Brány, ploty, mříže, vrata - Ostrava

Kovové prvky ze sebe vyzařují chladnou eleganci. Tento materiál je nejen estetický, ale také velmi praktický. Z kovu si můžete nechat zhotovit plot, bránu, zábradlí, schodiště nebo interiérové doplňky.

Kovovýroba se řadí mezi tradiční řemesla s širokými možnostmi využití. Také kovové prvky v domácnosti mohou být velmi zajímavé. Kov se řadí mezi chladné materiály, a tak se často doplňuje s teplým dřevem. Naopak ve velmi moderním interiéru může být kov doplněn sklem. Kovovýroba zahrnuje výrobu a montáž plotů, bran, mříží, schodišť, nábytku apod. Pro kovový nábytek se lidé rozhodují na základě jeho nenáročné údržby. Výhodou kovového nábytku je stabilnost, pevnost, odolnost a elegance. Také kovový nábytek se vyrábí v kombinaci se dřevem nebo výpletem. Kovový nábytek má vysokou životnost. Kromě kovového nábytku si také můžete nechat zhotovit originální interiérové doplňky, jako je krbové nářadí, svícny nebo okrasné mřížky.

 

Výroba a montáž bran a vrat

Kontaktujte zámečnictví, které je známo svou kvalitní prací, a nechejte si zhotovit brány či vrata na zakázku. Výroba a montáž může být provedena na klíč a vy se nebudete muset už o nic starat. Brány mohou být pojezdové s kolejnicí nebo samonosné. Komfortní způsob otevírání vám zajistí automatické systémy. Automatické systémy se mohou stát součástí posuvných i křídlových vrat. Současné automatické brány jsou také vybaveny systémem na rozeznání překážek a tak se nemusíte obávat např. o své děti. Systém zachytí překážku pomocí čidel a vrata se tak automaticky zastaví.

Když máte bránu s kolejnicí, myslete na její pravidelnou údržbu. Kolejnice je třeba pravidelně čistit a především v zimním období je nutné věnovat jim větší pozornost. U samonosných bran vám tato starost odpadá. Samonosné brány nepotřebují spodní kolejnice. V zámečnictví se můžete rozhodnout pro různé druhy bran, vrat a také vrátek. Jednou z možností jsou vrata křídlová, která mohou být jednokřídlová nebo dvou křídlová.

Když zvolíte ke svému domu kovový plot, je vhodné, aby i brána byla vyrobena ze stejného materiálu. Většina bran i branek jsou vyráběny z oceli. Ocel vám zajistí pevnost, odolnost vůči rzi a příjemný vzhled. Ocel se tak hodí k výrobě venkovních bran, plotů, zahradního nábytku nebo jiných předmětů určených pro domácnost.

Brány a vrata jsou montována vždy na míru podle potřebných rozměrů a také požadavků. Většina zámečnictví vám nabídne poradenství ještě před samotnou výrobou a montáží vrat. Zaměstnanci zámečnictví vám poradí jaký typ vrat je vhodný a jaké jsou jeho výhody. Samozřejmostí bývá také záruční a pozáruční servis.

Výroba a montáž plotů

V našich podmínkách se chápe oplocení jako běžná část domu. Pomocí oplocení zabráníte vniknutí cizí osoby na pozemek a také nemusíte mít stále pod dozorem své děti. Plot kolem domu vám dá pocit bezpečí a útulnosti. Jenže přináší sebou řadu otázek a to jaký typ plotu se bude hodit právě k vašemu domu? Jak zvolit plot vkusně a účelně? Jaká bude následná péče o plot? A právě kvůli trvanlivosti a následné péči se mnoho majitelů rozhoduje dát přednost plotu kovovému před dřevěným. Kovové ploty mají mnohé výhody. Tento typ plotů vypadá velice luxusně a také jejich životnost je značně vysoká. Kovové ploty jsou odolné vůči nepříznivým povětrnostním podmínkám, slunečnímu záření nebo dešti. Nevýhodou může být vyšší finanční náročnost. Když dáte přednost kovovému plotu, můžete si vybrat buď hotové prototypy nebi si vytvořit vlastní návrh plotu. Plot podle vlastního návrhu vám vždy zajistí jedinečnost. Za základní typ plotu se považuje plot pletivový, který vyniká jednoduchou montáží. Bytelněji budou působit kovové konstrukce, které se nechávají namontovat samostatně nebo jsou zasazeny do betonových základů.

Kovová zábradlí

Součástí vašeho domova může být také kovové zábradlí vyrobené na zakázku. Kovové zábradlí se může stát velmi praktickým, ale také estetickým doplňkem vaší domácnosti. Využití najde zábradlí vyrobené z kovu také na vaší zahradě – v podobě ohraničení zahradní terasy.** Kovové zábradlí** se dále může použít v podobě zábradlí schodišťových nebo balkónových. Firma zabývající se kovovýrobou s vámi nejdříve probere, jaký design by mělo zábradlí mít. Každé kovové zábradlí je vyráběno na míru a může být rovné, obloukové, spiráloví nebo může mít jiný atypický tvar. V moderním interiéru může působit zajímavě zábradlí vyrobené v kombinaci kovu, skla a dřeva. Kvalitně zpracované zábradlí také respektuje technické normy.

Výroba schodišť

Schodiště jsou velmi důležitým prvkem domova. Jedním z materiálů, které se používá při výrobě schodiště, je také kov. Kovová schodiště jsou velmi moderní a estetická. Kovová schodiště jsou vyráběna z oceli nebo nerezu. Výhodou těchto schodišť je odolnost a pevnost. Vzhledem k tomu, že kov je chladně působící materiál, doplňuje se dřevem. V moderním interiéru se bude vyjímat schodiště vyrobené z kovu skla. Schodiště vyrobené na zakázku může mít různé tvary, typy a také rozměry. S výběrem správného typu schodiště vám pomůže odborník. Nejjednodušším typem schodiště je schodiště přímé. Dále se často setkáváme se schodištěm lomeným jednou nebo dvakrát. Schodiště může být také točité. Když si nevíte rady s výběrem, nechte si poradit. Odborník vám vysvětlí, jaké jsou druhy schodišť a jaké jsou jejich výhody a nevýhody.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id11622 (cesky-magazin.cz#405)


Přidat komentář