Výroba dřevěných hraček

Každý si rád vzpomene na své dětství, kdy si mohl hodiny hrát. Mezi nejoblíbenější hračky dříve patřily dřevěné hračky, jako jsou kostky na stavění hradů a domečků, dřevěné domina, puzzle. Dřevo je trvanlivý materiál, díky kterému hračky vydrží mnoho let.

Hračky české výroby

Dnes je na trhu obrovské množství různých hraček. Většina hraček se dováží z Číny, jsou vyráběny z plastů, mnohdy i závadných. Ale situace se zlepšuje, rodiče již zjistili, že při koupi hračky české výroby, a nejlépe dřevěné hračky, investují své peníze do vhodných a bezpečných hraček. Dřevěné hračky vydrží mnoho let. Pravděpodobně každý doma najde dřevěné kostky či dřevěné figurky ještě po svých rodičích.

Výroba dřevěných hraček podléhá přísným normám, kdy je kladen velký důraz na vhodný materiál, na kvalitu výroby i samotné opracování každého dřevěného produktu. Výrobci dřevěných hraček se musí osvědčovat certifikátem, který vydává Institut pro testování a certifikaci. Výrobek také musí posoudit hlavní hygienik České republiky a dále Česká obchodní inspekce. Tento certifikát zaručuje, že jsou hračky vyrobeny z neškodných a nezávadných materiálů, že barvy použité jsou ekologické a nezávadné, a že celá hračka splňuje přísné bezpečnostní předpisy.

Dřevěné hračky se vyrábějí nejčastěji v rodinných firmách, kde je dřevěná výroba již tradicí. Hračky ze dřeva jsou vyráběny mnohdy ručně, každý výrobek je vyráběn klasicky bez pomocí moderní automatizace. Také malovaní dřevěného výrobku se provádí ručně. Ruční práce nám zaručuje vysokou kvalitu výrobků. Firmy na výrobu dřevěných hraček vyrobí dle přání zákazníka různé žádané hračky a pomůcky pro hraní. Dřevěné hračky nám rozvíjí jemnou motoriku, pomáhají při učení a rozeznávání barev, podporují nácvik trpělivosti. Dětské hračky se nejčastěji vyrábějí z bukového či smrkového dřeva a jsou barvené neškodnými ekologickými barvami určenými pro hračky.

Druhy dřevěných hraček

Druhy dřevěných hraček jsou:

  • Dřevěné puzzle – dřevěné puzzle se vyrábí v rámech nebo bez rámů, motivy jsou různá zvířátka, auta, lodě, letadla. Tyto produkty dětem pomáhají rozvíjet prostorovou  orientaci, kdy si dítě musí zapamatovat, kam který dílek patří. Také rozvíjí jemnou motoriku dětí.
  • Magnetické a kreslící tabule – jde o dřevěný masivní rám, kde je vsazena tabule, která je obvykle z jedné strany magnetická a z druhé strany je na ní možné kreslit křídou. Tyto tabule se vyrábějí buď závěsné na zeď, anebo se stojánkem, pod kterým bývá místo pro přihrádky na křídy i magnety. Děti mají tyto tabulky velice rádi, rozvíjí svou kreativitu a představivost
  • Hračky na kolečkách a tyči – dřevěné masivní hračky ve tvaru zvířátek, nákladních i osobních aut. Tyto hračky se prodávají v celku slepené, nebo jako rozkládací, kdy si dítě zvířátko či auto samo poskládá. Dřevěné hračky na tyči jsou výborným pomocníkem pro dítě, které začíná chodit.
  • Dřevěné kostky a figurky – masivní dřevěné krásně opracované kostky se vyrábí buď v přírodních barvách či různobarevné. Kostky mají různé tvary, tak aby se dal postavit domeček, zahrada, hrad. Výborné jsou také dřevěné figurky jako panáčci, auta, zvířátka, které nám postavenou zahradu či domeček velmi oživí. Děti si hraním s kostkami rozvíjí jemnou motoriku, učí se rozeznávat barvy a tvary. Je to velmi oblíbená hračka každého dítěte.
  • Vánoční dřevěné ozdoby – vánoční stromeček jistě oživí krásné dřevěné ozdoby. Vánoční atmosféru nám přivodí také dřevěné svícny s vánočními motivy. Dřevěné vánoční ozdoby dodají celé vánoční náladě přírodní ráz. Dřevěné ozdoby krásně souzní se slaměnými i papírovými ozdobami, které si děti umí vyrobit sami.
  • Dřevěné stolní hry – vyrábějí se dřevěné domina, pexesa, dřevěné věže, a jiné. Dětské dřevěné domina a pexesa se vyrábějí obrázkové i číselné. Výhodou tohoto dřevěného materiálu je jejich trvanlivost. Tyto hračky vydrží hodně pokolení, rozhodně se vyplatí je schovat pro děti Vašich dětí.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id11398 (cesky-magazin.cz#19)


Přidat komentář