Stavby rodinných domů na klíč, rekonstrukce bytů a domů

Dům či byt je místo, kde trávíme nejvíce času. Proto se zde chceme cítit příjemně. Bydlet ve vlastním je přáním mnoha z nás. Při našem rozhodování a následné realizaci můžeme využít stavební společnosti.

Bydlení patří k základním věcem lidského života. I v dnešní hektické době většinu času trávíme doma. Každý z nás má jinou představu o domově. Někomu vyhovuje městský způsob bydlení v bytě a jiný preferuje život ve vlastním rodinném domku. StavebnictvíStavebnictví dnešní doby se zaměřuje na oba druhy výstavby. Vznikají tak nové domy i rodinné stavby. Rovněž dochází k renovaci domů postavených v minulosti. Takto se i šedivá sídliště stávají pestřejšími a atraktivnějšími pro bydlení.

Stavby na klíč

Nechat si postavit rodinný dům na klíč v sobě zahrnuje spoustu výhod. Ne ale za každých okolností. Nutnou podmínkou je správně vybraná stavební společnost, která bude stavbu realizovat. Stavba domuna klíč může zahrnovat různý rozsah prací, od postavení hrubé stavby až po kompletní postavení domu včetně zařízení. Samozřejmě absolutně pohodlné nechat si postavit celou stavbu. Výstavba RD firmou DOLESTAV SYVelké oblibě se těší stavba domu na klíč především mezi těmi lidmi, pro něž nejsou stavební práce koníčkem a příliš se v nich neorientují. Stavbu domu na klíč také využijí rádi ti, kteří nemají dostatek fantazie pro to, aby si vybudovali svůj vlastní dům, který by poskytovat požadovaný komfort.

Kompletní rekonstrukce domu

Postavení nového domu, nebo jeho kompletní rekonstrukce, vyžaduje značné vynaložení financí. Ne každý má možnost si postavit dům, např. proto, že nemá k dispozici pozemek, nebo nemá čas na stavení domu či se mu naskytlo bydlet ve starším rodinném domku. Aby člověk investoval do rekonstrukce efektivně, vždy se mu vyplatí spolupracovat s vhodnou realizační firmou. Stejně jako pro novostavbu, tak i pro rekonstrukci staršího domu se vyplatí oslovit všestrannou firmu, která se specializuje přímo na rekonstrukcea práce s nimi související. Sem spadají** stavební práce, zednické, obkladačské, sádrokartonářské** aj. Vždy je lepší přenechat rekonstrukci specializovaným firmám, aby nedošlo k zanedbání propojených souvislostí stavby.

 

Stavby rodinných domů na klíč, rekonstrukce bytů a domů

Hledáte-li spolehlivou a zodpovědnou stavební firmu, máme pro Vás tip na firmuDOLESTAV SY s.r.o. Svitavy.

U firmy Dolestav SY můžete poptávat služby týkající se:

 • **výstavby domů na klíč,
  **

 • **rekonstrukce domů a bytových jader,
  **

 • **půdních vestaveb,
  **

 • **fasády a zateplení domů,
  **

 • zámečnických prací, k jejichž kvalitě slouží firmě vlastní zámečnická dílna.

Součástí poskytovaných služeb je také:

 • přeprava materiálu,

 • autodoprava,

 • odvoz suti a nepotřebného materiálu.

Svou práci odvádí firma DOLESTAV SY zcela zodpovědně, čistě, rychle a největší důraz klade vždy na plnou spokojenost svých zákazníků.

Více informací o službách firmy naleznete na internetových stránkách www.dolestav.cz. Kontaktovat firmu a tvořit objednávky můžete na:

 • tel. čísle: +420 603 331 403,

 • nebo na e-mailu: dolestav@seznam.cz**.
  **

Stavby rodinných domů na klíč, rekonstrukce bytů a domů

Zateplování fasád

Zateplování fasád je jednou z nejčastějších rekonstrukcí. V dnešní době stále se zvyšujících nákladů je toto vítanou úsporou. K** zateplování** se hojně využívá sádrokarton. Jedná se o sádrovou hmotu vlisovanou mezi dvě desky papíru. Tato metoda vznikla už na konci 19. století v USA. Avšak až v letech 1910 – 1930 dochází k jeho sériové výrobě. Sádrokartonová deska je vyrobena z papíru. Vnitřní jádro tvoří hemihydrát, který je tvořen síranem vápenatým a surovým sádrovcem.Rekonstrukce koupelny firmou DOLESTAV SY Hlavní předností sádrokartonu je izolace. Ta je nejen tepelná ale i zvuková. Sádrokarton rovněž reguluje vlhkost. Má taky protipožární vlastnosti. K dalším jeho výhodám patří snadná tvarovatelnost, pevnost, jednoduché řezání a dlouhá životnost.

Výběr oken

Také výběr vhodného typu oken může znamenat úsporu energetických nákladů. Z tohoto hlediska se jako nejvhodnější jeví plastové druhy. Tato okna jsou vhodná pro všechny druhy staveb. Můžeme je využít jak při rekonstrukcích starších domů, tak u moderních staveb. Plastová okna se vyznačují pevností a lehkostí. Výborně izolují proti chladu, neboť mají minimální tepelné mosty. K dalším jejím kladům patří odolnost proti slunečnímu záření a chemickým vlivům a protihlukové izolační vlastnosti.

Nová fasáda

Nová fasáda zlepší vzhled domu. Tato konečná úprava vnější stěny stavby je nejvýznamnějším prvkem z hlediska designu. Na současném trhu se setkáme s fasádními směsi, které stačí pouze rozmíchat s vodou.

