Výročí svatby

Svatba je sice krásným dnem, ale pokud si každý rok od toho dne připomínáte, jak dlouho jste již spolu a slavíte tyto roky, je pro vás váš svazek pevný a silnější stále více.

Svatební den je jistě velice krásným a dokonalým dnem, a každý další rok se v den výročí svatby na toto magické datum rádo vzpomíná. Obzvlášť v době, kdy jsou manželé spolu již několik desítek let. A protože každý, i ten první rok je velice krásný, ohromující a manželé rádi vzpomenou na výročí, kdy se stali oficiálními partnery. Ten den se slaví jako výročí svatby a protože je to dost běžné, pak se i dané roky oficiálně nazývají. V době, kdy je oslava intenzivní, tedy od prvního roku po patnáctý rok výročí svatby, se slaví výročí každý rok, poté každých pět let.

Dárky, jaké se dávají

Protože každé výročí po uplynutí svatby má jistý název, podle toho se také dávají dárky, nebo by měli dávat. Je jasné, že muž ženě obvykle přinese kytku, také něco sladkého, navzájem si oba většinou předají nějaké erotické dárečky, spodní prádlo, ale většinou všechno je to spíše malý dárek, jen tak pro pobavení a mělo by oba rozveselit, navnadit na další společné chvilky. Není nutno dodržovat všemožný postup, ale také není dobré výročí svatby podcenit. Přece jen tím se dává najevo stálá sympatie, náklonnost k druhé polovičce, a jestliže se podcení tato skutečnost, může to toho druhého dost mrzet. Proto je vždy vhodnější i malý dárek připravit, dát tak najevo to, že si druhého vážím a děkuji mu tím za tu celou dobu strávenou po svém boku.

Tradice i slušnost

Je to tak trochu i tradicí, ale předem by se mělo jednat o jakousi slušnost, ohleduplnost k druhému. Nejde o to utrácet horentní sumy za dárek, které tak druhého uspokojí, ale především přemýšlet o tom, co je tedy vhodné a co by drahé polovičce udělalo radost. Pokud chcete ctít tradice, ale nechcete se cítit nesví, pokud nebudete vědět, co drahému, drahé koupit, pak je možností se předem domluvit, anebo s tím přijít sami a uctívat výročí svatby podle toho, jak byly jednotlivé roky stanoveny. Jestliže se na tom již předem domluvíte, snížíte tím riziko možností, že ten druhý bude nesvůj, zda dárek je vhodný. Navíc pokud takto pravidelně budete dodržovat výročí, jistě tím i posílíte svoji lásku, úctu k druhému a budete si bližší. A přitom jde jen o to, udělat druhému radost a udělat si chvilky jen sami pro sebe.

Výročí svatby

  1. #### Bavlněná svatba

První rok, kdy jsou dva spolu, se označuje jako bavlněná svatba, tím, že jsou jako v bavlnce. Či by se tak oba měli cítit – jako v bavlnce. Tomu by měl také odpovídat dárek a podle tradice by se mělo jednat o bavlněné kapesníčky, což ale v dnešní době není zrovna snadné sehnat. Většinou se dává cokoli z bavlny, třeba polštářek.

2. Papírová svatba

Druhý rok je ve znamení papíru, kdy je váš vztah pěkný, ale pořád ne dost pevný, tudíž tak trochu jako papír. Dárek nemusí být drahý, doporučují se papírové loďky, avšak pro větší romantiku přece jen vytáhněte nějakou tu korunu z kapsy a pořiďte leknín štěstí.

3. Kožená svatba

Kůže svádí k pořízení nějakých sadomasochistických věciček, ale může jít také o praktické dárky jako jsou peněženky, pásek od hodinek a třeba i kabelka.

4. Květinová svatba

Kytici obvykle dává muž ženě každý rok, ale čtvrté výročí by na ni rozhodně šetřit neměl. Váš vztah rozkvétá a podle kytky se i pozná to, jak to myslíte vážně.

5. Dřevěná svatba

Dřevo je jakýsi symbol domácí pohody a tepla. Pokud tedy máte doma krb, klidně si darujte navzájem dřevěná polena, kde vyryjete svá jména a společně vhodíte do kamen, nebo venku do ohně, a zažijete romantický večer s ohněm a dobrým vínem.

6. Železná svatba

Šestý rok jste překonali první krizi a tak se váš vztah upevnil, je pevný jako železo. Zajděte ke kováři a nechte si vyrobit něco, co vám to připomene.

7. Vlněná svatba

Když nastane zima, vlna nás zahřeje. Stejný symbol pak platí o vlněné svatbě, tedy že je potřeba se obrnit, nevzdávat nic. Proto i třeba pěkná šála může být takovým symbolem.

