Ruční výroba svíček

Dokonalou relaxační atmosféru nabízí plameny svíček. Navíc ručně vyrobené svíčky jsou o dost kvalitnější, déle hoří a požitek z nich je tak mnohem déle trvající. Rozhodně skvělá volba.

Aromatické svíčky pro kouzelné chvíle

Pro navození romantických chvíli, zpříjemnění dne či večera jsou tu krásné svíčky s aromatickou vůní, které dokáží navodit kouzelnou atmosféru, uvolnění a relaxaci. Proto jsou také vhodným dárkem pro každého, zejména pro ženy, které je mnohdy využívají jako ozdobný prvek, který zkrášlí a provoní celou domácnost. Zkrátka, co se svíček týče, je mnoho možností a variant – nízké, dlouhé, malé, velké, ale také barevné, více-barevné, s ozdobami, třeba i kamínky a mnoho, mnoho dalšího. Samozřejmě záleží vždy na výběru a vkusu člověka.

Ruční výroba svíček

Není nad opravdu poctivou práci. Vůbec dnes si lidé více váží ručně dělaných prací, více než tomu bylo dříve. Je jasné, že za skutečností se skrývá jakýsi fenomén, kdy najednou opadla touha po levných výrobcích z prodejen velkovýrobců, pro silné obchodní řetězce a lidé dávají raději přednost i když možná dražším, tak přece jen poctivým a kvalitním výrobkům. Proto také poptávka po ruční výrobě svíček vzrůstá. Je to právě pro popsaný efekt touhy po kvalitní práci. A né jinak je to právě s ručně vyráběnými svíčkami. Žádné velké výrobny, ale celkem malá dílnička, za to práce, která výborně konkuruje velkovýrobcům svoji precizností. Do detailů propracované svíčky různých tvarů a barev.

Chcete změnit celkovou atmosféru Vaší domácnosti k lepšímu?

Chcete dosáhnout příznivých obohacujících změn, relaxací a kouzelných chvil strávených u Vás doma? Doporučujeme Vám ručně vyráběné svíčky, které zpříjemňují životy všech, kteří se jimi obklopují. Výsledkem je přenádherný koncept plný lásky, naděje a pozitivní energie ztvárněné do podoby zmíněných svíček, které jsou nositeli romance a relaxace.

Aromatické svíčky ruční výroby

Vyberte si svíčku Vám nejmilejší nebo radost v podobě hezkého dárku přímo pro něj. Vytvořte si vlastní motiv, vyhledejte barevnou kombinaci, která  Vám bude krásně ladit s interiérem a bude vhodná jako doplněk či dekorace do Vašich obývací pokojů, ale také ložnice a neposlední době je velmi vítána mezi dekorace do koupelen. Neuvěřitelně romantické a vhodné na naprostý relax, odpočinek a uvolnění mysli. Dopřejme si závoj luxusu ve formě svíček, které barevně a stylově doplňují celkový požitek.

Druhy svíček

Jenže nejen podle barvy a celkově provedení svíčky si je možno vybírat. Nutno je zmínit, že i materiál, ze kterého je svíčka vyrobená, nemusí být nutně vosk. Je to sice již několik let, ale přece jen se i v českých zemích objevilo jisté šílenství ve formě gelových svíček.

Gelové svíčky

Asi před pár lety se tak nějak z ničeho nic objevili a lidé je chtěli. Gelové svíčky jsou totiž zvláštní, průhledné, z čiré rosolovité hmoty, která pěkně přilne do skleněných nádob. Často se gelové svíčky pro svoji čirost doplňují barevnými písky, či ozdobami různého druhu, a prolínají se tak, že skutečně vypadají skvostně. Úžasné pro pozorování, ale také pro aromaterapii. Bohužel gelové svíčky nemají takovou životnost, jako klasické voskové. Protože vlivem teplot, ale také stáří začne rosolovitá hmota řídnout a tak je čas co nejrychleji svíčku zapálit, ať z ní ještě něco zbude. Každopádně pokud si pořídíte gelové svíčky pro dočasnou ozdobu, ale spíše je máte pro užitek k zapálení, tak určitě to bude skvělá volba.

Průhledná hmota

Amerika je samozřejmě v oblasti gelových svíček trochu dál a nedávno k nám právě z USA přišla průhledná hmota pro výrobu svíček, která je vizuálně podobná právě gelovým svíčkám, ale je to tvrdá hmota, jako běžný parafín pro výrobu svíček. Takže určitě skvělá varianta. Průhledná hmota je skutečně průhledná a dobře se s ní pracuje. Díky tomu se s ní může perfektně pracovat a vytvářet efekty ve svíčce, kterou jsou skutečným mistrovským dílem. Úžasné a pro oko velice milé. Co však ještě brzdí velký rozvoj výroby svíček z průhledné hmoty je to, že zatím je k dostání v jakési nažloutlé podobě a jiných barev není. Snad tedy už brzy.

Palmový vosk

Palmový vosk se používá především pro výrobu vonných svíček. Vytváří jakýsi krystalický povrch a dobře se s ním pracuje. Jde vůbec o jednu z nejkvalitnějších hmot pro výrobu svíček. Po zatuhnutí je poměrně tvrdý a vytváří na svíčce jakousi mozaiku, mapy, které každé jednotlivé svíčce dodají vlastní neklamný šmrnc.

Parafín

A nakonec samozřejmě stálice mezi hmotami pro výrobu svíček – jak jinak, než parafín. Bohužel na pulty tradičních českých obchodů se dostane méně kvalitní parafín, respektive svíčky z něj a tak je tu opět důvod raději nekoupit přímo od malého výrobce ručně dělaných svíček, které také mnohem déle hoří, pokud jsou z kvalitního parafínu. Dobrý parafín nejen déle, ale také lépe hoří. Rozhodně lepší volba tak celkově.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id11479 (cesky-magazin.cz#639)


Přidat komentář