Výroba náhrobků a pomníků Písek - obklady z kamene Písek

Kamenictví má většina z nás spojené se zhotovením náhrobků, pomníků a obkladů z kamene. Odejde-li nám na věčnost někdo z našich blízkých, je pak vyrobený náhrobek, pomník posledním uctěním, poděkováním a vzpomínkou.

 

Při výběru kamenické firmy je tak dobré si dát záležet. I když je kámen velmi odolným přírodním materiálem, hodně záleží také na jeho kvalitě opracování. Ať už dáváte přednost mramoru, nebo žule, vyberte si profesionální a znalou kamenickou firmu, která má dostatečné zkušenosti. Jen tak budete moci očekávat precizně odvedenou práci.

Zkušenost v oboru

Mezi firmami si můžete vybírat takové, které ve svém počínání začínají, nebo se již svému oboru věnují několik let. Podnikat pět, deset a více let je, v dnešní době plné konkurence, známkou úspěšnosti a profesionality.

Samo o sobě to již vypovídá, že s prací firmy jsou klienti více než spokojeni. Ono prosperovat, ale také se udržet na podnikatelském trhu, není takovou samozřejmostí, jak by se mohlo na první pohled zdát.

Výroba pomníků, hrobů, hrobek

Pomníky se nejčastěji vyhotovují z mramoru, žuly, nebo také pískovce. Nejen co se týče materiálu, máte možnost volby. U kamenické firmy si můžete objednat výrobu jednohrobů, dvojhrobů, ale také hrobek, urnových hrobů, epitafních desek, hřbitovních doplňků, kamenných motivů aj.

Výroba pomníků

Všimli jste si pomníků při Vašich cestách, ať už na okrajích silnice, nebo také v polích, u řeky, či dokonce uvnitř zahrady? Pomníky jsou totiž častokráte umístěny tam, kde vyhasl život milované osoby. Jedna věc je totiž chodit na hrob, kde osoba odpočívá. Druhá pak vzpomínat na blízkou osobu, kde se naposledy nadechla a vydechla.

Nemusí se však jednat jen o skon. Pomníky také mohou symbolizovat určitou, pro jedince důležitou událost.

Výroba hrobů

Zvažujete, zda je lepší hrob s celokamennou plochou, nebo hrob se zeminou, kam můžete zasadit květy? Především si promyslete, zda budete mít dostatek času, abyste mohli na hrob chodit tak často, aby byl udržovaný. Je totiž smutný pohled na hrob, který je zarostlý plevelem. Nemáte-li zrovna volného času na rozdávání, pak můžete zvolit variantu hrobu s celokamennou deskou. Údržba takového hrobu je výrazně snazší a rychlejší.

Výroba hrobečků pro zvířecí mazlíčky

Stále více z nás si pořizuje zvířecí mazlíčky, když se děti tzv. rozlétnou do světa a opustí své rodné hnízdo. Abychom si zpestřili život, necítili se osamoceni a měli také důvodu podnikat nějaké ty procházky, volíme nového, „štěkajícího“ člena rodiny. Ovšem, nejen pejsci bývají našimi společníky, s kterými je nám na světě o poznání veseleji. Bohužel však, smrt si nevybírá a každý má svoji určenou délku života. Až nadejde den Vašeho mazlíčka, můžete i jemu nechat vyrobit hrobeček. Rozhodně to není nic neobvyklého.

Výroba náhrobních kamenů

Vedle výroby pomníku, hrobu, můžete také u kamenické firmy poptávat vyhotovení náhrobního kamene. Standardizovaným tvarem je čtverec a obdélník. Nemusíte však zůstávat jen u těchto tvarů. Originálně a zároveň vkusně působí zkosené náhrobní kameny. Budete-li stát před otázkou, pro jaký tvar se rozhodnout, můžete si nechat od Vámi vybrané firmy předložit ukázky realizovaných zakázek. Kamenická firma Vám také může navrhnout zcela originální náhrobní kámen, a to s ohledem na místo hrobu, ale také s ohledem na Vaše přání a finanční možnosti. Vše je o domluvě.

