Vodo topo Zlín - Instalatérské, topenářské a vodoinstalatérské práce Zlín a okolí

Voda, odpady, topení - rozvody, které potřebujeme ke každodennímu životu. Je třeba je udržovat, ale i rekonstruovat nebo instalovat v nové moderní podobě. K tomu je zapotřebí vybrat si odborníka, na něhož se můžete spolehnout.

Domovní rozvody

Kvalitní domovní rozvody představují určitý komfort bydlení. K tomu, aby vše správně fungovalo, je zapotřebí kvalitně odvedené práce, kterou předchází výborně zpracovaný** projekt**. A pak samozřejmě je důležité i použití moderních materiálů a technologií. Dnes je nutné řadu rozvodů modernizovat nebo rekonstruovat. Zejména rozvodů, kde bylo použito železných trubek a pak rozvodů v panelových a bytových domech. Rozvody vody vedené železnými trubkami uvolňují do vody stopy železa, a ty pak uživatel pije. Pokud voda nekoluje, může dokonce zapáchat a být hnědě zbarvená. U rozvodů v panelových a bytových domech nejde pouze o tento problém. Zde jsou problémy i z izolací rozvodů, zejména s odpady. Celý rozvod je totiž velmi hlučný. Pokud si někdo napouští vodu, splachuje, vypouští vanu, vždy je to velmi slyšet. Nové materiály jsou mnohem méně hlučné a navíc mají kvalitní izolaci, která hluk potlačí.

Vodo topo Zlín - Instalatérské práce

Jde o kompletní nabídku rozvodů vody, kanalizace i topení. Dnešní materiály a technologie, podle kterých se domovní rozvody instalují, se neobejdou bez odborníků. Velmi často je nutné řešit problém komplexně. To znamená, že nelze například vyřešit jen odpad v kuchyni, ale často je nutné v návaznosti řešit i odpady ostatní. Stejné je to i s rozvody vody, nebo například při modernizaci topení. Ani zde nejde vyměnit jen jednu část, bez ohledu na celý systém. A pozor, zvláště zásahy do topného systému neodborníkem jsou velmi nebezpečné. Mohou způsobit více škody než užitku. Kvalifikovaný a zkušený instalatér si poradí nejen s** novými rozvody**, ale také jejich modernizací. Zásluhou svých zkušeností vám může ušetřit velkou část nákladů na ročních výdajích. Vyplatí se tedy nechat si poradit odborníky.

Vodo topo Zlín - Vodoinstalatérské práce

Tyto práce zahrnují instalace rozvodů pitné a teplé užitkové vody, potrubí kanalizace a odpadních systémů dešťové vody. Nejčastěji jde o rozvody pitné a užitkové vody po objektu, pokládání kanalizace a svodů odpadní vody, instalace a připojování sanitární techniky, montáže vodovodních armatur, připojování myček nádobí, praček a dalších domácích spotřebičů na vodovodní rozvody a kanalizaci, napojení rozvodů vody na kotle, bojlery a průtokové ohřívače, tlakové zkoušky vodovodních systémů a jejich revize. Samozřejmě sem patří i opravy rozvodů, ať již akutní nebo ty, které vznikají únavou materiálů, a počítá se s nimi do budoucna. Kromě uvedeného sem patří také rekonstrukce a modernizace. I ty samozřejmě musí být zakončeny tlakovou zkouškou a revizí.

 

**Koupelná
**

Modernizace nebo rekonstrukce?

Co je u rozvodů vody lepší? Z pohledu materiálu je určitě lepší kompletní nový rozvod. Jde o to, že nové materiály často nelze napojit na starý rozvod a tak, pokud vám jde opravdu o zdravou pitnou vodu a úsporu vody, pak vám nezbude než celý systém vyměnit. Co se týká práce, tak zde je nutné při kompletní výměně vybourání starého vedení a instalace nového. To sebou nese nepořádek a nepohodu. Ta se však dá vydržet, neboť celá rekonstrukce se dá zvládnout se vším všudy za týden.

Co rekonstrukce obnáší?

