideálním způsobem jak se zbavit stresu, posílit imunitní systém a pomoci tělu od bolesti. Lidé znají účinky masáží již po dlouhou dobu. Masáže vychází z našeho přirozeného reflexu přikládat teplou dlaň na bolavá místa. Kdybychom zapátrali v minulosti, našli bychom první zmínky o masážích ve starém Egyptě a později v Číně. Účinky masáží můžeme pozorovat okamžitě na naší kůži. Během masáže dochází k podpoře funkce lymfatického systému, který má na starosti boj s toxickými látkami v těle. Masáž samozřejmě také ulevuj bolavým a unaveným svalům, zlepšuje fyzickou a duševní kondici, pomáhá odstranit somatické problémy a stres. Širokou nabídku služeb v oblasti masáží můžete využít v masážním salónu Hamrozí.

Dornova metoda

Dornova metodaDornova metoda se řadí mezi jemné manuální terapie. Pomocí této metody jsou klouby a obratle bezpečně a přesně uvedeny zpět do původních a správných poloh. Metoda byla pojmenována po jejím objeviteli Dietru Dornovi. Příčinou bolestí mohou být nesprávné polohy obratlů způsobené nehodami, sportem, rozdílnou délkou dolních končetin nebo zkrácením svalů. Při léčení pomocí Dornovy metody dochází k uvolnění fyzických a psychických procesů. Dornova metoda se považuje za metodu celostní. Pomocí této metody se neléčí pouze příznaky nemocí, ale také jejich příčiny.

Tato metoda je vhodná téměř pro všechny osoby, které jsou alespoň trochu mobilní. Metoda přináší pomoc při vyrovnávání statiky těla, pomáhá při různých potížích a bolestech pohybového aparátu (bolesti zad, kyčlí, kolen, tenisový loket, skolióza, rozdílná délka dolních končetin). Dornova metoda je také vhodná při potížích s čelistmi a polykáním. Dornova metoda přináší úlevu osobám s bolestmi hlavy, krátkozrakostí, střevními potížemi, křečovými žílami, srdeční arytmií. Vyzkoušet můžete tuto metodu také, když máte problémy s koncentrací, šumění v uších, vysokém krevním tlaku, závratích, znecitlivění v rukou a žaludečních potížích. Ošetření se neprovádí při akutních zánětech, těsně po operacích a při osteoporóze v pokročilém stádiu.

Lávové kameny

Velmi oblíbenými se v současné době stala také masáž horkými (lávovými) kameny. K této technice se používají čedičové kamenLávové kamenyy, které mají velkou tepelnou kapacitu. Čedičové kameny dokážou velmi dlouho zadržovat teplo, které během procedury postupně uvolňují. Kameny se zahřívají ve vodní lázni na teplotu 45 - 55°C. Poté probíhá masáž pomocí kamenů a předloktí. Masáž lávovými kameny je vhodná při bolestech pohybového aparátu a slouží k regene raci organis mu po náročné fyzické aktivitě. Masáž lávovými kameny podporuje krevní oběh a pohyb mízy. Během této masáže dochází k prohřívání celého těla a dochází k odplavení škodlivin z těla. Masáž lávovými kameny pomáhá v období klimakteria, zlepšuje spánek, ulevuje od bolesti kloubů a zad, čistí a zvláčňuje pokožku, reguluje trávení, zrychluje metabolismus a zlepšuje koncentraci.

Relaxační a rekondiční masáže

Relaxační a rekondiční masáže jsou pro tělo velmi příjemné a zklidňující. Během těchto masáží se mohou využívat různé pomůcky nebo látky ke zvýšení účinku masáží. Cílem masáže je dosáhnout u klienta stavu relaxace. Během relaxace dochází v těle k uvolnění svalového a psychického napětí. Tělo se zbavuje únavy a stresu. Pomocí relaxační masáže můžete načerpat novou energii a harmonizovat tělesnou a duševní kondici.

Relaxační a rekondiční masáže obnovují psychickou a fyzickou pohodu a přinášejí regeneraci celému tělu. Mezi pozitivní účinky těchto masáží se řadí stimulace krevního a lymfatického oběhu, podpora imunitního systému, působení na nervovou a hormonální soustavu, uvolnění svalového napětí, zmírnění nebo odstranění bolesti měkkých tkání, zjemnění pokožky a podpora detoxikace organismu. Účinky masáží se dále odráží na naší psychice, kdy masáže zajistí lepší spánek, odstranění bolestí hlavy a zlepšení celkové psychické pohody a odolnosti v každodenním životě. Masáže dále poskytují prevenci.

Lymfatické masáže

Havajská masážSoučástí cévní soustavy lidského těla je také lymfatický systém, který má za úkol zbavovat tělo odpadních látek. Lymfatický nebo také mízní systém je soustava cév a uzlin, které vstřebávají přebytečné tekutiny, čistí je a navrací do krevního řečiště. Lymfatický systém se výrazně podílí na kvalitě našeho imunitního systému. Narušený lymfatický systém se projevuje záněty, únavou nohou a celého těla, otékání nohou, otoky v břiše, obličeji, potíži s dechem. Narušený lymfatický systém se projevuje také celulitidou a akné.

Náš lymfatický systém poškozují potraviny, které produkují velké množství odpadu. Když chcete svůj lymfatický systém podpořit, vyhýbejte se mléčným produktům a červenému masu. Lymfatický systém nepodpoří ani příliš velká konzumace ovoce a cukru. Na lymfatický systém dále negativně působí stres, napětí, špatný stav ledvin a přecházení nemocí. Když naopak chcete svému tělu a také lymfatickému systému pomoci, konzumujte dostatek zeleniny, ryb, dopřejte si pravidelný pohyb a choďte na lymfatické masáže.

Lymfatická masáž je technika určená na podporu lymfatického systému. Pomalé pohyby rukou dokážou rozproudit lymfu směrem k lymfatickým uzlinám a v těchto místech dochází k odbourání škodlivých látek. Lymfatické masáže mají skutečně velký účinek na podporu lymfatického systému. Po pravidelných masážích budete sledovat změny na vaší kůži, dojde k celkovému vylepšení stavu pokožky. Dále budete sledovat zmenšování otoků a také příznivé účinky na celulitidu.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id11619 (cesky-magazin.cz#402)


Přidat komentář