Potřeby pro plavání kojenců a batolat online

Jestli máte miminko, tak byste si neměli nechat ujít lekce plavání. Na ty ale potřebujete speciální pomůcky. Nevíte, jaké a kde je sehnat? My ano a poradíme vám, co si pořídit.

Plavání s miminky je velmi oblíbenou činností už dlouhou řadu let a v mnoha zemích. Je to jeden z mála sportů (v mezích možností samozřejmě), kterému se tak malé dítko může věnovat. Když je dítě malé, tak ho nemůžete naučit charakteristickým pohybům, které se při sportu dělají. Dítě jednak nemá tu schopnost pochopit koordinaci a cyklistu daných pohybů, proto se vrtí, jak chce samo. Zároveň ho nemůžete násilně do ničeho nutit, protože je lepší, když si tělo přirozený pohyb najde samo. K tomu se ale musí donutit právě jinou cestou než tou, kterou by učinil člověk. Nabízí se živel. Voda, která si s tělem nějak pohrává a to musí dělat určité pohyby. Voda je účinná díky tomu, že tělo nadnáší, takže se lecčemu ulehčí. Zároveň má ale i určitý odpor, takže se tělo nějak musí udržet na místě. Chtě nechtě, musí to zvládnout každý jedinec. I děti. Podívejte se, co potřebujete k tomu, když se jdete s dítkem poprvé koupat.

Plavání s dětmi

Než se dostaneme k pomůckám jako takovým, tak si trochu přiblížíme plavání s dětmi. To se odehrává na speciálních kurzech, abyste věděli, jak s miminkem manipulovat. S plaváním můžete začít již v šestinedělí, ale to se ještě odehrává doma v koupelně, navíc pod dohledem instruktora. Do speciálního klubu s menším bazénkem můžete jít ve třech měsících dítěte a skutečný bazén navštivte až po šesti měsících. Teď se ale podívejte, co si přibalit s sebou a proč.

Co je potřeba na plavání s miminky

Na plavání s miminky můžete využít řadu pomůcek. Některé jsou nezbytné, jiné pomohou. Podívejme se na rozdělení.

Nadlehčovací pomůcky

V základní výbavě do bazénu by neměly chybět nadlehčovací plavecké pomůcky, jako jsou například plavecké pásky, nadlehčovací kroužky nebo rukávky, případně plavecké vestičky. Tyto pomůcky pomáhají při prvních krůčcích ve výuce plavání, pomáhají nadnášet dětské tělíčko a počátky plavání jsou tak snadnější. Tyto pomůcky jsou vyráběny ve veselých barvách a tvarech, které si děti získají a upoutají jejich pozornost ve vodě. Jsou to například plavecké desky ve tvaru zvířátek, lodiček a v dalších líbivých tvarech.

Hračky do vody

I hračky do vody pracují s dětskou motorikou. Třeba pokud má dítě doplavat k nějakému cíli, tak se mu tam umístí hračka, se kterou si pak může za odměnu chvíli pohrát. Může s ní také cvičit. Hračky do vody jsou nadlehčování, a pokud je dítě potápí, musí vyvinout větší sílu. Tím pádem si už cvičí svaly. Samozřejmě, že to je v mezích normy, která je určená jen pro správný vývoj. Rozhodně nejde o fitness cviky.

Doplňky do vody

Existuje řada výrobků, které doplňují ty základnější prostředky k plavání. Mohou to být třeba i různé vodní domečky, kde je cvičení daleko větší zábavou. Různé prolézačky a jiné prostředky na vodní hrátky také slouží k vývoji dítěte. Zde se více skamarádí se svými vrstevníky a tím se více socializuje. Jedná se ale už o nadstavbu klasických her ve vodě. Proto je počítáme spíše jako mezi ty doplňující. I to ale není na škodu.

Jak vybírat pomůcky do vody

Chystáte se na lekci plavání, ale nevíte co si pořídit? Nejlépe je se poradit přímo s lektory v daném centru, abyste věděli, co budete potřebovat. Určitě to budou základní pomůcky, jako jsou nadlehčovací pásy, rukávky nebo destičky.

Plavání s miminky je činnost rozvíjející například dětskou motoriku. Dítě se seznámí s dětským kolektivem a nalezne zde ve Vás kamarády na hrátky ve vodě. Proto si pořiďte výše zmiňovanou výbavičku a zajděte si s dítkem zaplavat.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id11489 (cesky-magazin.cz#121)


Přidat komentář