Rodinné domy

Dnešní** stavební firmy** Vám postaví rodinný dům na klíč nebo pouze hrubou stavbu, kterou si můžeme dodělat podle svých představ. Převládají zděné domy. Nejrozšířenějším typem jsou volně stojící stavení, která obývá pouze jedna rodina. Setkáme se však také s dvojdomy nebo řadovými domy. Domy mohou být přízemní nebo vícepodlažní.

Jednovrstvé zdivo

Při stavbě většiny současných zděných domů je využíváno jednovrstvé zdivo. Vyznačuje se dlouhou životností. Zkracuje topnou sezónu na jaře a na podzim, když se konstrukce během dne prohřeje slunečními paprsky a tak není zapotřebí večerní topení. Na obvodovou stěnu používáme děrované velkoprostorové cihelné bloky tzv. tvarovky. Při jejich vyzdívání se používá klasická nebo tepelně izolační malta. Naopak speciální druhy se využívají při lepení broušených cihel. Půlky, rohovky a koncovky nám pomohou zajistit požadovaný tvar. Ideální jsou proto pro zdění rohů a koutů stěn. Jednovrstvé zdivo je vhodné také na stavbu nenosných příček tvořených pálenými cihlami. Stabilitu příček zajistíme upevněním na přilehlé nosné celky. K nejčastějším patří cihelné nosné stěny a pilíře, betonové stěny a sloupy

z betonu a oceli. Zděné příčky připojujeme pomocí speciálních stěnových spon šrouby a hmoždinkami, nastřelením nebo zazděním. Nová fasáda, zhotovená firmou DOLESTAV SYPro odhlučnění používáme zvláštní zdící prvky. Ty mají buď vysokou objemovou hmotnost nebo jde o lehké zdící bloky vylévané cementovou maltou nebo betonem.

Vícevrstvé zdivo

Vícevrstvé zdivo používáme u sendvičových stěn. Díky svému složeni ze dvou vrstev tvárnic nebo cihel a izolované dutiny mají dobré tepelné izolační vlastnosti. Jsou rovněž odolné proti vodě. Své uplatnění si našlo proto hlavně u vnějších stěn. Zdivo s nevětranou stavbou používá jako izolant polystyren. Větrané druhy používají rohož nebo minerální vlnu. Díky těmto izolantům je toto vícevrstvé zdivo vhodné i pro extrémní teplotní a vlhkostní podmínky.

Dřevostavby

Kromě zděných typů se setkáme s dřevostavbami. Tato** nízkoenergetická stavení** získávají v poslední době na popularitě. Většinou jde o montované stavby z hotových panelů. Náklady na vytápění moderních domů z konstrukcí na bázi dřeva s dostatečnou tloušťkou tepelné izolace jsou o několik tisíc nižší než u obdobných vyrobených z klasických silikátových materiálů. Dřevěné stavby jsou snadné na demontáž a stavební úpravy. Formou suché technologie lze stavět domy v průběhu celého roku. Dřevostavby dělíme na sruby, roubenky a sendvičové stavby. U srubů využíváme celých kmenů. Jejich krov a střecha se neliší od zděných staveb. Roubené stavby využívají starý osvědčený způsob konstrukce. Střecha stojí na vysazených zdobených střešních trámech. Tím je dosaženo kompaktnosti s polovalbami a lomenicemi, což jí přidává na líbivém vzhledu. Sendvičové stavby využívají masívní dřevěné hranoly nebo kulatiny. Výplně obkladů u nich bývají z jiného materiálu než je dřevo.

Stavební projekt

Ať už se rozhodneme pro zděný nebo dřevěný dům, před započetím stavby budeme potřebovat stavební projekt. Dnes můžeme konzultovat naše požadavky na stavbu s odborníky nad 3D vizualizací.

Historie bydlení

Vlastní bydlení je snem mnohých z nás. V minulosti si lidé stavěli domy sami, ale v současnosti více využíváme služeb stavebních firem. Podoba stavení se s postupem času měnila. Zpočátku se domy stavěly ze dřeva a byly částečně zapuštěny do země. Měly hřebenovou střechu, rozlohu 9 – 19 m² a v rohu otopné zařízení. V 13. století dochází ke změnám. Staví se přízemní stavby s podlahou na úrovni terénu nebo nad něj vyvýšenou. Převahu si získává trojdílný dům. Ve městech se stavěly v minulosti také dřevěné domy s roubeným nebo hrázděným patrem. Až teprve ve 13. století vznikají první kamenná stavení bohatých měšťanů. Ta měla dva až tři podlaží, klenuté přízemní místnosti, vysoký štít a hřebenovou střechu. Stavěla se tak, aby na sebe přiléhala a vytvářela tak souvislou frontu. Většina jejich místností neměla přirozené světlo. V následujícím století se začínají používat cihly a technika hrázděných staveb.

Závěrem

Pokud se rozhodneme pro** stavbu rodinného domu**, proberme naše představy a požadavky s odborníky. Ti nám na jejich základě vytvoří stavební projekt. Dům si můžeme nechat zhotovit na klíč nebo pouze postavit hrubou stavbu. Tu pak můžeme dle vlastního přání upravit. Na mnoha místech probíhá výstavba řadových rodinných domů. Dochází i k budování satelitních měst v blízkosti velkých sídel.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id11425 (cesky-magazin.cz#314)


Přidat komentář