Jak již bylo řečeno vybourání starých rozvodů a instalace nových. Pokud je možné, nechat některé části původní, pak se musejí odborně vyčistit. Mění se nejen trubky, ale i odpady, sifony, armatury, vodovodní baterie, ventily, kohouty, umývadla, sprchové kouty, vany, záchody, tlakové přívody vody pračky, myčky a další zastaralé sanitární techniky. Je toho opravdu hodně. Ovšem výsledek stojí za to. Získáte nové moderní rozvody, které odpovídají hygienickým podmínkám a zároveň šetří i vodu. A nejen ji. Dříve se totiž rozvody izolovaly jinak. Dokonce některé části se neizolovaly vůbec. Dnes se** izolují** všechny trubky. Tak neslyšíte, jak rozvody protéká voda, ať již pitná nebo odpadní, a pokud potřebujete teplou nebo horkou vodu, tak se cestou k vám neochladí, a pokud potřebujete studenou, tak zbytečně neteplá. Tím ušetříte za zdlouhavé odpouštění studené i teplé vody.

Plynařské práce

Vodo topo Zlín - Topenářské práce

Jsou alfou a omegou ročních nákladů na provoz vašeho domu. Topenáři nejenže udržují váš topný systém v provozu, ale umí ho také rekonstruovat, modernizovat nebo postavit kompletně nový. Topné systémy prošly opravdu velkým vývojem. Dnes je možné vybírat z klasických topných systémů, stejně jako ze systémů nových, vysoce úsporných. Často se dnes vyplatí kompletní rekonstrukce topného systému. Výměna radiátorů, způsobu topení, kombinace topného systému s alternativními zdroji, přináší vysoké úspory. Základem je nechat si poradit, jaké možnosti ve vašem případě přicházejí v úvahu a teprve pak se rozhodnout. Velmi moderní technologie se často nehodí do starších domů, ale existují systémy, které dokáží náklady ve starších domech snížit opravdu až na minimum. A to při velmi příjemné návratnosti vynaložených nákladů na rekonstrukci.

Modernizace topného systému

Už malé změny dokáží pomoci. Jde například o montáž termostatů na radiátory, ale i ke kotlům nebo ohřívačům. Vyplatí se i výměna kotle a ohřívače vody. Vhodná je také výměna topných těles za úspornější.

Kombinované vytápění

Jde o moderní způsoby vytápění, které v sobě nesou** dva hlavní tepelné zdroje**. Může to být kotel, který je umístěný v technické místnosti, a krb či krbová kamna s výměníkem, které jsou v hlavních obývacích prostorách. Obě tato tělesa jsou napojena nejčastěji do teplovodního systému vytápění. Může jít o vytápění pomocí radiátorů, nebo podlahové či stěnové, které se jeví jako účinnější. Kombinovaný provoz spočívá v automatickém přepínání. Zatopíte-li v krbu pevným palivem, kotel se sám automaticky vypne. Jakmile však v krbu vyhasne, tak se opět kotel v technické místnosti sám zapne a přebírá vytápění domu. Kotel může být nízkoenergetický plynový, ale i úsporný elektrický.

Topení

Alternativní zdroje

Vyplatí se i instalace solárních panelů pro ohřev vody a také tepelného čerpadla.** Solární panely** mohou být v trubkovém provedení instalovány i tam, kam celý den nesvítí slunce. Tepelná čerpadla došla ještě více změn. Ta dnešní jsou nesrovnatelná s těmi, která se instalovala před deseti lety. Jejich účinnost je mnohonásobně vyšší a dají se instalovat prakticky kamkoli. Jsou vhodné do rodinných domků, stejně jako do bytových a panelových domů.

Rekuperace

Pro nové stavby v nízkoenergetickém nebo pasivním provedení se hodí rekuperace v kombinaci s alternativními zdroji. Dá se říci, že jde o nejúspornější způsob vytápění vůbec.

Úspornost

Dnes je nutné nakládat s přírodními zdroji úsporně a také šetřit vlastní výdaje. To jde nejvíce tak, že** snížíme náklady na energie** opravdu účinnými technologiemi. Zde vám pomohou odborníci, ať již instalatéři, vodaři či topenáři.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id11428 (cesky-magazin.cz#321)


Přidat komentář