Rekonstrukce koupelen a bytů - Frýdek Místek, Ostrava

Většina bytů potřebuje po letech rekonstrukci nebo alespoň modernizaci. To proto, že stará bytová jádra nejsou příliš úsporná, ani hygienická a navíc jim chybí komfort, který si majitelé představují.

Starší byt většinou po letech již nevyhovuje majitelům tak jako dříve. Ať již jde o dispoziční řešení nebo zastarání instalačních rozvodů, či bytové jádro, které v umakartovém provedení je zdrojem plísní a většinou je nevětratelné. Mnoho rodin pak po zralém uvážení přistupuje k rekonstrukci. Někdo pouze k rekonstrukci sociálního zařízení, jiný přidá kuchyni a další zrekonstruuje celý byt.

Jak na rekonstrukci?

Pokud již se rozhodnete pro rekonstrukci, a to jakéhokoli prostoru, pak se do ní nepouštějte sami. Chcete-li totiž dosáhnout maximálního zúročení rekonstrukce po všech stránkách, pak by ji měli provést profesionálové. Ti se vyznají v moderních metodách i materiálech. Vědí, jak vybírat konkrétní postupy pro daný prostor. Umí i skloubit stávající materiál s moderním a dosáhnout tak maximálního možného efektu. Vynaložené náklady na rekonstrukci na klíč se velmi rychle vrátí. Nejviditelněji v úsporách za provoz, ale i v komfortu, který rekonstrukce přinese.

Jak vybrat nejlepší stavební firmu?

To dnes není vůbec jednoduché. Nejlépe je však řídit se doporučeními, referencemi a radami lidí, kteří již rekonstrukcí prošli. Takto si můžete sepsat seznam firem, které by přicházeli v úvahu a postupně je navštívit. Nakonec by vám měla zbýt pouze jedna, kterou oslovíte. Pokud se vám tento způsob zdá dlouhý, nebo nikoho, kdo rekonstruoval neznáte, tak je vhodné podívat se na internetové magazíny, které nabízejí prověřené firmy. Tak máte jistotu, že jak se říká, nešlápnete vedle.

Rekonstrukce bytů

Rekonstrukce bytu přináší jen samé výhody. Získáte pohodlnější, praktičtější, bezpečnější a určitě i krásnější bydlení, které odpovídá vašemu životnímu stylu a potřebám celé vaší rodiny. Zapomenout nelze ani na zhodnocení celého bytu a úspory na ročních nákladech za jeho provoz. Prvním, na co každý myslí, je změna dispozičního řešení bytu a tím získání většího prostoru, nebo komfortnějšího uspořádání. Základem rekonstrukce bývá kompletní rekonstrukce bytového jádra, pak kuchyně a ostatních prostor. Kompletně se provádí nové instalace všech rozvodů. Tedy elektroinstalace, rozvody vody, odpadů, topení a plynu. Instalují se úsporné spotřebiče a úsporná koncová zařízení. Opravují se, nebo přestavují příčky, a vnitřní dveře. Upravují se stropy a podlahy. Mění se okna a dveře. Provádí se montáže vestavěného nábytku. Pokud toto vše jmenované provede odborná firma, pak získáte bydlení nebo kanceláře ve vysoké kvalitě.

Rekonstrukce bytového jádra na klíč

Bytová jádra se původně stavěla z umakartu. Ten se ukázal jako zcela nevhodný a navíc časem i zdravotně závadný. Ukázalo se, že v umakartových příčkách se drží plísně, které není jak odstranit. Jediným řešením tedy je jejich výměna. Bohužel u bytových jader jsou zastaralé také instalační rozvody. Zejména elektroinstalace, které nemají dostatečné zabezpečení. A když už se má bytové jádro rekonstruovat, pak je vhodná i výměna sanitárního zařízení a pokud to jde, je vhodné i jiné dispoziční uspořádání. To přinese větší možnosti, ať již větrání, prostorové, nebo komfortního vybavení. Rekonstrukce bytového jádra by vždy měla být řešena komplexně a jednou firmou, která celou zakázku zajistí na klíč, tedy od projektu až po předání hotového díla.

Rekonstrukce koupelen

Rekonstrukce koupelny se provádí buď suchou, nebo mokrou metodou.

Suchá metoda je rychlá, efektivní a přináší vysoký komfort bydlení. Využívá lehkých konstrukcí a sádrokartonových desek ve speciální úpravě pro vlhké prostředí. Rozvody se vedou vně příček a sanitární technika se běžně zavěšuje na příčky. Výhodou je možnost zhotovení designových prvků, plic, světelných ramp a vestavěného nábytku. Příčky se běžně obkládají, nebo se na ně nanáší dekorativní štuk či sádrová omítka.

