Rodinné domy na klíč a inženýrská činnost - Třebíč

Máte pocit, že už byste si mohli pořídit vlastní bydlení? V takovém případě si nechejte vypracovat projekt a vyberte si dům, který vám bude vyhovovat ve všech směrech. Jaká je nabídka?

V titulku zmiňujeme označení** rodinný dům na klíč**. Co tento výraz přesně znamená? Jedná se o stavbu, při níž se nemusíte o nic starat. Podle dohody s danou stavební firmou bude zhotoveno vše na míru vašim představám. Vy jako zákazník máte možnost vybrat si dům z katalogu, můžete přijít s vašimi nápady nebo flexibilně nechat provádět úpravy. Díky tomu pak můžete vybírat daný dům nejen podle podoby, ale třeba i ceny, tudíž se orientovat i dle ekonomických možností. Až se stavba zadá, firma na všem začne pracovat a vy pak můžete přijít k hotovému, tedy dostanete onen klíč od domu. Podívejme se ale více na jednotlivé fáze stavby.

Rodinné domy a inženýrská činnost – Třebíč

Pokud sháníte spolehlivou firmu, která nabízí výstavbu rodinných domů na klíč, pak kontaktujte pana Zbyňka Toufara. Pan Toufar se zabývá výstavbou rodinných domů, inženýrskou činností, rekonstrukcemi domů a bytů a také nabízí i stavbu průmyslových objektů. Pan Toufar pracuje s těmi nejkvalitnějšími produkty, se kterými má nejlepší zkušenost. Můžete sami navrhnout, co byste si představovali anebo se s odborníkem poradit. Díky bohatým zkušenostem společně najdete to, co se vám bude líbit.

Pan Zbyněk Toufar je k dispozici na:

e-mailové adrese stavby-toufar@seznam.cz

telefonním čísle 608 618 532

Rodinný dům na klíč – výběr domu

Co musíte udělat při výběru domu? Většinou se jedná o obydlí na celý život, takže si nechte udělat na míru takovou stavbu, která bude vyhovovat vám i vaší rodině, a to i s výhledem** do budoucna**. Chcete dům, ale nemáte jasnou představu, jak by měl vypadat? Nevíte, co všechno se vám nabízí? Vyberte si dům z katalogu nebo z referenčních staveb. Výhodou je jednak zkušenost firmy s danou stavbou a také si podle katalogů můžete vybírat podle kritérií, jako jsou třeba cena, výběr materiálu apod.  Stejně tak si ale můžete vybrat dle svých představ a s pomocí odborníka je zhmotnit. Přineste proto stavební firmě důležité podklady, aby měla jasnou představu o tom, co chcete. Až se domluvíte na daném typu domu, tak vám bude vypracována příslušná projektová dokumentace, kde se ukáže, co všechno bude stavení obsahovat. Proto si ji pořádně prohlédněte, abyste v případně neshod na ně nepoukázali až v době realizace stavby. Dokumentace obsahuje kompletní studii daného domu (půdorys stavby, takže uvidíte vnitřní členění domu a také exteriérové rozvržení stavby). Přílohami jsou také textové dokumentace (úvodní představení projektu, technické nebo bezpečnostní řešení apod.), rozložení různých sítí (elektřina, voda, kanalizace, topení či plyn), rozměry domu a předběžný rozpočet.

moderní rodinný dům

Stavební povolení

Stavební povolení se vydává na základě projektu a jakmile ho budete mít, už nemůžete nic měnit, jinak se vystavujete riziku velké pokuty. Stavební povolení vám může zajistit i stavební firma, protože má s touto činností více zkušeností, bude jednat rychleji..

Rodinný dům na klíč – stavba

Už jsme přiblížili, co znamená rodinný dům na klíč. Pokud si budete vybírat danou stavbu a chcete plánovat, poraďte se s danou firmou na průběhu stavby. Například některé materiály jsou odolné jen do určité teploty, takže v zimě se může stavba pozastavit. Záleží také na velikosti domu, podle toho se odvíjí i rychlost daných prací. Co se týká staveb, tak nejen, že si vyberete nějaký objekt, ale hned ho můžete mít ozvláštněn. Můžete mít izolaci, kdy se pomocí různých zateplovacích systémů podpoří, že teplo, které je vytvářené uvnitř domova, se nedostane ven a naopak zvenčí zase neprojde chlad, takže je teplota uvnitř více konstantní a vy nebudete muset tolik vytápět. Poté se zaměřte i na další faktory stavby. Vybírejte vnitřní zařízení jako je podoba kuchyně, koupelny, zvažujte typ schodišť, jestli chcete mít dům nenáročný na údržbu, tak volte hladší materiály, na kterých tolik neulpí špína. Důležitý je i výběr podlah. Parkety, lino, korek, lité podlahy nebo třeba plovoucí podlahy. Každá má své kvality a výhody, proto se optejte na jejich vlastnosti a přizpůsobte je svému užití..

Inženýrská činnost

Dostáváme se i k této fázi služeb. Co je inženýrská činnost? Na jedné straně máte vyloženě estetiku a dezén stavby, na straně druhé musíte mít ale i dům, který bude staticky funkční. Proto je třeba vyprojektovat dům tak, aby byl nosný, musí se zhodnotit dispozice terénu (vlastnosti půdy), aby se tomu přizpůsobil i typ stavby, stanoví se nosné stěny, konstrukce podlah a stropů apod. Poté se musí rovněž zajistit i napojení na různé inženýrské sítě, musí se zajistit přívod vody, systém odpadu, chod elektřiny atd. I z hlediska materiálů jsou dobré inženýrské znalosti, abyste měli co nejlepší komfort. Inženýrská činnost je tedy služba, která se týká právě vypracování projektu.

dřevostavba

Průzkumy, posudky a studie

Zde se jedná o analýzu dané lokality, ve které se váš budoucí domov bude nacházet a té se přizpůsobí daná stavba. V tomto případě se zohledňují různé faktory, které vám v konečném důsledku mohou pomoci ušetřit. Něco jiného je, když stavíte na pevné půdě a v případě, kdy je podloží podrobováno přílišné vlhkosti. Zjistí se, jaké jsou zdejší podmínky, jak může stavba podléhat povětrnostním podmínkám a tomu se přizpůsobí i výběr materiálů. Místo se posoudí i z hlediska přístupu světla, rozptylových podmínek, hranic pozemku nebo se zjistí přítomnost některých faktorů (hladina radonu apod.). Daná stavba se také může analyzovat i pro potřeby oné izolace, kdy budete vědět, jaké zateplení se musí udělat, aby bylo funkční.

Dozor na stavbách

Zde vám odpadnou starosti navíc, že byste museli sami jezdit na stavbu a dohlížet na ni, i když byste tam třeba byli i zbyteční, protože stavebnictví stejně nerozumíte. Dohlížení projektanta na stavbě je velmi důležité, protože bude kontrolovat, jestli vše probíhá podle zadání. Pokud máte při ruce odborníka, který se vyzná, tak může lépe obhajovat své názory a námitky.

Rekonstrukce

Pokud se něco upravuje, tak se v podstatě může jednat o podobný postup. I na rekonstrukce můžete mít projekt, potřebovat povolení a musíte absolvovat různé výběry ohledně daného zařízení.

Mít vlastní rodinný domek je dnes mnohem výhodnější než mít byt. Jednak je prostornější, máte pro sebe i kousek pozemku a máte příjemnější prostředí, které se hodí pro rodinu. Nechte si proto takové obydlí nechat vystavět tak, abyste se v něm cítili dobře.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id11441 (cesky-magazin.cz#458)


Přidat komentář