Autoservis, pneuservis - Opava a okolí

Hledáte autoservis, kde bude Vaše auto v těch nejlepších rukou, kde se spolehlivě dozvíte, co Vašemu vozu skutečně je a kde zaplatíte pouze za to, co bylo na Vašem autě opraveno či zkontrolováno? Pak vybírejte pečlivě.

Autoservisů je v každém větším městě hned několik. Někteří se pyšní nízkými cenami, jiní rychlými opravami a někteří moderní mechanikou a kompletními službami. Jak si však mezi nimi vybrat, abyste měli jistotu, že Vám dají vozidlo znovu do pořádku a Vy se nebudete muset bát prohánět auto o sto šest? Než najdete ten pravý autoservis, většinou Vám nezbude nic jiného, než jich několik vyzkoušet. Dobrý autoservis poznáte tak, že Vám mechanik sdělí skutečný stav vozidla, a kde se můžete tomu, kdo auto prohlíží a opravuje, skutečně věřit. Pokud nejste mechanik, jistě spolehlivě nepoznáte, co Vašemu vozu skutečně je a jakou opravu včetně komponentů si zaslouží. Na to některé autoservisy hřeší a realizují na autě práce, které v závěru ani nebyly potřebné, včetně** drahých součástek**, které by bylo kolikrát možné vůbec nevyměňovat, nebo je nahradit za levnější. Proto je důležitá důvěra, kterou Vám může poskytnout pouze spolehlivý autoservis, který je následně pro všechny majitele vozů k nezaplacení.

Jaké služby nabízí autoservisy v Opavě

Jsou autoservisy, které nabízí omezené služby, ale pak jsou i ty, u nichž se můžete setkat s komplexní nabídkou servisních služeb. Pokud jsou autoservisy moderně vybaveny, pak nemusíte mít obavu, že by Vám v jakémkoliv Vašem přání nevyhověli a že byste museli na určité práce převážet vozidlo do jiného specializovaného servisu. Vyberte si autoservis, kde jsou jeho pracovníci připraveni provádět veškeré práce s maximální kvalitou a precizností. Kde jsou připraveni na vozidla všech značek, všech roků výroby a všech paliv. Autoservisy nabízejí mechanické, elektrikářské, diagnostické, klempířské i lakýrnické práce, a samozřejmě i plně vybavený pneuservis. Mezi další služby se může řadit příprava a provedení STK + ME,  sezónní prohlídky, dovoz vozidel ze zahraničí, zapůjčení náhradního vozidla nebo autodoprava či odtahová služba. Kvalitní autoservisy si zakládají na individuální přístup ke každého zákazníkovi, na kvalitně odvedené práci a na spokojenosti zákazníka.

S jakou závadou se obrátit na autoservis?

Dosloužila Vám některá součástka ve vozidle? Nebo Váš vůz nejede tak, jak má? Nemá ten správný výkon? Nebo Vám něco bouchá v kolech? Ať už jste s čímkoliv nespokojeni, vždy se co nejrychleji obraťte na autoservis, aby bylo Vaše vozidlo prohlédnuto a** závada odstraněna** dřív, než bude pozdě. Mezi běžně prováděné opravy patří výměna oleje a provozních kapalin, plnění, čištění a opravy klimatizací, výměny tlumičů, čepů a ostatních podvozkových částí, dezinfekce klimatizace nejmodernějšími technologiemi, výměny výfuků a katalyzátorů, opravy, brzd, výměny spojek, výměny čelního skla, výměny rozvodů, opravy motorů a startérů, montáže laděných výfuků, montáže tažných zařízení, provádění diagnostiky, garanční prohlídky, příprava a realizace STK a ME a další mechanické opravy.

Podle čeho vybírat servis?

