Dětské a kojenecké potřeby

Dětské a kojenecké oblečení byste měli kupovat pouze z přírodních materiálů, které jsou nealergické a zároveň hygienické. Vybírat byste měli především ve specializovaných obchodech. Nakoupíte tam totiž vše, co miminko potřebuje.

Oblečení a výbavička pro děti

Před příchodem malého miminka na svět je zapotřebí řádně vše připravit. To zahrnuje celou řadu činností od nákupů až po malování.Tedy vymalování dětského pokoje. K těm příjemnějším činnostem patří právě nákupy pro miminko. Ono vybírat všechny ty roztodivné oblečky a pomůcky má něco do sebe. Při výběru je však nutné držet se určitých pravidel. K těm patří zejména to,** z jakého materiálu je oblečení vyrobeno a jak je ušito.**

Jak vybírat dětské oblečení?

Dětské oblečení by mělo být především zdravotně nezávadné, nejlépe vyrobené z přírodních materiálů. Velmi důležité je materiálové složení. Právě to udává kvalitu i nezávadnost. Oblečení pro děti a kojence by tedy mělo být vyrobeno z materiálu, který se snadno udržuje, dobře saje vlhkost a neobsahuje umělá vlákna, která chladí nebo elektrizují. Naprosto nejvhodnějším materiálem zvláště pro kojenecké oblečení je bavlna, která je ideální zejména pro svou na měkkost a savost.V poslední době je mezi maminkami oblíbená také biobavlna, která je doporučována pro děti náchylné k alergiím. Materiál je nebělený a na jeho barvení nejsou použita žádná umělá barviva. Bavlna se pro svou měkkost, jemnost a bezpečnost doporučuje hlavně na výrobky, které jsou v přímém styku s kůží děťátka.

Kde vybírat dětské oblečení?

Většinou každého svádí kupovat celou řadu kojeneckého oblečení. Je si však třeba uvědomit, jak rychle miminko roste. Pokud totiž nakoupíte mnoho oblečení v jedné velikosti, pak s největší pravděpodobností některé kousky miminku ani neoblečete. Lépe je vybírat oblečení v jednom obchodě. Měl by to být obchod, který se na dětské oblečení specializuje a kde můžete nakoupit výbavičku od nejmenší velikosti až po batolecí věk. A neměl by nabízet jen základní oblečení, ale kompletní výbavičku. Tedy vše od peřinek až po fusaky a vaky. A určitě neuškodí, pokud najdete také něco pro maminku. Třeba** kojící polštář**.

Kojenecký textil

Jde o nejdůležitější část oblečení pro miminko. Patří sem řada různých kousků, od čepiček, přes košilky až po teplé overaly. Je velmi dobré vybírat oblečení pro miminko nejen podle líbivosti, ale také podle opravdové potřeby. Většina dětského a kojeneckého oblečení je totiž opravdu velmi hezká a povedená, ale desatery dupačky v jedné velikosti nejsou potřeba. Naopak, pokud si je vyberete v postupných velikostech, budete mít krásně oblečené dítko pro každou příležitost.

Košilky a čepičky

Toto oblečení je stále potřebné. Chrání vaše miminko před chladem i alergeny. Košilky jsou z jemného plátna, které nestudí a je pro dítě příjemné. Stejně je to i u čepiček, kloboučků a dalších pokrývek hlavy. Vše najdete v bílém i barevném provedení, zdobené jemnou výšivkou nebo krajkou.

Dupačky, body

Dupačky jsou klasickým kouskem oblečení. Nicméně dosud patří k nepřekonatelným. Od starších modelů se však liší patentky v rozkroku, což umožňuje lepší přebalování dítěte. Body je vlastně triko s dlouhým nebo krátkým rukávem, které se opět zapíná v rozkroku. Je vynikající zejména z důvodu, že dítě je pěkně zabalené, nikde se látka neshrnuje. Pod body je možné dát i košilku, kterou body udrží na místě.