8. Bronzová svatba

Jestliže jste spolu osm let, pak je vhodným dárkem přívěsek „nekonečna“ z bronzu.

9. Hliněná svatba

Nemusí jít o kopu hlíny, ale třeba ten den můžete spolu sázet rostliny, zeleninu, cokoli, co posílí váš vztah.

10. Cínová svatba

Kulaté výročí je něco, co je pevné a mělo by se řádně oslavit. Užijte si jej.

11. Ocelová svatba

Zde asi není co doplňovat – váš svazek je pevný, přestál více než deset let. Darujte si třeba ocelové prsteny.

12. Hedvábná svatba

Cokoli z hedvábí udělá radost, nejen prádlo, ale i třeba šátek, pro muže kravata.

13. Krajková svatba

Zde asi není co řešit v oblasti dárku. Krajkové prádlo udělá radost jak ženě, pak následně muži.

14. Slonovinová svatba

Dárky ze slonoviny nejsou zrovna levné a také dostupné, můžete ale najít způsob, jak slonovinu zakombinovat do dárku jinak.

15. Skleněná svatba

Váš vztah je pevný, ale také se může snadno roztříštit, proto darujte pěkný dárek ze skla.

20. Porcelánová svatba

Dvacet let spolu je jako porcelán. Zvláště v dnešní době, kdy mnoho svateb končí rozvodem. Proto si toto výročí obzvlášť hýčkejte, jako vzácný a drahý porcelán.

25. Stříbrná svatba

Čtvrt století, to už je řada let. Stříbrné šperky jsou tak jen malým důkazem lásky.

30. Perlová svatba

A po třiceti letech je váš svazek tak krásný a obdivuhodný, jako zaručeně pravé perly. Oslavte to perlovým náhrdelníkem, jistě je co slavit.

35. Plátěná svatba

Vydržet spolu pětatřicet let je vskutku unikát. Je proto nutno to brát jako pevné plátno.

40. Rubínová svatba

Nemusí se jednat o dárky z pravého rubínu. Dost parády udělá třeba červené víno, s dokonalou rubínovou barvou. Společně strávený večer u něj pak jen vztah podpoří na další léta.

45. Safírová svatba

Zde už se ano polemizovat o drahých kamenech nedá. Přece jen být spolu čtyřicet pět let stojí za to řádně oslavit.

50. Zlatá svatba

Půl století pořád spolu je neskutečné. Proto se často i u příležitosti zlaté svatby dělají obřady, celá rodina se sejde u hostiny, téměř jako běžná svatba a také se dávají nové snubní prstýnky. Padesát let je skutečně potřeba oslavit.

55. Smaragdová svatba

Není tak známá, ale pokud se ve zdraví dožijete, jistě si na uplynulá léta rádi zavzpomínáte.

60. Diamantová svatba

Výjimečně se oba manželé spolu dožijí i diamantové svatby a tak i tu je potřeba oslavit společně a se svými potomky, nejbližšími.

65. Kamenná svatba

Vztah pevný jako kámen je po uplynutí šedesáti pěti let.

70. Platinová svatba

Pokud dva lidé spolu vydrží bok po boku úctyhodných sedmdesát let, pak je to opravdu unikátní.

75. Nebeská svatba

Více než sedmdesát pět let společného života se jen tak někdo nedožije, a to je opravdu svatbou korunovačních klenotů, jak se někdy tento akt nazývá.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id11523 (cesky-magazin.cz#643)


Diskuze a zkušenosti

Terezka | 07.03.2016 13:36
Dobrý den, tohle je moc pěkný článek o tom jak moc by si lidé měli připomínat, že jsou spolujak dlouho a jak je to vlastně dnes vzácné vydržet ve vztahu...Mí rodiče spolu letos budou 30 let a máte krásné tipy jak obdarovat jeden druhého mezi partnery, nicméně jsem ze 4 dětí a tak jsme se ze sourozenci dohodli, že prostě obdarujeme my naše rodiče, za to jak nás vychovali a jak se pro nás objetovali. Teď když už jsme všichni z hnízda a máme vlstní slušné příjmy, můžeme si to dovolit. Oba chodí do práce a jen zřídka si udělají čas sami pro sebe, spíše vnoučátka atd. Takže jsme jim koupili luxusní pobyt v lázeňském městě Luhačovice ve vyhlášeném hotýlku, snad mohu říci ...Alexandria a věříme že je potěšíme a hnavně si užijí jeden druhého, mopc si to zaslouží...A mohu jen doufat, že i mé děti pro mne jednou udělají něco podobného...


Přidat komentář