Sádrokartonářské práce - Sádrokartony Karlovy Vary a okolí

Sádrokartonové konstrukce se dnes podílejí téměř ze 70 % na rekonstrukcích objektů, a vysokého procenta dosahují i při nové výstavbě. Zejména dřevostaveb a nízkoenergetických domů. Zásluhu na tom mají nesporné výhody sádrokartonu.

Moderní suchá výstavba

Suchá výstavba se dostala na vrchol stavebních technologií. A není se co divit. Umožňuje totiž to, co ostatní stavební technologie zásluhou své hmotnosti neumožňují. Navíc suchá výstavba je velmi rychlá a levná. Její vlastnosti ušetří místo, umožňují větší zabezpečení i ticho. Navíc dnes je materiál suché výstavby již dostatečně pevný, odolný i nosný a tak unese i zavěšený nábytek. Hlavním představitelem suché výstavby je sádrokartonová deska, která se nabízí v mnoha variantách.

Sádrokartony - Karlovy Vary a okolí

Vše kolem** suché výstavby a sádrokartonů** zná a umí realizovat společnost SAKART s.r.o. Karlovy Vary. Tato společnost působí na trhu již od roku 2004 a za tu dobu získala nespočet spokojených klientů, ať již ze soukromé nebo komerční sféry. Za společnost ostatně mluví řada velmi kvalitních referencí. Některé z nich najdete na internetových stránkách firmy www.sakart.cz. Firma SAKART s.r.o. nabízí klasické** práce se sádrokartonem, rekonstrukce i modernizace** nebo úpravy různých interiérů. Mimoto provádí také tepelné a akustické izolace v sádrokartonových konstrukcích, kazetové podhledy z minerálních materiálů, akustické obklady interiérů a instalace protipožárních prvků včetně jejich následných periodických revizí. Problémem není ani úprava atypických prostor, řešení do oblouků, vln, nebo úpravy objektů s velkou konstrukční výškou. Veškeré práce ze sádrokartonu si můžete objednat na

  • e-mailové adrese vlasek@sakart.cz
  • nebo na telefonním čísle** 603 419 850**

Sádrokartonářské práce - Sádrokartony Karlovy Vary a okolí ( www.sakart.cz )

Přednosti sádrokartonových konstrukcí

Hlavní výhodou konstrukcí ze sádrokartonu je především rychlost s jakou lze vystavět jakýkoli, i složitý, interiér. Problémem nejsou ani různé nerovnosti, architektonické prvky, které zahrnují zdi či stropy do oblouku, vlny nebo jiných tvarů. Sádrokartonové desky nejsou náročné na strojové a materiálové zázemí. Při výstavbě ze sádrokartonů stačí pouze malý počet odborných pracovníků. Cenově se sádrokartonovým stavbám, v jakémkoli provedení nic nevyrovná. Jde o stavby levné, ale o to více kvalitní, zároveň se specifickými vlastnostmi, které je opět upřednostňují před ostatními materiály. Výhodou sádrokartonu je nehořlavost.Při použití sádrokarton účinně brání a zpomaluje průnik požáru do dalších pater a místností. Proto se pro konstrukce s vysokými nároky na protipožární odolnost vyplatí použití sádrokartonu s protipožární úpravou. Kromě toho má sádrokarton vynikající tepelně a zvukově izolační vlastnosti. Ty vynikají zejména v kombinaci s přídavnou izolací. Sádrokartony jsou v každém provedení lehké. Takže nezatěžují nadměrně nosnou konstrukci budov a je možné jejich použití tam, kde je nosnost zdí problematická.

Možnosti sádrokartonů

Nejčastěji se** sádrokartony** používají v moderních prostorách, kde umožňují vzniku různých moderních architektonických prvků. Velmi populární jsou sádrokartony při rekonstrukcích všech druhů. Přičemž vedou rekonstrukce bytových jader a půdních vestaveb. Hned za nimi je vestavěný sádrokartonový nábytek. Ovšem to není zdaleka vše. Sádrokarton se hodně využívá i při opravách a rekonstrukcích historických budov. Je to zejména z důvodu, že konečná úprava dodá sádrokartonu vzhled, který je totožný s původním vzhledem, který byl starý i několik století. Mezi zajímavosti patří používání sádrokartonu k výrobě kulis pro divadla, nebo pro filmová natáčení.

