Cvičení a komplexní péče pro těhotné ženy

Komplexní příprava k porodu, cvičení těhotných žen nebo plavání s kojenci je pro maminky bezesporu velmi přínosná činnost a stejně tak je vhodné speciální cvičení pro ženy po porodu.

Komplexní příprava k porodu je mnohými ženami velmi vítána. Zahrnuje například nácvik péče o dítě, plavání těhotných, cvičení pro těhotné ženy a pro matky s dětmi, plavání s kojenci apod. Zdravý pohyb pod dozorem instruktorů je určen také pro širokou veřejnost.

Nácvik péče o dítě

Pokud jste maminka, která očekává své první dítě, jistě hledáte informace o událostech, které budou nadcházet. A právě pro úspěšné zvládnutí těchto situací jsou určeny kurzy nácviku péče o dítě. Zde se můžete naučit základům péče o novorozence a malé dítě v rámci kompletní prenatální přípravy. Tato oblast je totiž pro mnohé ženy stresující a přináší obavy, zda se budou o miminko umět správným způsobem postarat. Pokud ale navštívíte tento kurz, vaše obavy se rozplynou. Odborníci vás totiž na vše důležité připraví a vysvětlí vám, co je třeba pro miminko doma připravit až se narodí, jak jej správně uchopit, nakrmit, přebalit, obléct, okoupat, rozpoznat jeho zdravotní stav a umět mu vhodně pomoci. Velkou roli zde hraje také psychologická příprava. Maminka se několik nocí, týdnů i měsíců nevyspí, bude unavená a bude mít pocit, že nic nezvládá a na nic nemá čas. Nácvik péče o dítě zahrnuje také masáže (klasické, švédské, baby masáže) a přípravu na** plavání miminek, kojenců a batolat**. V kurzu se připravíte také na kojení. Seznámíte se s technikami kojení, polohami a pomůckami při kojení, které můžete přímo v kurzu zakoupit. Je také možné využít laktační konzultace na horké lince kojení, kde je možné aktuálně řešit jakékoliv případné problémy s kojením.

Komplexní příprava k porodu

Očekávaný porod je jistě velkou zátěží nejen pro maminku, ale pro celou rodinu. Cílem kurzu je tedy posílení sebevědomí nastávající matky, zvýšení sebedůvěry, podání aktuálních informací, příprava k porodu a zlepšení její fyzické a psychické kondice. Komplexní příprava k porodu se skládá z několika částí nebo je možné využít individuální přípravu v domácím prostředí.

Kurzy předporodní přípravy

Kurzy předporodní přípravy probíhají ve dvouhodinových lekcích od 20. týdne těhotenství a zahrnují rehabilitační cvičení pro těhotné s prvky gravidjógy, pilates a Alexandrovy techniky, kdy se cvičí na overbalech, gymnibalech nebo na podložce. Součástí kurzu jsou také besedy s porodní asistentkou, které obsahují teoretickou přípravu k porodu, kojení a péči o dítě a praktickou přípravu jako nácvik kojení, kdy je vše prakticky předváděno na panence, dále nácvik dýchání při porodu, nácvik úlevových poloh a videotéka. Pokud jako budoucí matka nemůžete docházet do kurzů předporodní přípravy, můžete si domluvit návštěvu porodní asistentky v domácím prostředí, což je hrazeno zdravotní pojišťovnou.

Kurzy pro budoucí otce

Pro pány, kteří se chtějí aktivně zapojit do příprav na porod, jsou určeny kurzy pro budoucí otce. Tyto kurzy probíhají jednorázově každý měsíc odpoledne a zahrnují teoretickou přípravu, nácvik dýchání, úlevových poloh a masáží k porodu, nácvik manipulace s panenkou, a pro bližší představu o tom, co budoucí maminku čeká, mají možnost shlédnout film o porodu. Velkou zajímavostí je pro případné zájemce prohlídka porodního sálu a oddělení šestinedělí.

Plavání a masáže těhotných

Pro zdravý vývoj budoucí maminky i jejího plodu je připravováno pravidelné plavání těhotných v bazénu se slanou vodou. Plavání pro těhotné je realizováno s pomůckami, kdy se využívají destičky, žížaly apod., nebo se jedná o plavání bez pomůcek. Těhotné ženy zde pod dozorem zkušených instruktorů cvičí, je prováděno dýchání do vody apod. Masáže těhotných probíhají dle domluvy na speciálním lůžku pro těhotné a jsou prováděny s aromatickými oleji. Pro těhotné i jejich partnery jsou určeny také individuální relaxační koupele, které představují masážní perličkové koupele ve whirpool vaně. Tyto koupele přinášejí nejen fyzické, ale i duševní uvolnění.

Cvičení pro těhotné

Těhotenská cvičení jsou pro budoucí maminky velmi důležitá, jen je zapotřebí velmi pečlivě volit druh cviků a míru zátěže, aby nedošlo k ohrožení zdraví matky ani dítěte. Organismus budoucí maminky nesmí být v žádném případě příliš nebo nevhodně zatěžován, aby nedošlo k ohrožení jejího zdraví nebo jejího budoucího dítěte. Proto je vhodné prodiskutovat cvičení s vaším ošetřujícím gynekologem a cvičit pod dozorem zkušených instruktorů.

Péče o matku a dítě po porodu

Ženy po porodu rády přivítají odborné rady a s povděkem přijímají pomoc zkušených registrovaných porodních asistentek, které jsou zároveň i vyškolené laktační poradkyně. Jak konkrétně pomoc rodičkám probíhá? Pojišťovny hradí návštěvy porodní asistentky pokud s tím ošetřující gynekolog souhlasí. Návštěva asistentky
probíhá, tak že asistentka navštíví rodičku v domácím prostředí, přičemž dvě návštěvy doma hradí pojišťovna. Návštěva asistentky představuje kontrolu zdravotního stavu matky i dítěte, ošetření poporodních poranění,** poradenství** v péči o dítě, výživě, cvičení a laktační poradenství, což znamená poskytnutí pomoci s kojením dítěte. Asistentky navíc mamince ukáží, jak se správně provádí masáže kojenců nebo zprostředkují přihlášení kojence do kurzu plavání. Péče o matku a dítě po porodu je velice vítaná služba, která přináší maminkám klid, jistotu, že svoje mateřství dobře zvládají. Odborná péče znamená pro matku cennou psychickou podporu.

Půjčovna potřeb pro kojence

Porod a mateřství znamená pro mnohé rodiny také finanční zátěž a proto maminky vítají možnost půjčit si řadu předmětů a zařízení, které pro své novorozeně potřebují. Mají možnost půjčit si kojenecké váhy, odsávačky mateřského mléka nebo například bioptronovou lampu, která se používá na léčbu poporodních poranění, ragád bradavek, retencí a mastitid a dalších onemocnění. Odborná péče specialistů znamená pro matku nejen materiální, ale i cennou psychickou podporu.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id11556 (cesky-magazin.cz#234)


Přidat komentář