Sádrokartonové práce - Svitavy

Sádrokarton je materiál s opravdu širokými možnostmi využití. Kde a jak se dá tento materiál použít? Jaké jsou jeho výhody a proč je tak rozšířený a oblíbený? Chcete-li znát odpovědi na tyto otázky, čtěte dále.

Najít profesionální firmu na stavební práce není nikdy jednoduché. Hledáte firmu, která vám nabídne montáž sádrokartonu? Zeptejte se nejdříve svých známých nebo rodiny, zda nemají s nějakou firmou zkušenosti. Hledat můžete také na internetu, kde nabízí své služby mnoho firem. Firmy, zde uvádějí také ukázky prací a mnohé další informace. Většinou se doporučuje najít např. tři firmy a sjednat si s nimi osobní schůzky. Na schůzku je dobré připravit se a nachystat si otázky. Na základě přístupu firmy, osobního pocitu, zpracování cenové nabídky a dalších faktorů se vám bude lépe rozhodovat.

Sádrokartonové práce

Sádrokarton je materiál, který se těší obrovské oblibě. Tento stavební materiál vznikl v roce 1894. Poté se od roku 1910 začíná sádrokarton vyrábět průmyslově. Spojením papíru a sádry tak vzniká materiál, který nachází uplatnění po celém světě. A proč se právě sádrokarton těší tak velké oblibě? Je to právě kvůli vlastnostem tohoto materiálu, mezi které se řadí výborné izolační vlastnosti tepelné i zvukové, rychlost práce, jednoduchost, snadná údržba, přizpůsobivost, nízká hmotnost, recyklovatelnost, ekologická nezávadnost a nakonec také dostupná cena.

A jak je možné sádrokarton použít? Např. v podobě dělících stěn, předsazených stěn, podhledů, rekonstrukci podkroví nebo jako podklad pro plovoucí podlahy.

Dělící stěny ze sádrokartonu

Sádrokarton můžeme využít v podobě dělicích stěn. Tento materiál umožňuje velice jednoduše rozdělit příliš velké místnosti. Důležité je však upozornit, že dělicí stěny, které pomocí sádrokartonu vytvoříme, nejsou nosní. Ale pomocí speciálních úprav můžeme i na tyto dělicí stěny zavěsit skříňky nebo bojler.

Předsazené stěny ze sádrokartonu

Sádrokarton se také často používá k výrobě předsazených stěn. Předsazené stěny znamenají velice jednoduchý způsob, jak vylepšit estetické vlastnosti již postavených konstrukcí. Sádrokarton v podobě předsazené stěny navyšuje požární odolnost, tepelně a zvukově izolační vlastnosti stěny a samozřejmě estetické vlastnosti. Předsazená stěna vyrobena ze sádrokartonu může velice snadno vyrovnat křivost starých stěn.

Rekonstrukce podkroví Svitavy

Již dlouhou uvažujete nad rekonstrukcí staré půdy? Místo, které je ve vašem domě nevyužité a slouží jen k odkládání starých věcí, se velice snadno může změnit na příjemné a hezké. Pozor však na to, že ne každá půda je vhodná pro půdní vestavbu. Nejvhodnějším typem střechy je střech sedlová. Sklon střechy pro půdní vestavbu by se měl pohybovat v rozmezí 35 až 55 stupňů. Před tím, než zahájíte půdní vestavbu, je také nutné získat stavební povolení. Co se týká půdních vestaveb, je také velmi důležité myslet na okna a stínící techniku. Nezapomínejte také na kvalitní izolaci půdy. Izolace zabrání přehřívání půdní vestavby v létě a úniku tepla v zimě.

Během rekonstrukce půdy najde sádrokarton využití v podobě předsazených stěn, podhledů a dělicích stěn. Sádrokarton se také může použít k výrobě šaten a komor.

Před tím, než se rozhodnete vaší půdu zrekonstruovat, je však důležité promyslet, jaké budou nutné úpravy střechy, podlahy a také to, jaký je přístup na půdu.

Rekonstrukce bytových jader Svitavy

Další možností, jak využít sádrokarton, je rekonstrukce bytových jader. Když vám už unavuje vaše malá a nevyhovující koupelna, můžete se rozhodnout pro její rekonstrukci. Rekonstrukcí bytového jádra lze velmi snadno dosáhnout efektivnějšího využití prostoru a to např. spojením toalety a koupelny. Také můžete vyměnit vanu za sprchový kout. Malý prostor můžete zvětšit pomocí optických triků jako využití správných barev, zrcadel a světel. Vytvořte si novou, krásnou a funkční koupelnu, ve které budete relaxovat po náročných dnech.

Minerální podhledy Svitavy

Minerální nebo také kazetové stropní podhledy jsou desky vyrobené z lisovaných minerálních vláken, které se mohou připevnit na strop nebo na jednoduché konstrukce. U minerálních podhledů máte možnost vybrat si z různých materiálů, vzorů a barev. Podhledy mohou být také zdobené reliéfy nebo ornamenty. Toužíte-li po originální barvě, můžete podhledy natřít jakoukoliv vodou ředitelnou barvou.

Jaké jsou výhody minerálních podhledů

Minerální podhledy jsou v prvé řadě velmi estetickým řešením, dále jsou však také hygienické, jednoduše omyvatelné, odolné vůči vlhkosti, požáru a mechanickému poškození. Minerální podhledy mohou vylepšit akustické a tepelně izolační vlastnosti stropů. Jejich montáží se zabrání šíření bakterií a vzniku plísní.

Pro minerální podhledy se rozhodněte ve chvíli, kdy vás trápí popraskané, křivé nebo vysoké stropy či rozvody elektřiny. Minerální podhledy vám mohou nabídnout řešení s bodovými světly. Pomocí minerálních podhledů můžete také vytvarovat strop velmi netradičním způsobem. Pomocí podhledů můžete také získat úložný prostor. Minerální podhledy mohou velmi snadno a rychle zamaskovat křivost, praskliny nebo přechody mezi panely.

Kde využijeme minerální podhledy

Minerální podhledy můžeme použít v bytech, rodinných domech, kancelářích, ale také v nemocnicích, restauracích, potravinářském průmyslu a výrobních halách. Možnost využití je zde skutečně široká.

Montáž sádrokartonu Svitavsko

Montáž sádrokartonu je vždy lepší ponechat na profesionálech. Během montáže sádrokartonu je např. nutné respektovat určité klimatické podmínky. Důležitá je tzv. relativní vlhkost. Během montáže by neměla být relativní vlhkost vzduchu větší než 80%. Ideální podmínky k montáži jsou, kdy se vlhkost pohybuje okolo 40 až 80%. Když je během montáže doporučená relativní vlhkost překročena, stávají se desky velmi pružné a může dojít ke vzniku nerovností. Během montáže sádrokartonu je vhodné, aby byla stavba uzavřena, tedy musí být osazená okna.  Stavba by měla být uzavřena z důvodu vlhkosti a UV záření. Kombinace těchto činitelů způsobuje rychlé žloutnutí materiálu. Ideální teplota k montáži sádrokartonu je okolo 10 stupňů Celsia. I když může montáž sádrokartonu působit jako jednoduchá záležitost, je lepší přenechat ji na profesionálech.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id11462 (cesky-magazin.cz#558)


Přidat komentář