Sádrokartony Znojmo - Sádrokartonářské práce Znojmo

Sádrokarton představuje stavební materiál, který se dnes využívá k mnohým účelům. Chcete-li provést ve vašem domě změny s pomocí sádrokartonu, najděte si firmu, která se zabývá jeho instalací.

Sádrokarton se řadí v současnosti mezi velmi oblíbené** stavební materiály**. Možnosti jeho využití jsou opravdu široké. Rozhodujete se pro rekonstrukci půdní vestavby, rekonstrukci bytového jádra nebo vytvoření dělících stěn? To vše a mnohem více vám může tento stavební materiál nabídnout. Nejdříve je však nutné najít si odbornou firmu, která se zabývá sádrokartonovými pracemi. Zkušená firma vám může v mnohém poradit a podat návrhy na případné změny. Najděte si firmu, která se ve svém oboru vyzná a nabízí svým zákazníkům jen tu nejlepší práci.** **

Jak vznikl sádrokarton

Tento stavební materiál vznikl ve Spojených státech Amerických. Augustine Sackett v roce 1894 vynalezl techniku vrstvení desek pro příčky. Tento svůj objev si později nechává patentovat. Průmyslová výroba sádrokartonu začala v roce 1910 – 1930. Sádrokarton si získal obrovskou oblibu a brzy se rozšířil do celého světa. Sádrokarton ve stavebnictví představuje rychlost, jednoduchost, snadnou údržbu, přizpůsobivost, nízkou hmotnost a mnohé další pozitivní vlastností. Tento materiál má také dobré vlastnosti biologické a ekologické.** Sádrokarton** dobře reaguje na vlhkost a je také recyklovatelný. Využitelnost sádrokartonu je široká.

Jak se sádrokarton vyrábí

K** výrobě sádrokartonu** je potřeba následujících surovin: sádra, papír, voda. Nejnáročnější je z celého tohoto procesu výroba papíru. Papír musí být pevnostní, několikavrstvý, podle přesně stanovených norem. Takovýto typ papíru se vyrábí pouze v několika papírnách v Evropě. Tento typ papíru dokáže udržet sádrokartonové desky pohromadě. Sádra, která se využívá v sádrokartonových deskách, se od běžné sádry příliš neliší. Technologie, pomoci níž se sádrokarton vyrábí, je velmi ekologická.

Jaké má sádrokarton vlastnosti

Tento stavební materiál si v současné době získal tak velkou oblibu na základě rychlosti jeho montáže. Rychlá a snadná instalace, to jsou hlavní výhody sádrokartonu. Mezi další pozitiva tohoto stavebního materiálu patří lehkost, pevnost, životnost, přizpůsobivost a snadné zpracování. Hlavními surovinami k výrobě sádrokartonu jsou sádra a papír a právě tyto materiály přinášejí** sádrokartonu** další jeho pozitivní vlastnost a to tepelnou a zvukovou izolaci. Obrovským plusem je také cena tohoto stavebního materiálu. Přidáním speciálních fólií se tento materiál může stát voděodolným a také se pomocí speciálních nátěrů může zvýšit jeho požární odolnost (ze 30 minut na 60).

Využití sádrokartonu

Sádrokarton našel i u nás velké možnosti využití. Tento stavební materiál se používá v podobě snížených stropů (sádrokartonové podhledy), sádrokartonové desky slouží k odhlučnění a zateplení místností, dále funguje jako protipožární ochrana nebo k vylepšení estetického vzhledu. Sádrokarton se používá k rekonstrukci bytových jader nebo celého bytu, své využití také nachází při realizaci půdních vestaveb. Tento stavební materiál dokáže vytvářet různé architektonické prvky, jako jsou výklenky, poličky, oblouky atd. Sádrokarton se využívá k vytvoření úložných prostor.

Sádrokarton v podobě dělících stěn

Rychlé použití tohoto stavebního materiálu se dá využít při** rekonstrukci** příliš velké místnosti. Chcete-li takovouto místnost rozdělit, stačí jednoduše použít sádrokarton. Dělící stěny se používají v podobě příček mezi místnostmi v bytě, kancelářích nebo také jako instalační stěny v bytových jádrech. Dělící stěny ze sádrokartonu netvoří stěny nosné, ale můžete na ně zavěsit různé užitkové předměty. Po speciální úpravě stěny, mohou sádrokartonové příčky sloužit také k zavěšení skříněk nebo jiných těžších předmětů. Speciální nátěry navyšují požární odolnost příček z 30 na 120 minut.

Strop ze sádrokartonu

Sádrokarton v podobě předsazených stěn

Sádrokarton má své využití také kvůli estetice. A právě k tomuto slouží předsazené stěny. Předsazené stěny mohou jednoduše upravit svislé konstrukce a navýšit tak jejich požární odolnost, akustické a tepelně izolační vlastnosti. Předsazené stěny mohou snadno vyrovnat nepravidelnost stěn nebo zakrýt stěny vlhké. Sádrokartonové desky se mohou lepit pomocí speciálních lepidel rovnou na stěnu nebo se mohou instalovat pomocí speciálních konstrukcí.

Sádrokarton v podobě podhledů

Podhledy nachází své využití např. během realizace půdních vestaveb. Podhledy můžeme popsat jako stropní konstrukce, které jsou instalovány především kvůli estetice. S navýšením estetických vlastností přináší sádrokarton také lepší vlastnosti akustické, tepelné a požárně ochranné.

Rekonstrukce podkroví

Právě během rekonstrukce podkroví, vám práci v mnohém může usnadnit právě sádrokarton. Tento stavební materiál zde najde uplatnění v podobě předsazených stěn, podhledů, dělících stěn nebo příček. Před tím, než se rozhodnete pro půdní vestavbu, je důležité promyslet, zda je vaše půda skutečně vhodná. Nejdříve je nutné zhodnotit typ střechy. Nejlepší typ střechy pro půdní vestavbu je sedlový typ střechy. Většinou se radí, aby měla střecha sklon 35 až 55 stupňů. Poté také přemýšlejte nad tím, jaký je přístup na vaši půdu, jak budete muset opravit podlahy a jaká bude nutná rekonstrukce oken. Důležité je také myslet na kvalitní střešní izolaci. Izolace střechy zabrání přehřívání půdního prostoru v létě a pronikáním chladu v zimě. Sádrokarton vám při realizaci půdní vestavby nabízí mnohá řešení, která mohou být architektonicky velmi zajímavá.

Rekonstrukce bytových jader

Dalším možné využité tohoto stavebního materiálu je k rekonstrukci bytových jader. Nepříliš velké koupelny v panelových domech nevyžadují současným nárokům na moderní koupelnu. A tak jejich majitelé mnohdy přistupují k rekonstrukci. Většího prostoru se dá dosáhnout např. propojením toalety s koupelnou, dále nahrazením vany za sprchový kout nebo jinou vhodně zvolenou sanitární keramikou. Nakonec k optickému zvětšení prostoru nám mohou pomoci vhodně zvolené barvy (nejlépe bílá nebo jiné světlé barvy), zrcadla a osvětlení. Součástí koupelny by také mělo být kvalitní odvětrávání. Koupelna se tak často stává jednou z nejdražších místností v celém domě. Ovšem čas a práce, které se do realizace této místnosti věnují, se vám později v mnohém vrátí. Krásná, moderní a účelná koupelna nebude pouze místností, která je určena k hygieně, ale především místnost, kde budete moci po dlouhém a náročném dni načerpat nové síly.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id11424 (cesky-magazin.cz#309)


Přidat komentář