Voda, plyn, topení - Praha a okolí

Důležitou součástí našeho bydlení jsou rozvody. Zejména vody, plynu a topení. Mají totiž největší vliv na roční náklady na bydlení. Právě proto bychom měli dbát na jejich správný výběr i funkci.

rozvodyRozvody rodinného domu Praha a okolí

Rozvody vody, plynu i tepla řeší již** projektová dokumentace.** Ovšem dům stárne, technologie se mění a tak se může stát, že rozvody již nejsou vyhovující. Navíc staré rozvody jsou velmi náročné na spotřebu a tím jsou i drahé. Již to je často důvodem pro jejich** renovaci**. Celá renovace nemusí být ani tak náročná. Při zrušení starých rozvodů se instalují rozvody nové, které jsou tenké a také mají lepší izolaci. Často se dají skrýt pod omítku nebo zakrýt lištami či sádrokartonem. Vždy záleží na vašich představách a na tom, kdo vám rozvody instaluje. Dobré je nechat si je nainstalovat odborníkem, který má dobrá doporučení nebo na kterého jste dostali kladné recenze. Ty jsou zárukou, že budete spokojeni jak s prací, tak s rychlostí i provedením.

Voda, plyn, topení - Praha a okolí - Petr Sejtko

S poptávkou vodoinstalatérských, plynařských a topenářských služeb vám můžeme doporučit obrátit se na firmu*** *pana Petra Sejtka. Tato firma má vynikající reference. U pana Petra Sejtka si můžete objednat instalatérské a topenářské práce či podlahové topení a běžné opravy. Přitom se můžete spolehnout na vstřícné jednání, na profesionalitu a ochotu. Provozovna firmy se nachází na adrese V Lázních 314, 252 42, Jesenice.

Pokud si budete chtít předem dohodnout přesný termín schůzky, nebo se budete chtít jen informovat o nabídce, pak můžete využít


Telefonní kontakt: **+420 724 968 992
**

Emailové spojení: petr.sejtko@seznam.cz

voda
Firma pana Petra Sejtka vás překvapí nejen ochotou a příjemným vystupováním, ale především profesionalitou s jakou ke všem zakázkám přistupuje.

vodoinstalaceVoda Praha a okolí

Bez vody nelze žít. Obrazně i reálně. Voda se pro nás stala samozřejmostí. Jakmile neteče, je to velký problém. Rozvod vody by měl patřit ke kvalitním rozvodům. Je proto hned několik důvodů. Nekvalitní rozvod vody může v zimě zamrzat a následně praskat. Navíc staré rozvody nenabízejí nejkvalitnější vodu. Trubky mohou uvolňovat rez i další látky, které nejsou zrovna bezpečné.

Rozvod vody

Je nutné plánovat ho do důsledků. To znamená, že plán rozvodu vody by měl obsahovat vnitřní i venkovní rozvody. Vnitřní rozvody by měly pamatovat na uzávěry vody rozvedené venku, aby nedošlo k zamrznutí trubek. Dále by měly pamatovat i na možnost rozšíření. Například při koupi myčky. Venkovní rozvody by měli pamatovat také na možnost připojení závlahového systému, nebo třeba bazénu. Zapomenout by se nemělo ani na možnost připojení alternativních zdrojů. To znamená ohřev vody solárními panely.

**Petr Sejtko
**

tel.: +420 724 968 992

e-mail: petr.sejtko@seznam.cz

materiál rozvodůMateriál rozvodů vody

Dnes se pro rozvod vody používá nejčastěji plastové a měděné potrubí. Plastové potrubí je levnější, bezpečné a přitom i trvanlivé. To je důvod, proč se využívá více než měděné. Výhodou plastového potrubí je jeho nové spojování. A to jak u rozvodů vody, tak u rozvodu odpadů. Trubky se nelepí, ale spojují se na kroužek, což v budoucnu umožňuje výměnu vadného kusu nebo rozšíření rozvodu. Samotné trubky jsou ohebné, nepraskají a jsou mnohem méně hlučné. Přesto se doporučuje kvalitní izolace. Je to zejména z úsporných důvodů.

Plyn Praha a okolí

Také plyn se stal nepostradatelnou součástí našeho bydlení. Pomáhá vytápět, vařit, ohřívat. Na plyn jsou i některé spotřebiče. Nicméně plynové rozvody patří k těm nejnebezpečnějším. Právě proto je důležitá jejich instalace odborníkem a musí mít vždy** revizní zprávu**. Jinak nesmí být dům připojen do sítě k odběru.

plynoistalacePlynové rozvody

Dříve se plynové rozvody vedly výhradně na zdi. Potrubí se dělalo v měděném provedení. Dnes je situace trochu jiná. Dá se říci, že lepší. Potrubí se může vést buď v mědi, nebo ve speciálních plastových trubkách, které se instalují pod omítku. Celý rozvod v plastovém provedení je bezpečnější. Navíc časté otázky typu, zda lze na plastové potrubí připojit klasické spotřebiče, nejsou vůbec na místě. Plastové potrubí má celou řadu atestů. Je nejen bezpečné, ale slouží stejně jako potrubí měděné. Má i stejnou trvanlivost. Jediný rozdíl je v ceně. Plast je levnější.