Mokrá cesta je poněkud delší. Využívá tvárnic ytong, kterými se vyzdí příčky. Vzhledem k hmotnosti tvárnic, není možné mokrou cestu využít vždy. Pro použití mokré cesty je potřeba vyjádření statika. Příčky z ytongu jsou nejen těžší, ale i širší. Je nutné do nich sekat drážky pro rozvody, které se pak zaomítají.Ytong se buď obloží keramickým obkladem, nebo se omítá.

Moderní vodoinstalace

Zastaralá vodoinstalace přináší celou řadu problémů. Nejvážnějším problémem je vyšší obsah železa, který se ze starých rozvodů uvolňuje, což po čase může u některých osob způsobit vážné problémy. Výměna vodovodních a zároveň i odpadních rozvodů přináší zdravotně nezávadnou vodu, tiché napouštění i vypouštění a úsporu vody i energií na její ohřev. Kromě toho s výměnou trubek je vhodné provést i výměnu koncových zařízení. Ta ve své úsporné podobě nejen šetří vodu, ale zároveň umožňují pohodlnější pouštění i mixování vody.

Zednické práce

Moderní zednické práce nabízejí širokou nabídku služeb. Od výstavby až po dokončovací práce. Přitom vždy nemusí jít o velké stavby, ale i malé, jako jsou zídky, venkovní krby, nebo zděné přístřešky. Zednické práce nabízejí i rekonstrukce. Klasické, kdy se mění dispoziční uspořádání, ale i zdravotní tam, kde jsou problémy s vlhkostí a plísní. Do zednických prací patří například i zapravení oken a zárubní po výměně, omítky, a to i dekorativní, nebo obklady a dlažby.

Obkladačské práce

Kvalitně provedené obkladačské práce poznáte na první pohled. Jde vlastně o malé umělecké dílo. Dnešní obklady jsou velmi krásné a umožňují zcela netradiční řešení a zajímavé skladby kachlí. To si vyžaduje znalost kladečského plánu a způsobů pokládky. Profesionální zedník toto samozřejmě zná, a vyjde vám vstříc s jakýmkoli nápadem.

Pokládka dlažby

S dlažbou je to obdobné. I zde se pokládají složitější vzory podle kladečského plánu. A neplatí ro jen pro vnitřní dlažby, ale i venkovní. Zejména ty, které střídají více druhů materiálu, nebo pokud jde o zámkovou dlažbu. Ta dnes již nemusí nutně tvořit jednobarevný monolit, ale i velmi krásné a barevné vzory. Poslední novinkou jsou složité 3D vzory. Ale ani ty nejsou tak složité, aby si s nimi zkušený odborník neporadil.

Štukování stěn a stropů

Štuky jsou vlastně jemné omítky, které dávají zdi konečný vzhled. Mohou být hladké, ale i v dekorativní podobě. Nanášení štuků si vyžaduje zručnost a um. Nejde o práci jednoduchou. Proto patří do rukou profesionálů. Ti dokáží s pomocí vámi vybraného štuku změnit zdi k nepoznání. Nejvíce je to viditelné u panelových domů, kdy zdi i stropy po štukování vypadají úplně jinak.

Pokládka podlahových krytin

Položení nových podlahových krytin je většinou konečnou prací všech rekonstrukcí. Pokud se podlahy nemění samostatně. Pokládka podlahových krytin začíná vyrovnáním podkladu, který musí být zcela hladký. Následují izolace, které zajistí ochranu krytiny před vlhkem a ochranu spodních pater před kročejovým hlukem. Pak se pokládá samotná podlahová krytina. Výběr je široký a je důležité vybírat podlahovou krytinu s ohledem na určení místnosti, na provoz i na to, co se vám líbí a je pro vás ideální. S výběrem vám poradí odborníci a také vám podlahovou krytinu položí. Odborně provedené podlahy mají mnohonásobně delší životnost, a nevznikají u nich žádné problémy, které provázejí svépomocné pokládky.

Stavební práce profesionálně

Ať již se rozhodujete pro stavbu, rekonstrukci, opravu či modernizaci, svěřte se do rukou profesionální stavební společnosti. Zde získáte kvalitně odvedenou práci, ve sjednaném termínu a také záruku na materiál a práci. Spokojeni budete i s přístupem firmy. A navíc i z finančních důvodů se vyplatí stavební práce na klíč.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id11454 (cesky-magazin.cz#538)


Přidat komentář