Dětský nábytek na míru - Pardubice i celá ČR

Čekáte děťátko? Nebo už máte miminko doma? S příchodem dítěte do naší domácnosti se leccos změní. Kromě nočního vstávání, kojení, přebalování atp. vyvstane také potřeba pořízení speciálního dětského nábytku.

Pokud ještě dětský nábytek nemáte, ale víte, že ho v brzké době budete potřebovat, měli byste vědět, jaké náležitosti by měl takový dětský nábytek splňovat a jaké by měl mítvlastnosti. Pokud se vám zároveň líbí nábytek na míru a chtěli byste takový i pro své děti, můžete jim tuto možnost dopřát. Představíme vám společnost, která se výrobou dětského nábytku na míru zabývá.

Přebalovací pult

Každý** novorozenec** potřebuje přebalovací pult. Není sice naprosto nutné takový pultík mít, ale hodně to usnadní práci s přebalováním miminka. Pokud byste dítě přebalovali například na posteli, hrozí, že si ji ušpiníte. Ze stolu by vám zase miminko mohlo spadnout. Přebalování na zemi zase není moc pohodlné a opět hrozí zašpinění koberce dětskými výkaly nebo močí. Proto je ideální pořídit si přebalovací pultík, jehož výška je uzpůsobena pro pohodlnou práci s miminkem. V zadní části a po stranách má navíc správný přebalovací pultík bezpečnostní desky, které zabraňují tomu, aby se miminko překulilo z pultíku na zem. Ideální výška přebalovacího pultu je přibližně 90 až 100 centimetrů. Záleží především na vaší výšce. Pokud je vaše výška výrazně podprůměrná nebo výrazně nadprůměrná, bude se vám jistě hodit možnost nechat si vyrobit přebalovací pultík na míru. Výška pultíku by měla být vždy taková, aby jste se nad ním nemuseli ani trochu předklánět, protože by to mohlo vést k bolestem zad v křížové oblasti.

Úložné prostory v přebalovacím pultu

Dětský nábytek občas mívá ten nešvar, že není dostatečně využitý jeho potenciál co se úložných prostor týče. Při pořizování přebalovacího pultíku, nebo zadávání zakázky na výrobu přebalovacího pultu výrobně nábytku na míru bychom na to neměli zapomínat. Ideální je, pokud je prostor pod přebalovacím pultem využit pro zásuvky nebo skříňku. Tyto úložné prostory pod přebalovacím pultíkem v sobě skrývají ideální místo pro čisté oblečky pro miminko, čisté plenky a další potřeby.

Přebalovací pult s kolečky nebo vaničkou

Pokud chcete přebalovací pult vzít jen občas nebo třeba na noc do jiné místnosti, pak je dobré, aby měl kolečka. Kolečka u přebalovacího pultu v sobě skrývají rovněž další výhodu, kterou nejvíce oceníte při uklízení. Miminko je zpočátku potřeba přebalovat i několikrát denně a občas se může stát, že vám nějaké nečistoty spadnou mezi přebalovací pult a zeď. Díky kolečkům pultík jednoduše a bez větší námahy kousek odtlačíte a vše můžete bez problému uklidit. Pokud budou kolečka na všech čtyřech rozích pultu, je nutné, aby šly alespoň dvě z nich zabrzdit. Další užitečnou vychytávkou přebalovacího pultu může být vanička, která je zabudovaná ve vrchní části pultu. Díky tomu je možné ušetřit drahocenný prostor, což ocení obyvatelé zvláště menších bytů. Rovněž díky tomu zanikne problém se skladováním vaničky.

Nezávadná dětská postýlka

Při** výběru dětské postýlky** bychom si měli uvědomit to, že malé dítě rádo cucá a žužlá různé věci. Občas se může dítě při svém oblíbeném „ochutnávání“ soustředit také na postýlku. Ať bude postýlka plastová nebo dřevěná, vždy bychom měli požadovat, aby nám výrobce předložil certifikát dokazující zdravotní nezávadnost postýlky. U plastových postýlek jde o složení plastů a u dřevěných postýlek je zase nutné ověřit zdravotní nezávadnost nátěru dřeva.

Vychytávky dětské postýlky

Stejně jako u přebalovacího pultu, tak u dětské postýlky je dobré zvolit model, který má pod postýlkou zásuvky, které využijeme na hračky nebo jiné potřeby pro miminko. Rovněž tak postýlka na kolečkách nám usnadní manipulaci s ní. Zde opět platí, že je více než vhodné, aby měla postýlka s kolečky také** brzdu.** Velice praktickou věcí u moderních dětských postýlek je** výškově nastavitelné dno**. V prvních několika měsících, když je dítě ještě malé, je možné dno postýlky posunout výše. Díky tomu nebude nutné se při manipulaci s miminkem tak moc shýbat. Později, když už dítko povyroste a stane se aktivnějším a pohyblivějším, se dno postýlky sníží na minimum, což dítěti zabrání v tom, aby se z postýlky samovolně dostalo ven.

Přenosná dětská ohrádka

Přenosná dětská ohrádka slouží pro batolata a děti, které se učí chodit. Je určena k tomu, aby bylo možné do ní dítě kdykoliv odložit, pokud se o něj zrovna nemá kdo postarat. Díky tomu se předejde možným poraněním dítěte, které by si jinak mohlo o samotě způsobit. Přenosná dětská ohrádka je zpravidla vyrobena z měkkého ohebného materiálu s dnem pokrytým nenasákavou vrstvou. Povrch ohrádky bývá pestrobarevný, aby dítě zaujal. Po stranách bývá dětská ohrádka ohraničená pevnou ale průhlednou síťkou. To proto, aby se dítě necítilo izolované. Vždy by se mělo dbát na to, aby dítě v ohrádce trávilo pouze nezbytně nutnou dobu. Pokud by bylo dítě do ohrádky dáváno na hodně dlouhou dobu, mohlo by to mít negativní dopad na jeho sociální i pohybový vývoj. Pokud musí být dítě v ohrádce delší dobu, je vhodné, aby mělo k dispozici hračku, která ho dokáže zaujmout na delší čas.

Dětské židle

Když sedí dítě na židličce, jeho nohy by se neměly volně houpat ve vzduchu, ale měly by se dotýkat země nebo podložky. Sice často vidíme, že děti v dětských stoličkách mají nohy ve vzduchu, jenže podle lékařů je to nevhodné, protože pokud se nohy nedotýkají země nebo podložky, rychleji se odkrvují. Protože batolata a menší děti na zem ze židličky dosáhnout nemohou, vyrábějí se moderní dětské stoličky tak, aby mělo dítě pod nohama podložku, která bude nahrazovat pevnou zem. Protože dítě rychle roste, dá se výška podložky měnit podle potřeby tak, aby dítěti vždy vyhovovala.

Výškové nastavení u dětských židliček

Kromě** výškově nastavitelné podložky pod nohy** by měla být stejně tak nastavitelná výška sedáku, područek a opěrky zad. Díky tomu dítěti i při jeho rychlém růstu vystačí pouze jedna židlička, kterou nebude nutné každých pár měsíců obměňovat, jak by tomu bylo u levnějších židliček bez možnosti výškového nastavení, které by z tohoto důvodu v konečném důsledku stejně vyšly dráž. Také je doporučováno, aby byl sedák židličky anatomicky tvarovaný.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id11491 (cesky-magazin.cz#135)


Přidat komentář