Luxusní a moderní ložní povlečení - nákup online

Ložnice je místem odpočinku, příjemného lenošení i přítomnosti dvou, jež se milují. Je to vysoce intimní prostor, který si zaslouží kvalitní zařízení, příjemné měkké přikrývky a působivé povlečení z kvalitních materiálů.

Útulná ložnice

Ložnice je místem, kam se návštěvy nezvou. Je to místo intimní, místo, kde se oddáváme těm nejpříjemnějším věcem. Místo, kde spíme, odpočíváme, čteme oblíbenou knihu nebo jen tak lenošíme. Snít se dá i s otevřenýma očima. A proč nesnít v báječně zařízené ložnici, která má krásné barvy, měkoučké přikrývky a polštáře, navlečené v příjemném povlečení.

Jak vybrat ložní povlečení?

Výběr ložního povlečení by měl být velmi pečlivý. Vždyť v posteli strávíme až jednu třetinu svého života. A samozřejmě nejen spánkem. I když právě příjemné povlečení je základem kvalitního spánku. Pokud povlečení kouše, škrábe, nebo je jinak na dotyk nepříjemné, pak se nikdy nevyspíte a celý den budete unaveni. Vybrat tedy správný materiál je nezbytné. Důležitá je i barva povlečení. Doba, kdy prim hrálo barevné povlečení je již dávno ta tam. Dnes vévodí ložnicím barvy a vzory. A ne ledajaké. Najdeme výběr povlečení v celé barevné škále a o vzorech ani nemluvě.

Barva a vzor povlečení

Obojí by mělo ladit s interiérem. I když existuje i zajímavá varianta kontrastu. Ovšem z důvodu klidného, ničím nerušeného spánku, je zapotřebí vybírat to, co je příjemné. A i tehdy, když módní trendy mluví jinak. Do romantických ložnic se hodí jemné pastelové barvy a drobné květinové vzory. Moderní interiéry zase uvítají spíše geometrické vzory a ostřejší syté barvy. Ovšem i do moderních prostor se hodí květy, motýli i jiné romantické vzory. Měly by však být větší.

Velikosti povlečení

Klasická velikost u nás je 140 krát 200 centimetrů. V prodloužené velikosti 140 krát 220 centimetrů. Tuto velikost doplňuje polštář o velikosti 70 krát 90 centimetrů. V nabídce jsou také francouzské povlaky, které mají rozměr 200 krát 220 centimetrů. Tyto velkosti patří mezi standardní. Na trzích a v katalozích nejdete ještě jiné velkosti. Většinou záleží na tom, ze které země je povlečení dovezeno. V internetovém obchodě máte záruku správné velikosti. Ta je vždy uvedena u každého produktu.

Výběr materiálu povlečení

Materiál patří k nejdůležitějším kritériím výběru povlečení. Měl by být dostatečně kvalitní, příjemný na dotek, savý, vzdušný, v létě chladivý a v zimě hřejivý. Jediný materiál, který dokáže tato kritéria splnit je bavlna a její úpravy.

Bavlněné povlečení

To je klasika, která nezklame. Je savá, měkká, pružná a hřejivá. Nevýhodou je její vyšší mačkavost. Údržba je jednoduchá a pravdou je, že z bavlny jdou nejlépe odstranit skvrny. Prát bavlnu je možné až na 60 stupňů, ovšem je to celkem zbytečné. 40 stupňů je zcela dostačujících. Existuje i speciální mercerovaná bavlna, která je obohacená o umělý lesk a má větší pevnost.

Flanelové povlečení

Obsahuje 100 procentní bavlnu a je také tak měkký, hřejivý a velmi příjemný na dotek. Má vysokou savost a také hřejivost. Výborně se hodí na zimní měsíce. Údržba je složitější, poněvadž při praní potřebuje vysoké dávky aviváže, aby bylo dosaženo příjemné měkkosti.

Mikrovlákno

Má velmi podobné vlastnosti jako bavlna. Dobře saje a velmi dobře se udržuje. Jeho výhodou je, že v létě chladí a v zimě udržuje teplotu.

Saténové povlečení

Satén sám o sobě není materiál, ale způsob tkaní látky (vazba). Tzn. že satén může být bavlněný, hedvábný nebo polyester. Hedvábný a umělý se může zatrhávat. Bavlněný nikoliv.

V klasické úpravě se musí prát naruby a také tak žehlit. Satén je náchylný na zátrhy nitek. V provedení** mako satén** má nežehlivou úpravu.

Len - vhodný pro alergiky

Je vhodný spíše na léto a výborný pro alergiky. Nepřitahuje prach a dobře saje. Údržba je jako u bavlny, jen žehlení je náročnější.

Jersey - napínací prostěradla

Jde o pleteninu, která je jemnější než satén. Nejčastěji se využívá na výrobu napínacích prostěradel.

Matracový chránič

Jde o speciální lůžkovinu, která, jak plyne z názvu,** chrání matraci**. Ale to není jediný účel. Chrání také spáče. Užívání matracového chrániče se doporučuje zvláště těm, kteří jsou náchylní k určitým alergiím, zvláště k roztočům. A matrace jsou roztočů plné. Chránič lze klasicky vyprat a celkově je jeho údržba snadná.

Přikrývky

Kvalitní** přikrývka** je velmi důležitá. Dříve se přikrývky vyráběly zejména z prachového peří. Dnes najdete v nabídce zejména** duté vlákno** a pak ovčí vlnu. Obojí má vynikající vlastnosti a je vhodné i pro alergiky. Duté vlákno lze navíc i prát. Přikrývky se často nabízejí v klasické variantě nebo ve variantě čtvero ročních období.

Výběr kvalitního polštáře

Ačkoli se to nezdá, tak právě** polštář** má největší vliv na kvalitu spánku. Špatně vybraný polštář může přivodit zdravotní problémy, jako jsou bolesti hlavy, šíje, ramen, chrápání, kýchání nebo pocit celkového nepohodlí. Odborníci doporučují měnit polštář každé dva roky. Pokud polštář perete, pak to není až tak nutné. V opačném případě je opravdu lépe pravidelně polštář měnit. Stává se totiž časem semeništěm roztočů a zárodků plísní a hub. Při nákupu polštáře se neřiďte pouze jeho cenou, ale zejména náplní a tvarem.

Plédy

Dříve se peřiny a polštáře uklízely do peřináčů a skříní. Dnes většinou zůstávají na postelích. Zejména pokud máte samostatnou ložnici.** Plédy** se vybírají tak, aby ladily se zařízením. Mohou být klasické, dětské nebo luxusní, které opravdu dodají ložnici styl. Šijí se z designových látek a většinou jen v malých sériích.

Noční prádlo

Pro pohodlné spaní je nezbytný výběr** kvalitního nočního prádla**. Nabídka je široká. Vybírat lze z pyžam, s krátkými nebo dlouhými kalhotami nebo z nočních košilí. Obojí je samozřejmě nabízeno v dámském i pánském provedení. Noční prádlo by mělo být příjemné, savé, nemělo by škrtit a každý by se v něm měl cítit dobře.

Vybírejte a nakupujte

No ano, krásu a útulnost ložnice podpoříte jen kvalitním nákupem. Proto pečlivě vybírejte a teprve až si budete výběrem jisti, tak nakupujte. Vaše ložnice bude s novým ložním prádlem zářit.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id11494 (cesky-magazin.cz#174)


Přidat komentář