Samochladící sud Praha, Ostrava

Pořádáte zahradní party nebo oslavu narozenin a chcete své přátele pohostit chlazeným pivem? Nevlastníte chladící, ani výčepní zařízení? Nevadí, váš problém vyřeší pouhým otočením páčky samochladící sud.

Pokud patříte mezi hostitele nebo spotřebitele, kteří si rádi vychutnají pořádně orosený půllitr piva, jistě víte, co je to v domácích podmínkách za problém. Jistě přemýšlíte, jak zajistit, aby bylo čepované pivo vychlazené na tu správnou teplotu. Nemusíte sud zakopávat do země. Nemusíte kupovat ani si pronajímat chladící a výčepní zařízení. Stačí si pivo koupit v chytrém sudu, který tyto problémy řeší. Můžete totiž používat samochladící sud.

** **Co je samochladící sud

Každý kdo řešil chlazení sudového piva ví, že vybavení nutné pro chlazení a čepování není až tak běžně dostupné a vychladit soudek piva na tu správnou teplotu bývá problém. Naštěstí existuje úplně ideální řešení, kterým je samochladící sud. Nepotřebujete tedy žádné přídavné chlazení, ba dokonce ani žádnou energii. Jak je to možné? Zázrak? To ne. Tajemství technologie samochlazení sudu vychází z fyzikálních zákonů. Při ochlazování sudu jsou využívány schopnosti přírodního kamene zeolit, který má schopnost absorbovat vodu. Proces samochlazení je zahájen jednoduchým stisk** ** nutím páčky na víku sudu. V tomto okamžiku se propojí komory s vodou a drceným zeolitem. Ten začne absorbovat vodní páru a vzniklé teplo odvádí ven. Výsledkem tohoto chemického procesu je fakt, že voda uvnitř stěn sudu zmrzne. Proces chlazení je tak účinný, že dvacet litrů piva se během jedné hodiny vychladí na ideálních 5 °C. A s pitím piva nemusíte pospíchat, protože takto vychlazené pivo vydrží v sudu minimálně dalších dvanáct hodin.

Historie samochladícího sudu

Samochladící sud byl patentován německou firmou Cool-System KEG GmbH, která se zabývá chladícím a samochladícím zařízením. Historie vynálezu samochladícího sudu a držitelem patentu na samochladící zařízení tekutin sahá až roku 1999. Samochladící obaly jsou vyráběny jako zařízení chladící tekutiny v rozmezí obsahu 5 až 60 litrů. Od roku 2000 se snaží tato společnost své produkty prosazovat ve větší míře a zaměřuje se zejména na samochladící pivní a vinné sudy nazvané CoolKeg. V následujících letech se samochladící sudy dostávají za hranice Německa, kde samozřejmě slaví značné úspěchy. Poslední novinkou této firmy jsou sudy CoolChurn, které dokáží chladit také mléko. Jejími výrobky jsou samochladící sudy určené pro různé nápoje, jako je například pivo, víno či mléko.

Pivo

** **

Samochlazení sudového piva

Každý, kdo někdy pořádal nějakou oslavu a chtěl svým hostům nabídnout toč** ** ené pivo jistě ví, že sudové pivo není v obchodech běžně dostupné. Někdy bývá problém sehnat i výčepní zařízení, ale ten největší problém hostitele teprve čeká. Musí totiž sudové pivo vychladit a zajistit, aby zůstal sud vychlazený po celou dobu oslavy. Řešením bývá chladicí zařízení, ale to je poměrně drahé a navíc musí být v dosahu elektrické energie. Elegantním řešením je na českém trhu unikátní novinka – samochladicí sud CoolKeg. Tento sud vychladí 20 litrů piva na optimální teplotu 5 °C během pouhých 60 min a tuto ideální teplotu piva navíc udrží dalších 12 hodin. Jedná se o unikátní patentovanou technologii samochlazení, kterou vyvinula německá společnost CoolSyste

** **

m. Průzkum trhu ukázal, že samochladicí sudy spotřebitelé na českém trhu postrádali a velmi jejich výhody oceňují.** **

Jak používat samochladící sud?

Samochladící sud je velmi jednoduché, ale praktické zařízení. Obsluha tohoto sudu je velmi snadná. Čepování piva totiž nevyžaduje žádné další složité výčepní zařízení, pouze je nutné vlastnit příslušnou výčepní sadu, kterou je možno zakoupit spolu se sudem zhruba za 150 Kč a opakovaně použít. Stačí si zakoupit nebo si nechat přivést sudové pivo až domů a hodinu před začátkem akce odjistit na sudu páčku. Počne proces samochlazení a než se vaši hosté sejdou, pivo je ideálně vychlazeno a vy můžete začít čepovat. Párty pokračuje a vy stále podáváte chlazené pivo – bez elektrické či jiné energie, kdekoli chcete. Stanete se terčem pochval a obdivu!

Kde můžete samochladící sudy využít?** **

Na čepované pivo si můžete zajít do restaurace, když ale pořádáte oslavu doma nebo na chalupě a rádi byste svým hostům nabídli vychlazené čepované pivo, je to obtížně řešitelný problém. Pokud nemáte** samochladicí sud piva**. Tento sud nevyžaduje žádná přídavná zařízení, příslušenství tvoří pouze výčepní sada, která je opakovaně použitelná. Díky jednoduchosti a nenáročnosti celého procesu ** ** lze CoolKeg použít kdekoliv a kdykoliv. Ideální je pro zahradní party, víkendové akce s přáteli či narozeninové oslavy. Můžete pořádat netradiční catering kdekoliv se vám zlíbí, samochladicí sud se stane součástí vaší polní kuchyně. Vychlazené pivko si skalní pivaři dávají i k snídani a ostatní oslavenci si dají rádi studené pivo k obědu, k večeři, na oslavě a to kdekoliv v přírodě. Samochladicí sud lze tedy ocenit zejména u vody, na louce, v lese, na horách nebo kdekoliv ve volné přírodě.

Výhody samochladících sudů

Samochladicí sudy mají hned několik výhod. Samotná obsluha je velmi jednoduchá. Sud nevyžaduje žádná přídavná zařízení, příslušenství tvoří pouze opakovaně použitelné výčepní zařízení a zájemci také ušetří za zapůjčení chladicího aparátu. Stačí jednoduché otočení páčkou a pivo zůstane v optimální teplotě až dvanáct hodin. A co se děje po vrácení sudu? Po vyprázdnění a před novým naplněním se sud uloží do speciální pece, ve které se zahřeje na čtyři sta stupňů. Voda se z kamene vypaří a vrátí se zpět do zásobníku.

Záloha a cena samochladícího sudu

Vzhledem k tomu, že pořizovací cena samochladicích sudů je přece jen vyšší oproti těm klasickým, nasazují výrobci piva i trochu vyšší zálohu. Tato záloha činí zhruba 1 500 Kč a bude vám samozřejmě vyplacena zpět při vrácení sudu na prodejní místo. Doporučená cena sudu piva je v rozmezí 600 - 800 Kč, podle výrobce a doporučená cena výčepní sady je 150 Kč.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id11482 (cesky-magazin.cz#82)


Přidat komentář