Lékárna online

Zajímá vás zdravý životní styl a nakupujete často např. doplňky stravy nebo vitamíny? Dnes už nemusíte navštěvovat specializované prodejny, všechno zboží najdete jednoduše na internetu např. v internetových lékárnách.

Nákup přes internet má mnohé výhody. Tomuto způsobu nákupu dává přednost čím dál tím více lidí. Statistiky uvádí, že v České republice používá internet 5,5 milionu uživatelů. Lidé na internetu nehledají pouze zábavu, ale také služby a zboží. Přibližně 30% uživatelů internetu nakupuje přes internet 3 – 4x do roka. Na internetu lidé nakupují elektroniku, sportovní potřeby, oblečení atd. V současnosti je možné na internetu také zakoupit lékárenské zboží. Mnoho lidí dává nákupu na internetu přednost hned z několika důvodů. Je zde možnost najít velké množství zboží a srovnat jejich ceny, dále se vyhnete přeplněným obchodům a zboží vám bude doručeno až domů Vše bez zbytečného stresu a z pohodlí vašeho domova. Jednou z internetových lékáren je také Lékárna na Ostravské, která nabízí velké množství produktů.

Homeopatika

Homeopatie se řadí mezi jedny z nejznámějších alternativních metod léčby. Název homeopatie vychází z řeckých slov homol (podobný) a pathos (nemoc). Tento léčebný systém existuje více jak 200 let a zásluhu na jeho vzniku má německý lékař Samuel Hahnemann.

Pro homeopatii má velkou důležitost individuální přístup ke každému jedinci. Při léčbě pomocí homeopatie není důležité pouze léčení samostatné nemoci, ale zaměření se na pacienta jako celistvou bytost. Homeopatie se tak nezaměřuje pouze na fyzické problémy, ale také na psychické. Člověk je považován za biologicko – psychologicko – sociální a spirituální jednotu, proto je třeba v léčbě respektovat všechny tyto složky jedince. Homeopat musí být člověk s patřičným vzděláním.  Tato léčebná metoda je uznána Českou lékařskou komorou od roku 1993.

Homeopatické přípravky

A z čeho jsou vlastně vyráběny homeopatické přípravky? Homeopatika se připravují ze surovin živočišného, rostlinného nebo minerálního původu. Všechny tyto látky jsou v homeopatii používány ve velmi zředěném stavu a za zvláštních postupů. V případě homeopatik se může jednat také o bioterapeutika, což jsou produkty vlastního lidského organismu. Homeopatická léčiva mohou být také syntetická. Homeopatika se mohou užívat v různých formách, podávají se také jako granule. Vzhledem k tomu, že je homeopatie lékařský systém, který není založený pouze na účinné látce, ale informaci, může se stát, že účinná látka v homeopatiku nebude vůbec obsažena. Výhodou homeopatie je, že nemá žádné kontraindikace a nevykazuje vedlejší účinky.

Sportovní výživa

Na internetu máte také možnost vybírat z velkého množství sportovní výživy (doplňků výživy) a to za lepší ceny než je tomu v kamenných obchodech. Sportovní výživa je určena pro aktivně žijící osoby, které chtějí zlepšit sportovní výkon a pomoc při nabírání svalové hmoty. Sportovní výživu tak nakupují např. osoby provozující kulturistiku, běh nebo triatlon. Když se sportovní výživou teprve začíná, je důležitá poradit s někým zkušeným a sehnat si co nejvíce informací o tom, jaké doplňky výživy by se hodili právě pro vás. Do sportovní výživy patří např.: proteiny, aminokyseliny, spalovače tuku, anabolické doplňky, iontové nápoje a kreatin.

Kreatin

Kreatin je velmi oblíbeným doplňkem stravy. Pomocí kreatinu dochází k nárůstu svalů a také navýšení fyzické kondice. Tento typ sportovní výživy je tak vhodný pro ty, kteří mají s nárůstem svalové hmoty normálně problém. Kreatin podporuje sportovní výkon, sílu, dynamiku a také rychlost jedince. Mezi další účinky kreatinu se řadí nárůst objemu svalů, lepší regenerace svalů a omezení vzniku kyseliny mléčné.

Spalovače tuků

Rozhodli jste se pro pravidelné cvičení a redukci váhy? V tom případě můžete podpořit redukci vaši váhy pomocí doplňků stravy, které pomáhají spalovat tuky. Tyto doplňky stravy podporují odbouráváni tuků, zrychlují metabolismus a pomáhají efektivněji trénovat. Ideální je samozřejmě doplnit spalovače tuků vhodnou dietou. Mezi látky, které mohou podpořit spalování tuku, patří L-karnitin, chonil, inozitol, chrom, vitamín E, kyselina olejová, lecitin, česnek a mnohé další. Produkty, které obsahují tyto látky určené ke snížení váhy, zakoupíte v tekuté formě, tabletách nebo kapslích.

Proteiny

Proteiny (bílkoviny) se řadí společně s tuky a sacharidy mezi základní živiny. Především v případě silových sportů je nutný zvýšený příjem proteinů**. Aminokyseliny, které se z proteinů uvolňují, jsou důležité pro regeneraci svalů, kostí, kloubů a jsou také základem svalové hmoty**. Mezi potraviny s vysokým obsahem proteinů patří libová masa (krůtí a kuřecí maso, ryby, zvěřina), vaječné bílky a nízkotučné mléčné výrobky. Tato strava se dá nahradit proteinovými doplňky.

Přípravky na hubnutí

Základní pravidla při hubnutí jsou změna stravování a dostatečná pohybová aktivita, jenže co když toto pravidlo dodržujete a výsledky stále nikde? A tak i odborníci potvrzují, že v některých případech jsou léky na hubnutí nezbytné. Tyto léky by vám měl předepsat lékař, protože mají jisté nežádoucí účinky. Léky na hubnutí jsou určeny především pro osoby s velkou nadváhou a ne pro ty, které trápí jen pár kilo navíc. U léku na hubnutí také platí to, že pokud si pořídíte léky bez lékařského předpisu, skutečně velmi riskujete. Na základě lékařského vyšetření a předpisu se vyhnete problémům s tím, že by léky mohly ublížit vašemu zdraví.

Doplňky stravy a redukce váhy

Zajímáte se o to, jaký by měl být váš jídelníček, v případě, že se snažíte o redukci váhy? Nejdříve se zaměřme na sacharidy. Sacharidy jsou pro lidský organismus důležitým a rychlým zdrojem energie. Když se snažíte o redukci váhy a sportujete déle než hodinu, mělo by mít tělo také dostatečný přísun sacharidů nejlépe ve formě potravin, které mají vysoký obsah této látky.

Dále je také důležité myslet na pitný režim. Před sportovní aktivitou i po ní je důležitý dostatečný přísun tekutin. A při velké fyzické zátěži nezapomínejte také na sodík, díky kterému předejdete křečím. Efektivní hubnutí můžete také podpořit pomocí spalovačů tuků, které jsou uvedeny výše (L - carnitin atd.).

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id11500 (cesky-magazin.cz#223)


Přidat komentář