Zednické práce a rekonstrukce Prostějov

Každá stavba a rekonstrukce má svá úskalí a určitě si se vším neporadíte sami. Jednotlivé práce na sebe musejí navazovat a musí být dodrženy pracovní postupy. Důležitá je i znalost stavebních materiálů.

Stavba a rekonstrukce svépomocí?

Určitě nebude problémem, pokud je stavebník sám z oboru. Tedy je znalý stavebních technologií i materiálů. Pokud tomu tak není, tak v dnešní době místo očekávané finanční úspory spíše náklady stavby zvýší. Vychází to ze skutečnosti, že moderní doba sebou nese moderní materiály a samozřejmě i technologie. A i když existuje řada časopisů a knih pro kutily, tak zdaleka neobsahují vše a navíc chybí to nejdůležitější. A to je praxe. Bez praxe nedokáže stavebník navázat na jednotlivé práce, v případě rekonstrukce nebude vědět, které materiály je možné spojit dohromady, a které nikoli. Tak v budoucnu může nastat řada těžko odstranitelných problémů. A platí jedno, že než opravit špatně postavenou zeď, je lépe ji zbourat a postavit znovu. A některé** stavební práce**, jako je například obkládání či dláždění, jinou možnost opravy ani nemají. Proto je lépe nechat odborné stavební práce na zednících, kteří svému oboru rozumějí.

Zednické práce

Mnoho lidí si myslí, že zednické práce jsou lehké a že je zvládne každý. Opak je pravdou. Najít šikovného zedníka není vůbec lehké. Kvalitních zedníků je málo, a tak často nezbude než se stavebními pracemi počkat až ten váš** zedník** bude mít čas. Vybrat si někoho méně zkušeného se nevyplácí. Může se vám stát, že se pak budete muset dívat na nerovnou zeď nebo obklady.

Co všechno umí zedník?

Zedník vám postaví i opraví dům, omítne zdi, obloží je obklady, vydláždí dům i jeho okolí. Zedník si ví rady s klasickou mokrou zedničinou, i tou suchou, která je vhodná při rekonstrukcích. Zedník umí zrekonstruovat bytové jádro, postavit různé malé i velké stavby, betonovat, zateplovat, poradí si s vlhkou omítkou i s plísní, vymění okna, dveře.

Rekonstrukce

Rekonstrukce domu a bytu zlepší komfort bydlení a ve velké většině také** sníží náklady na bydlení**. Navíc se bydlení zlepší i po estetické stránce. Podle velikosti rekonstrukce je nutné zjistit, zda není zapotřebí mít stavební povolení. Projekt, nebo alespoň odborné plány je lépe mít vždy. To usnadní komunikaci se stavební firmou, nebude docházet ke zbytečným nesrovnalostem. Pro správnou definici svých požadavků, je lépe se někdy poradit se specialisty, kteří posoudí, zda konkrétní přání je reálné. V případě změny propozic domu nebo bytu, to tak opravdu nemusí být. Odborník pozná, zda zeď, která má být zbourána není náhodou nosnou zdí, a tudíž nemusí zůstat na svém místě. Problém však může nastat i u mnohem menších zásahů. Například při** rekonstrukci bytového jádra**. Zde je nutné zvážit nejen nosnost zdí, ale i materiál, který bude na rekonstrukci použit. Další, co je nutné zvážit je pohled do budoucna. Tedy rekonstrukce by měla být prospěšná nejen v daném okamžiku, ale měla by pamatovat i na rozrůstání, nebo naopak zúžení rodiny.

Obklady

Obkladů je dnes opravdu velké množství. Tak rozsáhlý výběr snad ještě nikdy nebyl. Proto je nezbytné vybírat obklady uváženě a pak také nechat je položit odborníkem. Zejména pokud se rozhodnete využít složitějších zajímavých vzorů a různých velkostí kachlí. V těchto případech je zapotřebí kladečský plán. Ten vám vypracují v koupelnovém nebo kuchyňském studiu. Zkušený odborník vám pak zdi obloží přesně podle vašich představ. Vybírejte ho však velmi pečlivě. Ne každý umí obkládat tak, aby zeď byla opravdu rovná a tím i krásná. Udržet rovinu není lehké. Proto je lépe si na odborníka počkat a mít jistotu, že nejen kachle, ale i pokládka bude v nejvyšší možné kvalitě.

Pokládka zámkové dlažby

I zámkovou dlažbu by měl pokládat odborník. Její pokládka má totiž určitá specifika. Začínají již u výběru kachlí. Zámková dlažba se nejmenuje zámková, protože by byla určena na zámek, ale protože jednotlivé kachle do sebe zapadají a tak se zamknou, jakby na zámek, a celá pokládka drží u sebe a nerozjede se. Dalším specifikem je příprava podkladu. Pod zámkovou dlažbu je nutné zhutnit podklad. Nejprve je nutné vyrýt zeminu, upravit spád a pak navést kámen a štěrk a vše řádně utužit. Teprve pak je možné pokládat zámkovou dlažbu. I ta může mít podobu zajímavých obrazců, které se opakují. Celá pokládka zámkové dlažby končí zasypáním křemičitým pískem a jejím zametením.

Stolařské práce

Stolařství nabízí práci na zakázku. Zhotoví vám zde nábytek na míru, dveře, schodiště, obklady, podhledy, zkrátka vše, co souvisí se dřevem, bydlením a zájmovými koníčky. Stolař umí zhotovit i psí boudu, holubník, nebo králikárnu. Vše, co si objednáte u stolaře, bude vyrobeno s profesionalitou, fortelem a bude ve vysoké kvalitě. Stolařské výrobky jsou pevné, drží tvar a jsou přesně na míru. Takto kvalitní výrobky nekoupíte v žádném obchodě. V ceně výrobků často bývá zahrnuta i montáž přímo na místě objednatele.

Montáž podbití

Také** podbití** vám zhotoví ve stolařské dílně. Záleží na typu, jaký si budete přát. Podbití může být různě široké, i dlouhé, může být z různého dřeva. Záleží, na jaké místo je určené. Pro krytá místa je možné použít méně tvrdá dřeva, pro místa, která budou vystavena změnám počasí, pak je lépe použít dřeva tvrdá. Montáž podbití není nic lehkého. Často je nutné ji provádět ve velké výšce a na těžko přístupných místech. Z toho důvodu je lépe instalaci svěřit odborníkovi, který má s prací ve výškách zkušenosti.

Výroba menšího nábytku

Při zařizování bytu, domu nebo třeba chaty se stává, že chybí nějaký kousek nábytku, který jde jen velmi těžko sehnat. Zde vám pomohou ve stopařské dílně. Menší kusy nábytku vám vyrobí přímo na míru a podle vašeho přání. Mohou to být menší skříňky, stoly, lavice, police, zahradní nábytek. Zkrátka to, co potřebujete. A z rukou stolaře bude vše v té nejvyšší kvalitě.

Odborníci nejen na stavbu

Zkušený odborník je výhrou, ať již je z jakéhokoli oboru. Pokud má navíc i kvalitní reference a doporučení, pak máte jistotu, že i vy budete s jeho prací maximálně spokojeni.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id11445 (cesky-magazin.cz#485)


Přidat komentář