Dioptrické brýle, sluneční brýle a kontaktní čočky - Oční optika Krnov

Už dávno neplatí, že se za brýlové obruby musíme stydět. Éra nevzhledných obrouček je pryč. Naopak se brýle dioptrické i sluneční staly módní záležitostí. Není výjimkou, že mezi majiteli brýlí jsou tací, kteří je ze zdravotního hlediska nepotřebují.

Vhodně zvolené brýlové obruby však podtrhnou a zvýrazní Vaši celkovou image. Můžete v nich vypadat rošťácky, ale také vyloženě elegantně či extravagantně. Při pořízení brýlových obrub je však dobré mít minimálně dvoje, a to nejen z důvodu různosti a střídání možných stylů, ale také z praktičnosti Kdybyste totiž potřebovali brýle opravit, či si nechat zasadit nová skla z důvodu změny dioptrií, jak byste „fungovali“? Kromě dioptrických a ochranných slunečních brýlí, se můžete také rozhodnout pro kontaktní čočky, které především oceníte při sportu.

Dioptrické brýle, sluneční brýle a kontaktní čočky - Krnov

Zaměříme-li se na** okres Bruntál**, konkrétně pak na Krnov, pak můžete využít nabídky služeb oční optiky LUBRIMEX, s.r.o., kterou najdete na adrese Albrechtická 82 a** I. P. Pavlova 552/9 v Krnově - Pod Bezručovým vrchem**. Námi doporučená oční optika se specializuje nejen na dioptrické brýle, ale také sluneční brýle a měření dioptrií a kontaktní čočky.

Vaše dotazy můžete zaslat na e-mail optika.lubrimex@seznam.cz. K dispozici také máte tel. +420 554 690 729 a +420 603 724 751.


Dioptrické brýle – důležité pro profesi

Již v úvodu jsme uvedli, že pro dioptrické brýle se nerozhodujeme jenom v případě nutnosti korekce zraku. Povolání, ke kterým patří například obchodní zástupci, finanční poradci, realitní makléři, burzovní poradci aj., vyžadují vysokou míru solidnosti. Potenciální, ale i stávající klienti rozhodně dají přednost specialistovi, který nejenže disponuje bohatými znalostmi a zkušenostmi, ale také „slušným“ a profesionálním vzhledem. A právě vhodně zvolené brýlové obruby dokážou hodně, stejně jako další oděvní doplňky (hodinky, kabela, taška, pásek, ale také boty, mobil aj.).

Výběr brýlových obrub

Sami sebe, jak vypadáme, často vnímáme odlišně, než nás vidí ostatní. Máme totiž o sobě tzv. utkvělou představu, které se držíme. Krom toho jsme již v obláčku stereotypu, kdy málokdy „vystoupíme“ ze zažitého a nám známého. A tak, pokud si půjdete sami vybrat brýlové obruby a necháte volbu čistě na Vás, pak možná zvolíte ne ty nejvhodnější. A rozhodnete-li se pro skutečně** kvalitní brýle**, včetně skel, pak Vás takový „přešlap“ může přijít poměrně draho.Brýle pro ženy

V profesionální optice Vám poradí s výběrem obrub

V** profesionální optice** jsou vyškolení a zkušení pracovníci, kteří si na Vás vyhradí čas a poradí Vám, které brýlové obruby by pro Vás, Vaši osobnost, styl a profesní zaměření, byly nejlepší. Také je dobré brát v potaz skutečnost, zda budete nosit brýle celodenně, či při určitých aktivitách. Pro řadu volnočasových aktivit, jako je sport, možná oceníte kontaktní čočky. Ty si ostatně můžete také vybrat a zakoupit v jedné optice. Nebudete tak muset podstupovat 2x měření zraku, 2x konzultaci aj.

Dioptrické brýle – důležité pro korekci zraku

Sdělil Vám oční lékař, že je třeba, abyste nosili brýle, ať už na dálku, či na blízko? Pokud jste brýle doposud nenosili, pak možná budete v první chvíli bezpochyby pociťovat jisté omezení. Ovšem, můžete si být jisti, že díky široké nabídce kvalitních módních a nadčasových brýlových obrub, Vás nikdo nebude nazývat „brýlovcem“.

