Autosalon Dacia a Renault - Praha

Automobily se staly v dnešní době neodmyslitelnou součástí našeho života a ceny nových vozů již poklesly natolik, že v podstatě za cenu ojetého vozidla můžete získat nový kvalitní vůz.

Vlastníte starý automobil, který už je po letech užívání nespolehlivý a každá jeho další porucha vás dokáže zaskočit? Zdá se vám, že do jeho oprav investujete v poslední době stále více finančních prostředků a mnohem častěji? Pak je čas podívat se po novém automobilu, který vás spolehlivě doveze všude tam, kam potřebujete, bude moderní, spolehlivý a přitom levný.

Co budete potřebovat při koupi nového vozu jako soukromá osoba?

Pokud máte vybraný nový automobil a jste se soukromá osoba, nezapomeňte si vzít sebou do autosalonu a doklad totožnosti (občanský průkaz). Pokud nebudete kupovat skladový vůz, ale budete si jej objednávat, kdy si například přejete jinou barvu nebo výbavu na přání, před vytvořením objednávky bude potřeba složit zálohu a to obvykle ve výši ve výši 10% z ceny vozu včetně DPH. Při objednání automobilu na zakázku do výroby je možná platba převodem, v ostatních případech je možnost platby jiným způsobem, dle dohody s prodejcem. Pokud se rozhodnete pro financování auta na leasing nebo úvěr a chcete uhradit nižší zálohu než 25% z ceny vozu, přineste sebou zároveň podklady k financování.

Nákup vozu jako právnická nebo fyzická osoba

Pokud budete automobil používat jako firemní vozidlo a jste tedy právnická nebo fyzická osoba, pak sebou do autosalonu přineste výpis z obchodního rejstříku nebo živnostenský list, občanský průkaz jednatele či fyzické osoby, přičemž plátci DPH navíc doloží Osvědčení o registraci. Výše záloh na nákup vozu je shodná jako u soukromé osoby a při financování na leasing nebo úvěr jsou požadovány podklady k financování dle ceny vozu a výše akontace. V každém případě je vhodné předem kontaktovat prodejce a domluvit konkrétní podmínky.

Odkup stávajícího vozu protiúčtem nebo v komisi

Pokud se při nákupu nového auta nechcete současně zabývat prodejem svého starého vozidla a chcete navíc ušetřit, můžete využít možnost prodeje vašeho stávajícího vozu prodejci protiúčtem nebo jej nabídnout v komisním prodeji. Stačí splnit několik základních podmínek: vůz musí být zakoupený u dealera v České republice, musí mít platnou STK a emise minimálně dva měsíce po převzetí, vozidlo nesmí být zatížené dluhem (leasing nebo úvěr) a v případě protiúčtu je nutné přistavit vaše vozidlo na prohlídku v servisu v termínu ne delším, než 14 dní před převzetím nového vozu. Tímto způsobem vyřešíte dvě záležitosti najednou – zbavíte se starého automobilu a dostanete slevu na nákup nového vozu.

**
**

Financování nákupu vozidla a pojištění

Přestože ceny nových vozů klesly na minimum, nákup nového automobilu přináší jistou finanční zátěž. Není ale nutné platit celou částku najednou. Profesionální prodejce automobilů vám může nabídnout celou řadu finančních produktů a služeb v oblasti leasing nebo úvěr. Prodejce nabízí také akční cenové nabídky v rámci financování vozidla, kdy můžete získat slevu z ceny vozu v řádech desítek tisíc korun, prodlouženou záruku nebo prodloužené servisní prohlídky. Navíc můžete uzavřít pojištění schopnosti splácet, což je produkt, kterým si pojistíte schopnost splácet leasingové či úvěrové splátky i v případě neočekávaných událostí. Pojištění schopnosti splácet je nabízeno ve dvou variantách, Pojištění schopnosti splácet BASIC (dlouhodobá pracovní neschopnost, úplná a trvaná invalidita, úmrtí) nebo Pojištění schopnosti splácet PREMIUM, které navíc obsahuje pojištění proti ztrátě zaměstnání.

Mobilita a prodloužená záruka

Nákup nového automobilu u profesionálního prodejce vám přinese řadu výhod. Nejen že s novým vozem získáte moderní a spolehlivý způsob dopravy, ale také jistotu, že i v případě nouze bude o vás a vaše auto dobře postaráno. Prodejce vám totiž může nabídnout prodlouženou smluvní záruku až na 5 let, což znamená bezplatné odstranění závady, na kterou se vztahuje smluvní záruka výrobce a zaručenou mobilitu po celou dobu trvání smlouvy v celé ČR včetně Evropy. V případě, že vlastníte tuto zákaznickou kartu a později se rozhodnete vůz prodat, bude mít díky platné mobilitě zvýšenou hodnotu. Navíc v případě odcizení vozidla či totální škody na vozidle je tu možnost vrácení poměrné části ceny produktu Renault Garance+.

Autorizovaný servis

Autorizovaný autoservis vám dokáže nabídnout komplexní péči o váš automobil v nejvyšší kvalitě. Postará se o autoklempířské práce, nabídne zvýhodněné servisní prohlídky vozidel, pneuservis a prodej originálních náhradních dílů a příslušenství, jako např. hliníkové disky kol. V rámci prohlídky vozidla je provedena autodiagnostika, můžete využít doplňkový prodej, kdy si lze během návštěvy autoservisu zakoupit spotřební materiál. V případě, že dojde k poškození laku autorizovaný servis provede profesionální opravu tak, že přechod z lakované části na původní lak nepoznáte. A pokud se vám například rozbije u automobilu okno a tím se stane nepojízdný, autorizovaný servis zajistí odtah automobilu, který také vás dopraví do autoservisu, kde již čekají automechanici. Zkušený autoservis dokáže zajistit, aby byl váš automobil komplexně a kvalitně opraven také po malých autonehodách, kdy se jedná např. o výměnu blatníku, ale samozřejmě i po větších haváriích. Automechanici se starají o to, aby váš vůz vyjel po opravě vždy opět jako nový.

Půjčení náhradního vozidla

Profesionální prodejce vozidel a autoservis se vždy snaží vyjít svým zákazníkům maximálně vstříc a proto vám nabídne pomoc při vyřízení veškerých formalit s pojišťovnou v případě dopravní nehody, kdy je při vyřizování pojistné události každá pomoc vítaná. Dokáže vám například poradit, jaký máte nárok na úhradu škody pojišťovnou a nabídne vám i další službu - možnost zapůjčení náhradního vozidla po celou dobu opravy vašeho vozidla. Půjčování náhradních vozidel je samozřejmě možné i v případě běžné servisní prohlídky.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id11555 (cesky-magazin.cz#231)


Přidat komentář