Výroba náhrobků a pomníku na míru - Jičín

Vkusně vybraný a dokonale řemeslně zpracovaný náhrobní kámen nebo pomník je dominantou každého hrobu. Proto by mu měla být věnována dostatečná pozornost, což vám zajistí správně zvolená kamenická firma.

Hřbitovní architektura

Pokud jste se doposud nemuseli zabývat tím, co všechno patří do hřbitovní architektury, ovšem bohužel nastala ta doba a vy sháníte firmu, který by byla schopná vyrobit kvalitní pomník nebo náhrobek, pokusíme se vám toto téma trochu přiblížit. Zakázková výroba hřbitovní architektury zahrnuje např. kompletní jednohroby, dvojhroby, urnové hroby, pomníkové díly, rámy, krycí desky, nápisové desky s nápisy a dekory, ať už pískovanými, plastickými sekanými apod. Kamenické firmy, které se zakázkovou hřbitovní architekturou zabývají, v naprosté většině zajišťují i dopravu vyrobených dílů na hřbitov a samozřejmostí pro ně je i kompletní montáž, u které se vyžaduje její odbornost. Nemáte čas nebo sebemenší chuť připravovat zemní práce pro hrob nebo pomník? I s těmito pracemi jsou schopni si poradit kameníci. Výroba hřbitovní architektury je vždy přizpůsobená individuálním potřebám a přáním zákazníků.

Výroba náhrobků a pomníku na míru - Jičín

Každý, kdo ztratil svého blízkého člověka, ví, že poslední věc, kterou pro něj může udělat, je nechat mu vyrobit krásný náhrobek nebo pomník pro věčnou a důstojnou památku. Nádherné a kvalitní náhrobky nebo pomníky vyrábí kamenická firma pana Libora Vitvara, která se tomuto řemeslu věnuje již mnoho let. Nabízí originální kamenné stavební prvky, mezi které náhrobky a pomníky bezesporu patří. Pan Libor Vitvar vyrábí pomníky a náhrobky na míru a jejich výrobu, opravy a renovace provádí individuálně dle vašeho přání. Zajišťuje komplexní služby, aby ulehčil Vašim starostem.

Výroba náhrobků a pomníku na míru - Jičín zde.www.nahrobky-pomniky-jicin.cz

Kamenictví Vitvar zajišťuje projekty, výrobu a osazení veškerých kamenických výrobků, mezi které patří vedle pomníků, nápisů, zhotovení soch a plastik také projekce, realizace a montáž dlažeb, obkladů, schodišť a parapetů, výroba dlažeb a obkladů a výroba kuchyňských a koupelnových desek, stolů, obkladů krbů atd.

Pokud se chcete podívat na ukázky jeho profesionální práce, přejděte na internetové stránky firmy** Libora Vitvara, http://www.kamenictvi-vitvar.cz. Sídlo firmy najdete na adrese: Vitiněves 29, Jičín 506 01. Pro objednávky můžete použít buď telefonní čísla: +420 777 993 794; +420 776 872 008, nebo emailovou adresu: kamenictvi.vitvar@seznam.cz.

Výroba pomníků

Chtěli byste zrekonstruovat pomník? Nebo máte nové hrobové místo a nevíte, kde začít? Kamenictví zabývající se výrobou pomníků a náhrobků se vám jistě bude rádo věnovat a vyřeší vaše veškeré požadavky kladené na celkové vlastnosti pomníku.

Jak probíhá realizace pomníku?

Ze všeho nejdřív proběhne první návštěva buď u vás doma, v sídle firmy nebo přímo na hřbitově, při které budou probrány vaše požadavky na pomník, na jeho představu, stavbu, a také barvu, stejně jako rozměry. Každý pomník je individuální a vždy by měl být navržen podle toho, co se vám líbí, jaké bylo přání zesnulého, apod. Než se napevno rozhodnete pro konkrétní pomník, kameník by vás měl seznámit s výhodami a nevýhodami jednotlivých druhů mramorů, žul a dalších přírodních materiálů. Provedení montáže urnových pomníků, hrobů nebo hrobek zahrnuje velké množství  řešení, které ovlivňují cenu a životnost takového kamenického díla a proto i montáži věnujte dostatečnou pozornost a přenechejte ji v každém případě kameníkovi, nejlépe tomu, který pomník vyrobil.

