Voda, plyn, topení - Ostrava a okolí

Základem bezporuchovosti rozvodů je jejich kvalitní provedení. To zajistí pouze odborná firma, která využívá nových technologií i materiálů a zároveň provádí i kvalifikovaný záruční a pozáruční servis.

projekt kanalizaceBydlíme úsporně

Dnes je prioritou ušetřit na nákladech za vodu, topení i plyn. Topit zbytečně se prostě nejen nevyplácí, ale zejména je to nákladné. Často se vyplatí úsporná řešení v podobě modernizací a rekonstrukcí. Základem modernizace však nejsou jen rozvody, ale i konečná zařízení. Taková nová vodovodní baterie uspoří mnoho peněz. Zvláště pokud si necháte do sprchového koutu namontovat sice dražší, ale o to úspornější termostatickou baterii. Nový moderní radiátor má mnohem menší objem vody a také nový ventil, který odstraní nepříjemné odvzdušňování. Navíc si ho můžete vybrat i v jiné barvě než v bílé a tak splyne se stěnou. Prostě nových materiálů a také koncových spotřebičů a i technologií je celá řada. S výběrem vhodných a úsporných systémů vám pomůže odborná firma.

vodoinstalaceVodoinstalace Ostrava a okolí

Tyto práce zahrnují opravdu širokou nabídku služeb. Patří sem vše, co se týká rozvodů vody a kanalizace, včetně přípojek, rekonstrukcí koupelen, domácích vodáren a úpraven vody, výměn stoupaček a ležatých rozvodů, výměn vodoměrů, bojlerů i montáží hydrantových rozvodů. Samozřejmostí je i usazení zařízení koupelen, WC a kuchyní.

Rozvody vody

Každý, kdo má staré rozvody vody by měl zvážit investici do jejich renovace. Vyplatí se to jak z důvodu zdravotního, tak z důvodu ekonomického. Staré rozvody jsou z trubek, které uvolňují železo i rez a tak voda při delším nepoužívání může být závadná. Nové trubky se dnes vyrábějí** z plastu** a jejich nespornou výhodou je, že se nezanášejí a jejich spoje se nelepí. K rozvodům vody patří i** rozvod odpadů**, který je ve své moderní podobě daleko tišší. To je výhodné nejen u rozvodů rodinných domů, ale zejména u rozvodů v domech panelových, kde je vše slyšet.

plynoinstalaceRozvod plynu Ostrava a okolí

Rozvod plynu začíná plynoměrem, který se usazuje do normované skříně hned za vstupem plynové přípojky na pozemek. Stejně tak hlavní uzávěr plynu a regulátor tlaku. Na druhou stranu, tedy do domu se plyn rozvádí domovním plynovodem ke konkrétním spotřebičům. Před každým plynovým spotřebičem je nutné mít nainstalovanou uzavírací armaturu. Plyn se dnes vede většinou ve zdi a v plastovém speciálním potrubí. Využívá se k vytápění, k vaření i k ohřevu užitkové vody. Rozvod plynu se liší podle toho, zda jde o rodinný dům nebo o dům panelový. Každý má svá pravidla. Jedno však mají všechny plynové rozvody, instalace a přípojky společné. Je to konečná revizní kontrola, která musí být zapsána v revizní zprávě. Bez revize není možné připojení k odběru plynu ze sítě.

topenářské práceTopenářské práce Ostrava a okolí

Topení by dnes mělo odpovídat nejmodernějším možným úsporám. Tedy je nutné vybírat takový druh vytápění, které bude zejména levný. Stále zvyšující se ceny za vytápění nutí každého přemýšlet, jak náklady omezit, nebo alespoň zastavit jejich růst a zároveň zůstat na stejném komfortu bydlení. První a nejjednodušší možností je pořídit si na radiátory** termoregulační ventily**. Co se radiátorů týká tak, tepelnou pohodu zvýšíte jejich odkrytím. Dále je možné vyměnit nebo zaizolovat okna, dveře i fasádu. Další možností je kompletní renovace vytápění a přejití na modernější a úspornější systém.

Nový kotel

To je první, co každého napadne. Nový kotel ať již na plyn, dřevo, elektřinu nebo alternativní hmoty je vždy úspornější než ten starý. A většinou se dá napojit na stávající rozvod topného systému. Ovšem pokud byste si přáli kotel nízkoenergetický nebo kondenzační, pak jeho napojení je již problematické. K těmto kotlům je nutné pořídit i nové rozvody a radiátory.

podlahové topeníPodlahové vytápění

Montáž tohoto vytápění se vyplatí, zejména pokud se instaluje v novostavbě a pak také při větších rekonstrukcích. Pořizovací cena je vyšší než u klasického radiátorového vytápění, ale ve výsledku vydáte za vytápění podlahovým topením méně. Výhodou podlahového topení je vyšší pocit tepla, než v místnosti skutečně je. Navíc podlahové topení nevíří prach a zajišťuje v místnosti příjemné mikroklima, prosté plísní a alergií. Celá pokládka je relativně rychlá, což je výhodné zejména u renovací a modernizací bytů.

Kombinace podlahového vytápění

Teplovodní podlahové topení lze kombinovat bez problémů s konvenčním topením tedy s radiátory. To je výhodné především pro rodinné domy. Přičemž kombinace může být v jedné místnosti, v sousedních místnostech nebo dokonce i mezi jednotlivými patry.

interiérový kotelAutomatické vytápění

Ne nejde o inteligentní vytápění pomocí centrální jednotky a ovládané na dálku. Tento druh vytápění patří spíše do pasivních domů. Zde máme na mysli kombinaci topení kotlem, radiátory, podlahovým topením a krbem s výměníkem. Celá tato sestava patří v poslední době k vyhledávaným možnostem vytápění. Zejména v rodinných domech. Krb je postavený ve společenské místnosti, kde se setkává celá rodina. Je uzavřený a tudíž vydává daleko více tepla než otevřený klasický krb. Má výměník, který je napojený na radiátory nebo na teplovodní podlahové topení celého domu a s pomocí čerpadla tak dům vyhřívá. Pokud v krbu vyhasne, převezme automaticky jeho úlohu kotel, který je většinou umístěný v suterénu nebo technickém zázemí domu. Jakmile v krbu zatopíte, kotel se automaticky vypne a dům vytápí opět krb. V sestavě se nejčastěji využívá plynového nízkoenergetického kotle.

Kombinace solárních systémů

Solární systémy je možné montovat pro ohřev teplé užitkové vody, i pro možnost přitápění teplovodních systémů. V nabídce jsou** ploché solární systémy,** které se využívají zejména pro ohřev vody, Pro ploché systémy je důležitý sklon střechy, orientace střechy i dopad slunečních paprsků. Solární vakuové trubice jsou nabízené v sadách po 6, 12 či 18 kusech, ale je možné je montovat i dle přání zákazníka. Vakuové solární trubice pracují i za mrazu a dokonce i při velmi malém úhlu osvitu. Není pro ně tedy až tak důležitý sklon střechy ani její orientace. I když správná orientace účinky ohřevu a samozřejmě i přihřívání velmi zvyšuje. Vakuové trubice se mohou zapojovat do sestav s kotlem.

solární panely

Nová instalace, renovace, modernizace Ostrava a okolí

Ať se již rozhodnete pro jakoukoli variantu, vždy vybírejte pečlivě dodací firmu. Nejlépe je vybrat si odborníky na základě doporučení a pozitivních recenzí a také podle toho, zda vám nabídnou následný servis.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id11411 (cesky-magazin.cz#165)


Přidat komentář