Pokládka plovoucích podlah - Středočeský kraj

Výběr podlahové krytiny zásadně ovlivní celkový pocit z interiéru. Proto je nutné věnovat mu dostatek času a také si nechat poradit od odborníků. Ti vybranou podlahovou krytinu také položí, a tím zajistí její dlouhou životnost.

Podlahová krytina by měla udávat styl jednotlivých interiérů. Měla by být i tím, co interiér učiní zajímavým a zároveň i sladěným. Kromě toho by měla být praktická, odolná a dobře udržovatelná. Splnění všech potřebných kritérií může být trochu oříškem. Stejně jako samotná pokládka podlahových krytin. Ta se totiž provádí mnohem složitěji, než pouhou výměnou. Pokládka podlahových krytin se řídí přesnými technologickými předpisy a postupy. Pokud nejsou dodrženy, pak výrobce neručí ani za kvalitu ani za předeslanou životnost. Obojí se totiž pojí se správnou pokládkou. Proto je nejvýhodnější svěřit pokládku všech podlahových krytin odborné firmě.

Pokládka plovoucích podlah Středočeský kraj

Pokládka plovoucích podlah má svá specifika. Název plovoucí podlaha vychází z toho, že podlaha se nelepí k podkladu, ale pokládá se volně, tedy takzvaně plave. Ne, že by se pohybovala, ale je volně položená a mezi ní a obvodovými stěnami je mezera, kterou překryjí lišty. Plovoucí podlaha se skládá z lamel, které se spojují speciálním zámkem, který se dnes liší podle firmy, která lamely vyrobila. Pro plovoucí podlahy platí, že je možné je v budoucnu v případě potřeby rozebrat a později zase složit. Při pokládce je vždy velmi důležitá příprava podkladu.Ten musí být rovný, což zajistí samonivelační stěrka. Musí být i perfektně suchý. Pod podlahu se ukládají izolace. Jde o izolaci proti případnému vlhku, tepelnou izolaci a izolaci proti kročejovému hluku. Ta je velmi důležitá, poněvadž negativem všech plovoucích podlah je klapot při chůzi po nich. Ten se šíří podlahou a stropem a je velmi nepříjemný pro spolubydlící ze spodu. Jinak plovoucí podlahy, ať již z jakéhokoli materiálu jsou velmi krásné, příjemné a proto také oblíbené.

Laminátové podlahy Středočeský kraj

Laminátové podlahy patří k nejoblíbenějším podlahovým krytinám vůbec. Jsou krásné, existují v nepřeberném množství dekorů, od těch dřevěných přes kamenné, dlažbu až po 3D vzory. Z vlastností je možné jmenovat nejen dokonalý a krásný povrch, ale také možnost pokládky podle zatížení. Laminátové podlahy se vyrábí pro lehké, střední a vysoké zatížení. Odolávají při správné volbě a pokládce i kancelářským židlím. V nejvyšší odolnosti se tedy pokládají do kanceláří, do veřejných budov, do sportovních zařízení, škol, školek a na další místa. Laminátová podlaha pro běžnou zátěž se pokládá do soukromých objektů. Ale i zde, například pokud v objektu bydlí i zvířecí miláčci, je lépe volit vyšší zátěž podlahové krytiny. Jinak je laminátová podlahová krytina zcela nezávadná, příjemná na chůzi, dobře se udržuje a má celkem dlouhou životnost. Pokládá se převážně jako plovoucí podlaha.

Pokládka korkových podlah Středočeský kraj

Korek je přírodní materiál, který může mít různé vzory i barevné odstíny. K jeho vlastnostem patří odolnost proti opotřebení, dlouhá životnost, výborná izolace tepla, hluku a také vibrací. Za zmínku stojí i to, že se nedeformuje se a patří k ekologickým podlahovým krytinám. Korková podlaha je zdravotně nezávadná a velmi dobře odolává plísním, proto je vhodná pro astmatiky a alergiky. Výbornou podlahovou krytinou je i pro každého, kdo trpí problémy pohybového ústrojí. Pod korkovou podlahu je možné instalovat podlahové topení. Korková podlaha se ve všech případech pokládky velmi dobře udržuje. Pokládka se provádí lepením korkových dlaždic, nebo pásů, a pak je možná pokládka jako plovoucí podlaha. Plovoucí podlaha má většinou již povrchovou úpravu. Lepená korková podlaha se pak lakuje ekologickými laky, které odolávají UV záření.

PVC podlahy Středočeský kraj

Podlahové krytiny z PVC jsou sice ze syntetického materiálu, ale přesto jsou velmi oblíbené. Dá se řídi, že v oblíbenosti jsou hned na druhém místě za laminátovými podlahami. PVC je praktické, příjemné na došlap, teplé, téměř nepřenáší kročejový zvuk, snadno se udržuje a čistí. Je vhodné pro podlahové vytápění a všude tam, kde je vlhkost. PVC podlahám nevadí ani rozlitá voda. Podlahové krytiny z PVC jsou nabízeny v množství dekorů. Vybírat je možné z imitací dlažby, kamene, dřeva, korku, parket, nebo i z designových a abstraktních vzorů. V nabídce najdete i jednobarevné krytiny. Pro pokládku je pak nutné vybrat PVC podle zátěže. Samotná pokládka seprovádí lepením k připravenému podkladu. To zajišťuje vysokou odolnost PVC, zejména v místech se silnou zátěží. Lepené podlahové krytiny z PVC mají až dvounásobnou životnost než volně položené.

Pokládka koberců Středočeský kraj

Kusové koberce samozřejmě nepotřebují odbornou pokládku. Zato ty celoplošné ji uvítají. Odborná pokládka zajistí koberec proti posunu, proti zbytečnému a nepříjemnému vlnění a zároveň ho i olištuje. Pokud jde o pokládku koberců zátěžových a do čistících zón tak, ty se k podkladu lepí speciálními nezapáchajícími lepidly. Lepidla jsou natolik silná, že koberec zůstane na místě, i když po něm přejdou desítky lidí.

Pokládka parket Středočeský kraj

Parkety patří k velmi krásným podlahovým krytinám. Parketové podlahy však mají více podob. I když jejich pokládka je obdobná. Nejběžnější jsou parketové vlysy, jinak také palubky. Jde v podstatě o klasické dřevěné parkety vyrobené z jednoho kusu dřeva, které se skládají do pravidelného vzoru. Další možností jsou mozaikové parkety.Ty se vyrábí z velmi tvrdého dřeva a skládají se do anglických, rybinových nebo tabulových vzorů. Kazetové zámecké parkety se vyrábějí i dnes. Jde o naprosto luxusní záležitost. Vidět je můžete samozřejmě na zámcích a v historických budovách. Problémem není ani jejich pokládka v moderních interiérech. Všechny typy parket se lepí k podkladu, pak se brousí, tmelí a nakonec lakují, nebo napouští oleji či vosky.

Renovace parket Středočeský kraj

Parkety patří k velmi trvanlivým podlahovým krytinám. Jsou známé i 150 let staré parketové podlahy. Takto dlouhou životnost mohou mít všechny parketové podlahy v případě, že v okamžiku, kdy již nejsou vzhledné a jsou zašlé, je jejich majitel nechá zrenovovat odbornou firmou. Ta po jejich vybroušení, opravě a tmelení je nalakuje, nebo napustí speciálními přípravky a parkety budou opět jako nově položené.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id11455 (cesky-magazin.cz#544)


Přidat komentář