Jaký pomník vybrat?

Pokud nemáte jasnou představu o tom, jak by měl váš pomník vypadat a nechce se vám chodit po hřbitově a inspirovat se jinými pomníky, neboť byste měli přece jen rádi originální, kameník vám ze všeho nejdříve nabídne barvu přírodního materiálu a to jak ze vzorníku, který vám i zapůjčí domů, než si vyberete, tak i z již vyrobených výrobků, pokud má tyto výrobky k dispozici.  Dále vám dá na výběr tvar nápisové nebo krycí desky, opět z katalogu, nebo vám nabídne i návrh zcela nový, s vaší spolupráci, aby byl originální.

Jaká je cena pomníku?

Cena se odvíjí od konečné podoby, od barvy, materiálu, tvarového provedení, velikosti, apod. V okamžiku, kdy má pomník konečnou podobu, a vy tedy víte, jak bude pomník veliký, z jakého bude materiálu, jakou barvu bude mít, atd., provede kameník předběžnou kalkulaci, abyste se mohli seznámit s cenovou relací. Pokud by se vaše představa o ceně neshodovala s předběžně navrženou cenou, samozřejmě vám vyjde kameník vstříc v úpravě technického řešení pomníku, zvolí jiný materiál, přičemž budou zachování také všechny důležité vlastnosti a bude schopen tak vyčíslit cenu pomníku dle vašich představ.

Samotná realizace pomníku

V okamžiku, kdy jste již spokojen ať již s tvarem, materiálem, ale také cenou za pomník, dojde k přesnému zaměření hrobového místa a kamenická firma vám vyhotoví přesnou cenovou kalkulaci, která je již konečná a pokud nebudete mít nějaké další požadavky, bude tato cena i neměnná. Mezi vámi a kamenickou firmou bude s největší pravděpodobností sepsána smlouva o dílo, kde již budete seznámen se všemi svými právy a povinnostmi, stejně jako s právy a povinnostmi kamenické firmy a v této smlouvě bude také uveden konečný termín předání díla, na kterém se samozřejmě předem orientačně dohodnete. O tom, že vám pomník kamenická firma předává, s vámi sepíše předávací protokol, kde máte možnost vyjádřit se např. k nedostatkům, které jste při předávání zjistil. V případě, že nejste s něčím spokojen a tyto nedostatky uvede, budou ve stanoveném termínu odstraněny.

Náhrobky na míru

Pro hřbitovní architekturu jsou osvědčenými, nejčastějšími a nejvhodnějšími náhrobky a pomníky vyrobené z přírodního kamene. Především nejčastěji bývají používány materiály, jako jsou žula a mramor, neboť jejich opracování do tvaru náhrobku jsou velmi rozsáhlé. Návrh každého náhrobku je vždy individuální. Vždy se klade důraz na to, aby bylo vyhověno vašim představám a požadavkům. Do zakázkové výroby náhrobků a pomníků patří zejm. kompletní jednohroby, dvojhroby, urnové pomníky, obruby, krycí desky, nápisové desky, dekory. Náhrobky a vůbec i jiné hrobové díly se dají vyrobit také z umělého kamene.

Rekonstrukce hrobů

Po určitém čase se zpravidla každý majitel hrobu setká s tím, že déšť, mráz, kroupy, sníh a další povětrnostní vlivy zapříčiní to, že pomníky, náhrobky nebo jiné doplňky již nevypadají tak, jak vypadaly, když byly nové. Může dojít např. k propadnutí náhrobku, k uvolnění nápisní desky, k poškození krycí desky, apod. Naštěstí však existují firmy, které se mimo výroby nové hřbitovní architektury zabývají také renovacemi hrobů. Firma na základě stupně poškození hrobů přistoupí k rozsahu jeho opravy. Někdy však bývá nutné např. vyhotovit úplně nový betonový základ, a poté se položí původní zrenovovaný hrob zpátky. Některé díly také můžou být nahrazeny zcela novými, pokud ty původní již zpravit nejdou. Pro opravy hrobů se používají různé materiály, nejčastěji žula. Samozřejmě záleží na tom, z jakého materiálu je váš hrob zhotoven a podle toho se také přistupuje k jeho opravě.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id11407 (cesky-magazin.cz#158)


Přidat komentář