Zcela jistě podle ochoty, podle schopností, podle možností. Vaše vozidlo si zaslouží ten nejlepší servis, ať už je jakékoliv. Nezáleží na jeho značce, ani na jeho stáří. Vozidlo musí být pro jeho řidiče spolehlivé, musí jej vždy dostat všude tam, kam řidič potřebuje a hlavně, musí být bezpečné. Důležitá je i celková rychlost opravy. Na opravu auta se většinou spěchá. Rychlost opravy nemusí řešit ten, kdo má k dispozici více vozidel. V opačném případě je celková doba opravy hodně důležitá. Jsou autoservisy, kde Vám udělají opravu, a to i složitější, na počkání nebo do druhého dne. Stejně jako rychlost opravy je důležitý i individuální přístup nejen k zákazníkovi, ale také k danému problému a k jeho řešení. Zjistili jste závadu na autě, ale nemáte čas zavést jej do servisu, přitom byste jej potřebovali mít opravené do několika hodin či dnů? Některé autoservisy nabízí i služby až do domu. Tzn., že v případě potřeby si Váš vůz vyzvednou u Vás doma a po opravě ho opět přistaví k Vám domů nebo do firmy či na jiné místo, které uvedete. Autoservis vybírejte také podle ceny. Určitě zde neplatí, že čím vyšší ceny, tím lepší služby. I výborný autoservis, který používá ty nejkvalitnější materiály a ověřené postupy Vás může překvapit nízkými cenami. Jde jen o to vybrat si autoservis, kde s Vámi budou jednat seriózně a slušně a kde Vás nebudou chtít za každou cenu ošidit.

Pneuservis Opava a okolí

Zima je za dveřmi a s ní i nutnost přezout pneumatiky. Nepodceňujte tuto povinnost. Sníh může přijít dřív, než si myslíte. Navštivte autoservis, kde mimo jiné nabízí i výměnu pneumatik. Nepodceňujte ani stav pneumatik. Pamatujte si, že nic nevydrží věčně a rozhodně ne ani pneumatiky. Pokud se hloubka vzorku Vašich pneumatik blíží minimu, pak je nejvyšší čas sehnat nové pneumatiky a zavítat se svým vozem do pneuservisu.

Jak vybrat zimní pneumatiky?

Ještě před pár lety bylo možné jezdit** celoročně na pneumatikách**, jejichž minimální hloubka dezénu byla 1,6 mm a to, zda si řidič pneumatiky na zimu přezuje, bylo čistě pouze na něm. Dnes už tomu tak rozhodně není a povinnost přezouvat na zimní mají všechny vozidla bez rozdílů. Je to dáno vyhláškou č. 30/2001 Sb. Vozidla do 3,5 tuny musí mít zimní pneumatiky s minimální hloubkou dezénu 4 mm na všech kolech, vozidla nad 3,5 tuny zimní pneumatiky nebo pneumatiky M+S s minimální hloubkou dezénu 6 mm na všech hnaných kolech.

Proč dbát na přezutí pneumatik?

Pokud chcete v zimních měsících jezdit bezpečně, je nutné, aby bylo Vaše auto přezuto. Používání kvalitních pneumatik a zajištění její včasné výměny, je přímo povinností každého řidiče, který má rád sebe, své spolucestující, kterému záleží na ostatních účastnících silničního provozu i na svém vozidle. V pneuservisu nejlépe ví, že veškeré pneumatiky procházejí** permanentním vývojem** a na trhu se objevují stále nové a nové pneumatiky, které jsou více i méně kvalitní. Je nutné si uvědomit, jak moc závisí na správném výběru a kvalitě pneumatik. K tomu, aby bylo dosaženo stability vozidla, je velmi důležité dodržet všechny předepsané tlaky huštění pneumatik a zejména dodržet hloubku dezénu. Pouze když budou používány kvalitní pneumatiky, pak je zaručena jejich správná funkce. Je velmi vhodné si nechávat pravidelně zkontrolovat stav pneumatik a v případě potřeby je nechat vyměnit za nové. Vybírejte pneumatiky od renomovaných výrobců, s jejichž výběrem Vám rádi poradí v autoservisu, kde Vám provedou rychlou výměnu pneu, i přezutí a vyvážení kol. Častokrát mají i běžné pneumatiky skladem. Pokud žádáte speciální kusy pneumatik, ty Vám dodají na objednávku do jednoho dne dvou dnů.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id11698 (cesky-magazin.cz#579)


Diskuze a zkušenosti

Roman H. | 22.11.2013 14:02
Re: Autoservis, pneuservis - Opava a okolí Perfektní, mohl bych se rezervovat na čtvrtek?


Přidat komentář