Alergie - příznaky, léčba a druhy alergií

Stálé více osob trpí alergiemi. Mnozí z nás se v jarních dnech neobejdou bez papírových kapesníčků a potřebných léků. Jaké jsou příčiny, projevy a druhy tohoto onemocnění? A jak se alergie léčí?

Příchod jara mnozí z nás očekávají s nadšením. Kdo by se netěšil na teplé dny a rozkvetlou zahradu. Pro osoby trpící alergiemi se však toto roční období může stát noční můrou. Rozkvetlá louka neznamená krásný pohled, ale svědění a pálení očí, rýmu a kýchání. Alergie může velmi znepříjemnit život. Pro osobu trpící alergii je nutná pravidelná konzultace s lékařem a léky, které mohou zmírnit projevy alergie. Výhodou v dnešní době je, že veškeré produkty (i léky) najdete na internetu.

Alergie - příznaky, léčba a druhy alergií

Alergie - příznaky, léčba a druhy alergií

Trápí-li Vás alergie, i Vy můžete najít účinnou pomoc na stránkách online lékárny. V online lékárně Vám mohou nabídnout následující produkty:

  • Kosmetické přípravky
  • Přípravky na hubnutí
  • Léky na alergii (nosní kapky, kapky do očí, tablety na alergii)
  • Přípravky proti chřipce, bolesti, přípravky podporující trávení
  • Přírodní kosmetika, zdravotní pomůcky, homeopatika, vitamíny
  • Komplexní péče pro děti
  • Přípravky na klouby a svaly, komplexní péče o tělo
  • Bylinné čaje, urologie, těhotenství, ženské potíže

Na internetových stránkách této online lékárny mají také zákazníci možnost poradit se o svých problémech v online poradně. Vybrat si zde můžete z velkého množství nabízených přípravků.

Alergie

Alergie může být definována jako abnormální reakce imunitního systému organismu na cizí látku nazývanou alergen. U osoby, která alergií netrpí, tato látka nic nevyvolá. U osoby trpící alergií se dostaví typické příznaky. Alergická reakce může přijít ihned po kontaktu osoby s alergenem nebo může být zpožděná o několik hodin.

Jaké jsou příčiny alergií

V současnosti se ukazuje, že každým rokem stoupá procento lidí trpící alergiemi. Jaké jsou však příčiny tohoto problému, není plně objasněno. Ukazuje se, že příčin může být celá řada a je velmi těžké určit důvod, který vyvolal alergii právě u vás. Na vznik alergie mají vliv následující příčiny: prostředí, potraviny, léky a očkování nebo dědičnost.

Současné životní prostředí má vliv na mnohá onemocnění. Nečistoty všude kolem nás kladou velké nároky na organismus. Každý organismus je schopen se těmto nárokům přizpůsobit jinak.  A tak u některých osob může být právě prostředí faktorem, který ovlivní vznik alergií. S tímto se pojí také současný životní styl. Lidé tráví velkou část dne v přetopených bytech nebo kancelářích. Lidský organismus se stává choulostivější.

Dalším důvodem vzniku alergií mohou být nevhodné potraviny. Náš jídelníček obsahuje velké množství konzervovaných a uměle upravených potravin. Poukazuje se také na to, že na vznik alergií může mít vliv také délka kojení. Věnujte tedy dostatečnou pozornost vašemu jídelníčku a nakupujte jen kvalitní potraviny.

Alergie - Prevence

Alergie může být také reakci imunitního systému na příliš velké množství léku a očkování, které během našeho života přijímáme. Na každou bolest není nutné brát si pilulku. Alternativním řešením může být např. rostlinná medicína.

Významnou roli zde hraje také dědičnost. Když alergií trpí jeden z rodičů, je pravděpodobnost, že dítě bude také alergik až 30%. Když jsou alergici oba rodiče, zvyšuje se pravděpodobnost na 60%.

Jaké jsou příznaky alergie

Mezi příznaky alergie patří obtížné dýchání, sípání, astma , kašel. Alergie se dále projevuje vyrážkou svěděním nebo ekzémem. Častý je ucpaný nos, tekutá rýma, kýchání. Alergií trpí také oči. Může se objevit zánět spojivek, začervenalé oči a slzení očí. V případě potravinové alergie se vyskytují průjmy. V nejzávažnějších případech může alergen vyvolat ztrátu vědomí (např. včelí bodnutí).

Jaké jsou druhy alergií

Druhy alergií můžeme rozlišovat v závislosti na tom, jaké alergeny alergii vyvolají. Alergeny se mohou dostat do organismu vdechnutím. Alergen se dostane do organismu dýchacími cestami a vyvolává alergickou reakci. Do těchto alergenů patří pylová zrnka, různé druhy prachu, plísňové alergeny nebo alergeny z členovců. Dalším typem jsou alergeny potravinové. Každá složka potravy se může stát alergenem. Alergeny kontaktní vyvolávají alergickou reakci po dotyku s kůží nebo sliznicemi. Další skupinou jsou alergeny bakteriální a virové. Alergii mohou vyvolávat také léky, krémy nebo masti. Mnoho lidí také trpí alergií na zvířata (kočky, psi) nebo hmyzí bodnutí.

Alergické astma

Alergické astma je chronické onemocněné dýchacích cest. Na základě alergického zánětu dochází ke stažení průdušek, jejich otoku a nadměrné tvorbě hlenu. Otok průdušek způsobuje ztížené dýchání, výdechovou dušnost, sípání, pocit tíže na hrudi, suchý a dráždivý kašel. Alergické astma se může objevit po fyzické námaze. Kašel je však vyvolán i silnými emocemi nebo při kontaktu a alergenem. Příznaky se objevují náhle. Mohou vymizet samovolně nebo vlivem léčby. Neléčené astma se může velmi zhoršit.

Léčba alergií

Léčba alergií vyžaduje úpravu prostředí a také režimu. Nutné je vyloučit alergen z prostředí, zvolit zdravou životosprávu a také se vyvarovat škodlivým vlivům jako je kouření a nadužívání alkoholu. Léčba alergií vyžaduje také medikamentózní léčbu. Chceme-li alergie léčit, je nutné znát přesnou příčinu, která alergii způsobuje. Stanovení diagnózy je záležitostí lékařskou. V alergologické ambulanci vám provedou vyšetření a zjistí, které alergeny u vás vyvolávají alergické reakce. Léčba alergií zahrnuje také podpůrnou léčbu, kde se řadí lázně, rehabilitace, akupunktura nebo pobyt u moře.

Prevence proti alergiím

Prevence proti alergiím je založena na vyhýbání se alergenům. Prevence může začít už u novorozeňat. Již výše byl zmíněn pozitivní účinek mateřského mléka. Matka by měla kojit co nejdéle. Mateřské mléko neobsahuje alergeny a tak se s nimi dítě nedostane do styku. Kojení zvyšuje imunitní systém. Dále je také důležitá vhodná kosmetika, pro děti používejte speciální dětskou kosmetiku, která je bez přídavku parfému a je také hypoalergenní. V prevenci je důležité také čisté domácí prostředí. Každý pokoj by měl být vyvětraný a zbavený prachu. Názory na domácí zvířata jsou odlišné. Některým alergikům dokonce pobyt se domácím mazlíčkem pomohl k odstranění alergie. Existují však plemena psů a koček, která jsou vhodná i pro alergiky. Prevence proti alergiím jsou všechny zásady zdravého životního stylu. Tedy vyvážená a pestrá strava, dostatek pohybu, spánku a vyhýbání se stresu.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id11507 (cesky-magazin.cz#304)


Přidat komentář