Výroba pomníků, pracovních desek a broušení teras - Karviná

Kámen je jedním z nejtvrdších nerostů a navíc má bezpočet dezénů. Proto se často využívá k výrobě různých předmětů, které musí být odolné. Podívejte se blíže na nabídku kamenictví.

Zpracování kamene není nic ojedinělého. Nerost jako kámen sice není na stupnici materiálů nejtvrdší, ale i tak je velmi odolný, dobře se s ním pracuje, existuje několik možností barev, typů a struktury. Díky tomu má tedy i mnohostranné využití. Nejčastěji lidé oslovují kameníka, když potřebují zařídit něco v exteriéru. Jedná se třeba o pomníky, zídky nebo jiná zařízení, která jsou velmi vkusná, ale zároveň musí vzhledem k venkovnímu prostředí být i bytelná. Kámen sám o sobě nabízí bezpočet variant i opracování, takže si každý vybere dle svého. Podívejte se proto na možnosti, které máte.

Kamenické práce – nabídka

Patříte mezi ty, kteří mají rádi moderní prvky? Nebo raději máte něco netradičního? Kámen je tak tvárný materiál, že vám poskytne obojí efekt. Můžete si z něj nechat udělat něco, co znáte ještě z dob našich babiček a stejně tak se vám nabízí neotřelá novinka, která není tak často vidět. Kámen je používán od pradávna, ostatně si všimněte, z čeho jsou staré artefakty. Stejně tak je ale skvěle zpracovatelný i v dnešní době. Jaké jsou jeho vlastnosti a k čemu ho tím pádem využít? Kámen jako surovina je odolný proti různým povětrnostním vlivům a i mechanickým tlakům. Tento nerost je také vzhledem ke své podobě, kdy můžete mít světlý, tmavý, žíhaný, jednolitý, také velmi praktický, protože ho nemusíte složitě udržovat. Pokud máte třeba žulu, tak ta snadněji skryje případné nečistoty. A v tomto případě, kdy máte větší obložení, jistě oceníte, když nebudete muset každou chvíli zametat nebo čistit různé části, na kterých ulpí špína. Kámen jako takový je i natolik tvrdý a odolný, že se využije i na místech, která nemáte denně na čích. Mohou to být pomníky nebo náhrobní desky, dokonce i náhrobní doplňky. Výrobky z kamene mají totiž velkou variabilitu.

Kamenictví - výrobky

Vždy záleží na nabídce kamenictví, ale v podstatě skoro vždy najdete odborníky, kteří vám vypracují třeba ony pomníky. Co se týká zpracování kamene, tak různá kamenictví se specializují na určité typy zpracování této suroviny. Některé firmy nabízejí základní úpravy a standardní práce, jiné už nabídnou složitější opracování daného nerostu.

Zpracování pomníků

Pokud se řekne kamenictví, je tato oblast asi nejvíce spojována právě s tématikou hřbitova a památky na zesnulé. Kámen sám o sobě (a kromě zmíněných výhod) je i decentním prvkem, díky kterému se dá vkusně vytvořit daná památka. Práce kolem této sféry nabízí hned několik typů kamenů, se kterými se dá vytvořit velmi vkusný pomník či náhrobní kámen. Můžete si vybírat z různých odstínů a materiálů. Co se týká typů, tak jako surovina se nejčastěji používají mramor a žula. V odstínech můžete mít světlejší kolorit i tmavší dezén, na kterém je třeba méně vidět špína. Můžete mít matný i lakovaný povrch a též zdobený grafikou. Sem pak můžeme zahrnout různé provádění nápisů a vyhotovení  dezénu výsledné podoby textu na náhrobku. K tomuto účelu se nejčastěji využívá zlatá barva, která celou desku jemně ozdobí. I když nápis časem vybledne, tak můžete kamenictví znovu kontaktovat, aby vám ho opravili. Stejně tak se nabízí i jiné barvy jako stříbro nebo bílá, záleží, jaký je podklad.

Do kamenictví ohledně hřbitovní sféry spadá i celkové provedení hrobu. V této fázi si lidé  třeba nedávají na hrob různé vázy, ale rovnou už nechávají na míru vyrobit hrob i třeba speciální nádobky na květiny, které jsou rovněž z kamene. Ty jsou pak i připevněné na hrobu, kde vydrží a celý hrob je pak i více esteticky kompaktní. Často lidé také v této fázi využívají služeb výroby uren.Tu můžete mít uvnitř hrobu, ale někteří lidé ji i vystaví zabezpečeně za vitrínu, která je na hrobu. Proto je zde vhodné také sladit barvu a materiál urny s celkovým vzhledem náhrobku.

Kamenictví - opravy

V této oblasti kameníci také nabízí** opravy pomníků nebo kamenů**, protože bohužel vandalové se nezastaví před ničím ani na tak pietním místě jako je hřbitov. I proto je lepší pořídit si na hrob kvalitní kámen. Ten sice bude stát více, na druhou stranu více vydrží a navíc nebudete mít pak zbytečné výdaje s nějakou jinou menší opravou kamene.

Kamenné desky

V této fázi se nabízí hlavně kuchyňské desky, které musejí být odolné. I když používáte třeba prkénka, nikdy se nevyhnete tomu, že můžete pracovní plochu poškrábat. V takovém případě je nejideálnější právě deska z kamene, protože je nejen odolnější, ale také případné poškození se časem skryje. Navíc dokáže lépe odolávat vyšším teplotám a můžete na ní postavit třeba hrnec. Pracovní plochou se ale může rozumět i podklad v dílně, kde je zase zapotřebí, aby deska byla odolná vůči vlivům mechanickým, kdy pracujete s těžkými nástroji. Výhodou kamenictví je, že vám vyrobí na míru desku přesně podle vašich požadavků a představ, abyste měli nejen účelovou, ale i esteticky ladící plochu.

Terasy

Terasa z kamene je ideálním prvkem, který je odolný, což je u tak velké plochy ideální k údržbě. Terasa navíc tak působí upraveně a třeba v létě taková světlá varianta evokuje letní sídla v zahraničí. O terasu se ale také musíte starat. Údržba není nijak složitá. Třeba takové broušení dá terase nový ráz. Když se zbrousí staré prvky, terasa se najednou stává novější a v podstatě dostane novou tvář, i když nekupujete novou.

Pokud se rozhodnete pro kámen, zvolíte kousek přírodního prvku, který vám ozdobí domov. Jestli využijete kámen na náhrobek, je to ta nejodolnější varianta. Kamenické práce patří k ušlechtilým oborům, kdy se z původně beztvarého tvaru vytvoří umělecké dílo, které může být i pěkné a praktické.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id11440 (cesky-magazin.cz#452)


Přidat komentář