Dioptrické brýle – obruby pro děti

A to platí i pro děti. Nejen my dospělí se potýkáme s vadou zraku, ale i naši potomci. Návrháři a výrobci brýlových obrub tak pamatovali i na naše „zlatíčka“. A tak si budete moci vybrat z veselých a barevných brýlí. Nijak se nedají srovnat s brýlemi, které musely děti nosit před dvaceti, třiceti lety. A jak budou dítka dospívat, můžete postupně přejít od vzorovaných, barevných brýlí k brýlím více „distingovaným“.

Žena s dioptrickýma brýlema

Sluneční brýle

Kdo z nás by neměl rád sluneční paprsky a nevychutnával si je, a to zvláště po podzimním a zimním období. Pleť si chráníme speciálními krémy s UV filtry, ale co oči? Nechce se Vám investovat do „drahých“ slunečních brýlí a spíše mhouříte oči, či si zvolíte levnou variantu brýlí ze supermarketu, či tržnice? Obě dvě možnosti však nejsou zrovna ideální. Mhouřením si totiž zbytečně přivodíte brzké vrásky v okolí očí a čela, navíc mhouřením nijak oči neochráníte. A nákup slunečních brýlí na jiném místě, než v optice, je tak trochu také hazardem se zdravím Vašich očí.

Kvalitní sluneční brýle

Vrátíme-li se k předchozímu odstavci, kde jsme uvedli „drahé sluneční brýle“, pak je třeba sdělit, že drahost je relativní pojem. Je jen na Vás zda si koupíte renomovanou, módní značku brýlí, či zvolíte brýle, ne sice věhlasné značky, za to však kvality a ochrany stejné.

Kvalitní sluneční brýle tak nemusí být drahou záležitostí. Co se týká investice do Vašeho zdraví, zdraví Vašich očí, byste se neměli „dvakrát“ rozmýšlet. Rozhodnete-li se pro nadčasovou brýlovou obrubu u slunečních brýlí a budete jejich skla správně čistit, pak Vám mohou sloužit po dlouhou dobu.

Sluneční brýle v případě potřeby dioptrií

Nyní možná namítáte, že jen těžko budete mít sluneční brýle pět, deset let, když nosíte dioptrické brýle či kontaktní čočky.

V případě kontaktních čoček však máte tu výhodu, že nebudete potřebovat již dioptrie u slunečních brýlí. A tak se skutečně můžete ze zvolených slunečních brýlí těšit roky.

V případě, že nosíte dioptrické brýle, pak můžete zvolit variantu, kdy jsou k dostání tzv. sluneční klipsy, které se nasazují na „běžné“ dioptrické brýle. Ovšem, můžete si zakoupit zvlášť sluneční dioptrické brýle, a pak bude záležet na Vaší preferenci, ale i peněžence, zda investujete do značkových slunečních brýlí, či do „běžných“ slunečních brýlí, ovšem stejně kvalitních.Nasazování kontaktní čočky

Kontaktní čočky

Ač je možné si v současnosti vybírat z nepřeberného množství brýlových obrub, ne každý je smířen s tím, že by je nosil. Svým způsobem přeci jenom omezují svého nositele a jeho přímý i periferní pohled je do určité míry narušen samotnou obrubou. Brýle také nejsou příliš praktické a vhodné pro sportovní aktivity, ať už se jedná o plavání, aerobic, jízdu na kole, či jiný dynamický sport. Kapky potu, prach, neustálé poskakování aj., se může negativně odrazit na naší náladě při sportování. Krom toho si můžeme i ublížit.

Vhodnost kontaktních čoček při sportu

Obecně nejsou klasické brýlové obruby uzpůsobené pro sportovní činnosti. Pokud brýle potřebujete, respektive potřebuje korigovat zrak, pak je vhodnou alternativou kombinace kontaktních čoček a přímo určených sportovních brýlí (na kolo, na lyže, na plavání aj.).

Doplňky k brýlím a kontaktním čočkám

Vedle dioptrických brýlí, slunečních brýlí a kontaktních čoček, si také můžete v optice zakoupit praktické doplňky: pouzdro na brýle, hadřík na čištění skel, čistící roztok, pouzdro pro uložení kontaktních čoček a pinzetu aj.

V optice Vám pracovníci také poradí, jak správně s brýlemi a kontaktními čočkami zacházet, jak je čistit, aby Vám sloužily po co nejdelší dobu.

 

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id11504 (cesky-magazin.cz#271)


Přidat komentář