Dětské hračky, nábytek a vybavení

Zařizování dětského pokojíčku je radostnou záležitostí, pokud tedy máte z čeho vybírat, a kde nakupovat. Díky možnosti nakupování přes internet není problém pořídit prakticky vše. Jen je třeba si z prodejců vybrat důvěryhodného s kvalitním zbožím.

Není Vám lhostejná zdravotní nezávadnost dětského nábytku, hraček a dětských potřeb? Chcete mít jistotu v kvalitě používaného materiálu, jeho následném zpracování? Řídíte se spíše heslem kvalita před kvantitou? Pak je určitě dobré věnovat trochu času při výběru prodejce s dětským nábytkem a vybavením.

Dětský nábytek

Řekne-li se dětský pokojíček, pak si řada z nás představí místnost pestrobarevně laděnou podle toho, zda obyvatelem pokojíčku je holčička, či chlapeček. V dětském pokojíčku by kromě přebalovacího pultu, krabic s hračkami, určitě neměl chybět dětský nábytek, konkrétně pak postýlka a úložná komoda. Ne každá rodina však má možnost zařídit svému novému přírůstku do rodiny vlastní pokojíček.

Kvalitní dětská postýlka

Není rozhodně výjimkou, že řada rodin disponuje bytem, domem, který již nemá další vhodnou místnost, kde by mohl být malý človíček, který je „na cestě“. Pokud je to i Váš případ, může být i miminko s Vámi v ložnici. Bez čeho se však miminko neobejde, je kvalitní dětská postýlka. Někteří rodiče sice podlehnou kouzlu drobečka a nechají ho spát u nich v manželské posteli. To, zda je to vhodné, nebo ne, se názory liší.

Dětská křesla a pohovky

Opustíme-li dětskou postýlku, jaký další** praktický nábytek** ocení Vaše dítko? Ani se nenadějete a z malého bezbranného tvorečka se rázem stane zvídavá čamrda, která nutně musí prozkoumat každý kout ve Vašem bytě, domě. Po všem tom pátrání však zákonitě přijde únava a čas se alespoň na chvíli sednout, prohlédnout si leporelo, časopis, či se podívat na večerníček. Malého průzkumníka můžete sice usadit do dospěláckého křesla, či na gauč, ale bude pro něj mnohem příjemnější, pokud si bude moci pohodlně sednout sám, nikam se nebude muset štrachat.

Dětská křesla, pohovky – pro chvilku relaxace

Výrobci na tento fakt pamatovali, a tak přichází s nabídkou dětských křesílek, ale i pohovek, a to s rozličným, barevným potahem, který se dá lehce sundat a v případě potřeby, ušpinění, vyprat. Křesílka i pohovky jsou vyrobené z pevné PUR pěny. Uvidíte, jak si křesílko a/nebo pohovku Vaše dítko rázem zamiluje. A přijde-li k Vám dospělá návštěva spolu s dalším dítětem, uvidíte, jak si budou v přestávce, kdy zrovna nebude pokojík „vzhůru nohama“, hovět na pohovce a svým dětským jazykem diskutovat.

Skládací křesla, pohovky

Vedle napevno řešených křesel a pohovek, můžete také pořídit křesla, pohovky skládací. Díky variabilitě použití, pak mohou děti nejen sedět, ale po rozložení i ležet, dovádět, prohlížet si. Koupíte-li křesílek, či pohovek více, můžete společně s dítkem postavit i bunkr, či domeček. Malé děti totiž přímo milují skrýše a doupátka. Cítí se v nich v bezpečí. Krom toho, jen si sami vzpomeňte na Vaše dětství, jestli jste sami nestavěli skrýše za pomoci židlí, dek, matrací.

Stolečky pro děti

Zdá se Vám zbytečné pořizovat dítku stoleček? Vždyť to bude nějaký ten čas trvat, než se naučí například malovat, jíst apod. Divili byste se však, za jak krátký čas oceníte praktický stoleček. U stolečku se dá totiž dělat takových věcí: prohlížet knížky, časopisy, skládat kostky, pokládat hračky, a to v případě malých dětí, co ještě neoslavili rok a půl od svého narození. U větších, tříletých dětí je využití takového stolku bezpochyby širší. Již jsme se zmínili například o kreslení.