Konečný vzhled sádrokartonu

Zde je opravdu možností velmi mnoho. Sádrokarton totiž snese jakoukoli úpravu. Hodí se na něj i úpravy, které nahrazují velmi drahý přírodní kámen nebo drahé obklady. Sádrokarton tedy lze po předchozí penetraci malovat, natírat, tapetovat, stěrkovat, štukovat, používat dekorativních úprav, ale i obkládat klasickými obklady, dřevem, nebo dalšími moderními materiály.

Sádrokarton v interiéru

Použít ho lze na cokoli. Můžete s ním ve formě příček přepažit místnost, můžete z něho vystavět nové prostory, například v podkroví, pod schody, v hale. Ve sportovních areálech z něho můžete postavit šatny, kabinky, bufet, masérnu. Sádrokartonu totiž ve správné podobě nevadí ani voda.

Impregnovaný sádrokarton

Jde o speciální sádrokarton určený do** vlhkých prostor.** Může se tedy použít pro bytová jádra, koupelny, toalety, kuchyně, sauny, k bazénům. Prostě všude tam, kde je velká vlhkost nebo stříká voda. Impregnovaný zelený sádrokarton je odolný proti nasákavosti vody, chrání ho speciální vrstva. Zároveň má i vyšší nosnost, což mu umožňuje zavěšení sanitární techniky a v kombinaci s lehkými profily i těžších skříněk na nádobí. Tento sádrokarton je nehořlavý a také zásluhou** protiplísňového nátěru** zabraňuje vzniku plísní i jejich šíření.

Akustický sádrokarton

Má modrou barvu a je vysoce odolný hluku. Poslední dobou se začal používat k odhlučnění panelových bytů, kde zaručí klid a zmenší celé prostory o necelých 8 centimetrů. I tento sádrokarton má vyšší protipožární odolnost. To ho předurčuje ke stavbě multikin, kde odhluční jednotlivé promítací sály. Vhodný je i u stavby hudebních zkušeben.

Protipožární sádrokarton

U** protipožárního sádrokartonu** rozlišujeme nehořlavost a protipožární odolnost sádrokartonu. Hořlavost sádrokartonových desek udává, že sádrokartonová deska nehoří, a tedy nepřispívá v případě požáru aktivně k jeho dalšímu šíření po budově. Požární odolnost sádrokartonové konstrukce je schopnost sádrokartonového podhledu či sádrokartonové příčky odolávat po zaručenou dobu požáru a zabránit jeho rozšíření, anebo zhroucení nosné konstrukce budovy. Protipožární sádrokarton lze využít prakticky všude. Zejména však tam, kde je více lidí, tedy v nákupních centrech, výrobních halách a dalších interiérech. Připomenout je nutné, že cílené použití protipožárního sádrokartonu sebou nese i pravidelné periodické** revize** jeho odolnosti a bezpečnosti.

Kazetové podhledy z minerálních materiálů

Ve veřejných a výrobních prostorách se velmi často využívají také minerální podhledy, které zajímavě obloží a podle potřeby i sníží strop, a ve vytvořené kapse uschovají veškeré potřebné rozvody. Do** kazetových stropů** se montuje i osvětlení a klimatizace.

Sádrokarton na podlaze i na zdi

Sádrokartonové desky se uplatní mimo jiné i při vyrovnání zdí a také při zateplování podlahy. Výhodné je to zejména u půdních prostor, kde se takto zabrání zbytečným únikům tepla. Na podlaze je sádrokarton vhodný i z důvodu, že nestudí a je možné na něj položit další podlahovou krytinu.

Bezpečnostní konstrukce

Jde o komplexní řešení zabezpečení prostor sádrokartonovým systémem. Veškeré prostory jsou tak chráněny proti vloupání či násilnému vniknutí. Nejčastěji se tohoto systému využívá u bank, pojišťoven, hotelů, a vlastně všude, kde je potřeba zabezpečit prostory.

Projekt a sádrokartonové konstrukce

Pro všechny větší stavby ze sádrokartonu je vhodné mít projekt. Nejde totiž jen o samotnou stavbu sádrokartonových desek, ale i o rozvody, které je nutné v deskách schovat a další prvky, které je nutné do lehkých profilů připevnit. O projekt se vám většinou postará firma, které svěříte realizaci. Často vám nejprve projekt ukáží ve vizualizaci a teprve pak ho vyhotoví do konečné podoby a následně vše zrealizují.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id11433 (cesky-magazin.cz#329)


Přidat komentář