Topení - výběr Praha a okolí

Je alfou a omegou příjemného bydlení. Právě na tom, jak je nám teplo nebo zima, záleží naše dobrá nálada a spokojenost. Navíc teplo velmi významně ovlivňuje celoroční náklady na bydlení. Správný výběr vytápění je tedy velmi důležitý.

**Petr Sejtko
**

tel.: +420 724 968 992

e-mail: petr.sejtko@seznam.cz

Druhy vytápění

krbová kamna

Vytápění rozlišujeme na lokální, ústřední a dálkové. Nejjednodušší je samozřejmě lokální vytápění. Kdy zdroj tepla je v dané místnosti. Ústřední vytápění má zdroj umístěný většinou v suterénu domu a teplo je rozvedeno buď pomocí nuceného oběhu, nebo přirozeného.** Dálkové** topení bývá nejjednodušší, ovšem jste závislí na poskytovateli.

Centrální zdroje tepla

Většinou je zastupují známé kotle. Dnes již nejde jen o klasické kotle na tuhá paliva a plyn, ale především o kotle úsporné. To znamená, že kotle na tuhá paliva spalují pelety, brikety a další alternativní paliva. Plynové kotle se vyrábějí jako vysoce úsporné kondenzační kotle. Mezi úsporné centrální zdroje se řadí i elektrokotle. Jejich vývoj je posunul opravdu dopředu a tak zásluhou speciální techniky se jejich spotřeba energie vysoce snížila. K dalším centrálním zdrojům patří i vytápění pomocí rekuperace. Toto vytápění se používá u nízkoenergetických a pasivních domů. K centrálním zdrojům tepla patří dnes i** krb a krbová kamna**, která ač jsou umístěna v obývacím pokoji, tak vytápí celý dům. Jejich součástí je výměník, na který jsou napojené radiátory.

Kombinované vytápění

Dnes již není výhodné spoléhat se na jeden zdroj vytápění. Mnohem lépe je kombinovat jednotlivé zdroje podle potřeby a zejména úspornosti. K nejčastějším kombinacím patří plynový kondenzační kotel – kotel nebo krb na tuhá paliva – solární panely pro ohřev vody. Pak plynový kondenzační kotel – tepelné čerpadlo – solární panely.

**Petr Sejtko
**

tel.: +420 724 968 992

e-mail: petr.sejtko@seznam.cz

podlahové topeníPodlahové vytápění

Doba, kdy se podlahové vytápění označovalo za nezdravé je dávno pryč. Moderní podlahové vytápění je úsporné a navíc udržuje výborně tepelnou pohodu. A ačkoli se to nemusí hned jevit jako pravda, tak v současnosti je nejúspornější elektrické podlahové vytápění. Jde o vytápění pomocí inteligentních topných kabelů. Ty hřejí jen tam, kde je to zapotřebí.

Infratopení

Jde o moderní a přitom přirozený a zdravý** způsob vytápění**. Vstupní energii dodává elektřina a tak nepotřebuje žádné rozvody otopné vody, ani systém pro cirkulaci ohřívaného vzduchu. Infrapanely primárně nevyzařují teplo, avšak infračervené záření. To neohřívá vzduch, ale stěny, předměty a osoby, od kterých se pak následně vzduch ohřívá. Infračervené panely nohou mít podobu krásných obrazů.

Rekuperace

Jak již bylo napsáno výše, jde zřejmě o** nejúspornější způsob vytápění**. Bohužel lze ho využít jen u moderních nízkoenergetických a pasivních domů.

kachlová kamnaKachlová kamna

Krása a vysoká tepelná účinnost, ale i ekonomický provoz, zajistily jejich návrat. Kachlová kamna vytápí sálavým teplem, které lze přirovnat ke slunečnímu záření. Navíc jsou vhodná pro domy alergiků. Velmi často se používají k vytápění dřevostaveb.

Teplo je důležité

Existuje celá řada způsobů vytápění. Pro každý dům a pro jeho obyvatele se hodí jiný systém vytápění nebo jeho kombinace. Teplo je především o pocitu. A proto výběr topení je dobré nechat na odborníkovi. Nejlépe uděláte, pokud si necháte navrhnout více možností a pak zvolíte tu, která je pro vaši domácnost nejvýhodnější.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id11408 (cesky-magazin.cz#160)


Přidat komentář