Piknikový stoleček

Jakmile dítko odroste klasické jídelní židličce, můžete mu pořídit podsedek, aby byl roven dospělcům. Má-li dítko vlastní pokojíček, či je součástí Vašeho domku také přilehlá zahrada, uděláte ratolesti radost s piknikovým, barevným stolečkem, který je spojený s lavicemi na sezení. Při výběru dejte přednost stolečku z kvalitního materiálu, který je navíc jednoduchý na údržbu. Až přijdou za dítětem kamarádi, můžete jim uspořádat pravý piknik, kdy na stoleček můžete s potomkem připravit a naservírovat rozličné pochoutky, které děti milují.

Stoleček z PUR pěny

Kromě piknikového stolečku však můžete pořídit i stoleček, který skvěle doplní sestavu křesílka a pohovky z PUR pěny. V podstatě pak bude mít dítko takový malý obývací pokojíček. A co víc, nemusíte se bát, že by se dítě zranilo o ostré hrany, žádné takové totiž stoleček, ale ani křesílko či pohovka nemají. I v případě stolečku z PUR pěny si můžete vybírat z rozličných barevných potahů. Je možné tak vše ladit do jednoho tónu, stylu, nebo vsadit na pestrobarevnost. Šeď a nuda tak rozhodně nebude mít místo v dětském pokojíčku.

Hračky – na zahradu

Při nákupu hraček by nemělo být účelem koupit „co nejvíce“, ale „co nejlépe a nejúčelněji“. Každá hračka, a to dokonce již pro ty nejmenší, by měla „něco“ přinést, měla by podpořit rozvoj dítěte, jako takový. Mnohem lepší je, stejně jako u nábytku, se soustředit při nákupu na kvalitu, než na kvantitu.

Hračky je možné rozdělit na hračky určené dovnitř bytu, ale i hračky venkovní, tj. na zahradu.

Skluzavky – malé, obří

Dokonce již roční dítě může výskat radostí, když ho opatrně sklouznete ze skluzavky. Adrenalin vyhledáváme všichni, bez rozdílu věku a pohlaví. Pokud nemáte v okolí dětské hřiště, vybavené pískovištěm, prolézačkami a skluzavkou, pak možná pouvažujte nad nákupem skluzavky. Máte-li chatu, chalupu se zahradou, či bydlíte v rodinném domku se zahradou, pak snad není nad čím váhat. Je totiž třeba říci, že skluzavka není jen zábava. Dítě musí překonávat i překážky v podobě schodů a samozřejmě strach z výšky, rychlosti při skluzu a dojezdu. A v dnešní době je důležité být otrkanými, co si budeme povídat. Ovšem i v případě skluzavek dejte přednost renomovanému výrobci, který u svého produktu zaručí kvalitu, atesty, žádné ostré hrany atd.

Houpačky, houpadla

Vedle skluzavky pak tu jsou také houpačky a houpadla. Některé z nich lze mít i doma. Především se pak jedná o houpadlo v podobě rozličného zvířátka, které je určené pro samostatné houpání, nebo houpadlo, kdy naproti sobě sedí dítka dvě, či dokonce i tři. I v případě houpadla budete odměněni radostným výskotem a širokým úsměvem.

Odrážedla pro děti

Při Vašich procházkách jste mohli zaznamenat, jak kolem Vás prosvištělo „rychlostí blesku“ dítko na něčem, co nápadně připomínalo kolo, ovšem bez šlapek. Takové odrážedlo je vskutku praktickou pomůckou v rámci rozvoje dětských dovedností, ale zároveň svým způsobem i hračkou. Děti se totiž na odrážedle, pokud je chytne, dosyta zabaví.

Typy odrážedel

Je pak na Vás, jaký** typ odrážedla** dítěti zakoupíte. De facto můžeme rozdělit odrážedla na dva základní typy. Jedním z nich je „plastové vozítko“, ať už koncipované do tvaru motorky či zvířátka. Někteří však mohou tvrdit, že se o odrážedlo, jako takové nejedná. Opět, stejně, jako v případě dětských postýlek, necháme polemiky na jiných. Druhým typem je pak odrážedlo, které vypadá jako zmenšenina dospělého kola, ovšem bez šlapek. U tohoto typu je však třeba počítat s poněkud vyšší částkou za pořízení. Na druhou stranu však zase děti rychleji přejdou z odrážedla na klasické kolečko.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id11499 (cesky-magazin.cz#216)


Přidat komentář