Výroba obkladů z kamene

I když má kámen své nezastupitelné místo v souvislosti s výrobou pomníků, hrobů aj., jeho využití je mnohem širší. Vlastnosti a neotřelost kamene má za následek, že je vyhledávaným materiálem pro vnitřní i venkovní použití. Kupříkladu takový** obklad z kamene** je luxusní a neotřelou záležitostí. Že je kámen studený, chladný? Na dotek sice ano, ovšem na pohled tomu tak není. Kámen se může pochlubit širokou barevností a rozhodně není nudný a studený. Velmi efektivní je například při obložení stěny, kde je umístěn krb, ať už funkční, nebo elektrický, či televizor.

Obložení krbu

U krbu se na chvíli zastavíme. Kdo by neměl rád romantiku v podobě praskajícího, voňavého dřeva? Umožňuje-li to interiér Vašeho domova, nebo chalupy, chaty, pak zvažte výstavbu krbu. Krb si pak ještě můžete nechat obložit kamenem. A to takového stylu a odstínu, aby ladil s celkovým zařízením.

Obklad z kamene v koupelně

Stavíte, nebo renovujete? Rádi byste měli z koupelny místo, kde budete moci svoji mysl i tělo zrelaxovat? Pak si dejte záležet nejen na výběru zařizovacích předmětů, ale také obložení. Je možné si v dnešní době zakoupit obklady a dlažbu z keramické prodejny. Hledáte-li však nevšednost a originalitu, kterou nenajdete na každém rohu, pak můžete se svoji poptávkou oslovit specializovanou kamenickou firmu.

Venkovní obklad domu, chaty

Co se týká obkladu kamene, tak nemusíte zůstávat jen u interiéru. Obklad z kamene je také velmi žádaným artiklem v případě venkovního obložení rodinného domu, nebo chaty, či firmy.

Obložení studny

Možnost mít vlastní zdroj vody, nechodit pro pitnou, užitkovou vodu desítky metrů, je k nezaplacení pro každého zahrádkáře a rekreanta. Když se Vám již poštěstí mít studnu, pak si jistě také zaslouží patřičný vzhled. Velmi efektivní je, necháte-li si studnu obložit kamenem. Díky tomu ještě více zvýšíte ráz a kouzlo samotné studny.

Parkové stání, příjezdová cesta z kamene

Kámen můžete také použít pro dlažbu, ať už pro parkové stání Vašeho čtyřkolového miláčka, příjezdovou cestu, nebo také cestičky na zahradě. Je možné sice zůstat u štěrku, písku, nebo udusané zeminy. Ve všech zmíněných případech však nemůžete očekávat takové vlastnosti, kterými se může pochlubit kámen. Jen s kamenem si můžete být jisti, že podklad bude více než stabilní, nedojde k jeho posunu, sesuvu aj.

Další výhody kamenného obložení

Kamenné obložení není jen vzhledově efektivní a neotřelé. Kámen také plní funkci ochranou. Jen si vezměte například takové obložení fasády domu. Pokud byste měli dům „jen“ omítnutý, pak musíte počítat s tím, že časem dojde k zašpinění dolní části fasády. Zašpinění byste nechali jen tak, bez řešení? Nebo byste se vždy pustili do nového omítnutí? Pokud byste se však rozhodli pro kamenné obložení, pak nemusíte nijak řešit případné zašpinění. Kámen stačí totiž jednoduše a rychle omýt, ať už kartáčem, nebo hadicí s vodou.

Prodloužení životnosti, zvýšení tržní hodnoty

S funkcí ochrannou pak úzce souvisí i prodloužení životnosti daného objektu. V neposlední řadě pak kamenné obložení i zvýší tržní hodnotu, ať už samotného domu, chaty, chalupy, nebo přilehlého pozemku. Pokud byste se tedy za čas rozhodli pro prodej nemovitosti, můžete si za ní říci o poznání více.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id11406 (cesky-magazin.cz#145)


Přidat komentář