Teplé oblečení a svetry

Zde najdete overaly, jak je uvedeno svetry, teplé čepice, papučky, botičky, mikiny. Prostě vše teplé pro zimní měsíce. Všechno je ušito precizně a tak, aby miminko nikde netlačilo. To je velmi důležité. Zejména u čepiček. K teplému oblečení kojenců určitě patří i různé fusaky, deky a samozřejmě teplé zavinovačky.

Textil do kočárku

Vybíráme samozřejmě podle ročního období a věku dítěte. Pro čerstvě narozeného kojence budete potřebovat v zimě nejen fusak, ale i teplou zavinovací peřinku. V létě bude stačit jen ta zavinovačka a to ještě bez teplé vložky. Prostě výběr je třeba zvážit podle toho, kdy miminko přijde na svět.

Fusaky a vaky

Fusaky se pořizují na zimní období. Jejich výhodou je, že dobře hřejí, jsou** z obou stran na zip** a miminko se nemůže odkopat. Klasický fusak je z teplého materiálu jako je vlny, fleese nebo manšestr. Vždy bývá velmi vkusně zdobený. Mimo tyto fusaky je možné si zakoupit i vak do autosedačky, který je vlastně fusakem s nožičkami. Pro dítko je v autě daleko pohodlnější. K fusakům patří také dětské deky, které můžete vybrat tak, aby ladily s vaším kočárkem.

Peřinky

Peřinky do kočárku mají většinou kromě ochrany také okrasnou funkci. Můžete vybírat peřinky barevné i bílé, vyšívané, s krajkou nebo s obojím.

Textil do postýlky

Polštářky, peřinky, povlečení, soupravy, držáky nebes, ochranné mantinely, baldachýny, prostěradla, kapsáře, spací pytlíky, hrací deky, pleny a kojící polštáře. Tak toto vše můžete vybírat pro klidný spánek a spokojenou hru svého dítěte. Nabídka je široká a tak zde najdete nejen bílé provedení, ale i různé krásné potisky.

Zavinovačky

Jeden čas se tvrdilo, že zavinovačky již nejsou v módě, ale to není až tak pravda. Minimálně jednu zavinovačku by mělo mít každé dítě. A to na přenášení čerstvě narozeného děťátka, kterému zavinovačka poskytne oporu. Zavinovačky se dělí zejména podle způsobu zavinování, materiálu a zdobnosti. Záleží tedy, na jaký účel zavinovačku pořizujete.

Zavinovačky ke křtu

Právě ke křtu se hodí krajkové a vyšívané zavinovačky. K tomu můžete zvolit krajkou zdobené košilky, čepičky, šatičky, komplety, roušky a navíc si zde můžete vybrat i křtící svíce.

Osušky a bryndáky

Nezbytné maličkosti, které každodenně potřebujete a kterých nikdy není dost. Výborné jsou froté osušky s kapucí. Miminko se v takové osušce cítí dobře. Zapomenout nesmíte ani na žínky, baby kartáč a samozřejmě dostatek bryndáků. Ty ochrání děťátko nejen před ušpiněním při jídle, ale v době růstu zoubků také před neustálým mokem pod bradou.

Hračky od 0 let

I nejmenší děti potřebují trénovat svou pozornost. K tomu slouží různá chrastítka, řetězy a další zvukové hračky.

Pro maminky

Při nákupech je třeba myslet i na maminky. Důležité jsou kojící podprsenky, ale neuškodí koupit ani kojící polštář, který velmi usnadní kojení.

Doplňky a metráž

Pro miminkovskou výbavičku najdete i řadu doplňků, které jsou buď veskrze praktické a usnadní vám život nebo naopak slouží ke hře, okrase a ozdobě. A pokud jste kreativní, můžete využít nabídky metráže s dětským potiskem a ušít pro své miminko něco sama.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id11559 (cesky-magazin.cz#246)


Přidat komentář