Pokládka plovoucích podlah Mladá Boleslav

Zrovna vybíráte podlahu pro váš domov a nemůžete se rozhodnout, která bude ta pravá? V následujícím článku se dozvíte základní informace o podlahových krytinách a jejich výběru.

Rozhodujete se pro** ideální typ podlahy** právě pro váš byt či dům? Jednou z možností jsou koberce. Koberce mohou být velmi zajímavým prvkem ve vašem interiéru. Chcete-li váš dům zútulnit a dodat mu pocit tepla, jsou jednoznačnou volbou koberce. Koberce mají dobré izolační vlastnosti jak zvukové, tak tepelné. Mezi další výhody koberců patří to, že jsou šetrné k našemu zdraví (při našlápnutí šetří naši páteř). Koberce také snižují hluk a zlepšují akustiku místnosti. Další možností však mohou být také plovoucí podlahy. Hledáte-li firmu, která se specializuje na podlahové krytiny, kontaktujte firmu pana Martina Šťastného.

Pokládka plovoucích podlah a koberců - Mladá Boleslav

Profesionální pokládku podlah vám nabídne firma. Že si nevíte rady s výběrem té nejlepší podlahové krytiny právě pro vás? V tom případě vám zde mohu nabídnout také odborné poradenství. Firma má mnoholeté zkušenosti v oboru a svým zákazníkům nabízí jen ty nejkvalitnější produkty a odbornou pokládku. Nabídnout vám zde mohou:

  • Pokládka plovoucích podlah
  • Pokládka koberců a linolea
  • Demontáž starých podlah

Kontaktujte tuto profesionální firmu a nechejte si zhotovit podlahu svých snů.

Jak vybírat podlahu

Říká se, že kvalitní bydlení je především kvalitní střecha a podlaha.** Stará podlaha**, která vrže, je prošlapaná, nerovná a špatně izoluje zvuk, vám vždy přinese nepříjemnosti. Vždy je také lepší investovat do kvalitnější podlahy a najít si firmu, která provede její odbornou pokládku. Opravy a výměna podlahových krytin je totiž dosti náročná, jak finančně tak časově.

Když vybíráme novou podlahu, řídíme se především tím, jakou má barvu, strukturu a vzhled. Neméně důležité faktory výběru jsou bezpečnost chůze a údržba podlahy. Také vždy zauvažujte nad tím, jaké bude mít podlaha v určité místnosti zatížení. Např. na podlahu v dětském pokoji budeme mít jiné nároky než na podlahu v kuchyni. Když si s výběrem podlahy nevíte rady, obraťte se na odborníky, kteří vám poskytnou všechny potřebné informace. Samozřejmě, že většina z nás se při výběru plovoucí podlahy bude řídit její cenou.

Jaké mají podlahy vlastnosti

Každá místnost v domácnosti má jiné požadavky na podlahu. Např. pro obývací pokoj, dětský pokoj, ložnici a jídelnu se hodí podlahové krytiny s příjemným vzhledem, dobrou tepelnou izolací a trvanlivostí.kuchyni a koupelnách preferujeme podlahové krytiny, které jsou odolné proti vlhkosti a nenáročné na údržbu. Základní dělení podlah je do tří skupin. Do první skupiny řadíme podlahy teplé (palubky, korkové desky nebo koberce). Tyto podlahy mají příjemný povrch a dobré izolační vlastnosti. V další skupině jsou tzv. podlahy poloteplé (xylolit a korkové linoleum). Poslední skupinou jsou tzv. podlahy studené (dlaždice a skleněné podlahy). Podle materiálů dělíme podlahové krytiny na následující: korkové, dřevěné, PVC, keramické, skleněné, kameninové, betonové, textilní.

Pokládka plovoucích podlah

V současné době se staly plovoucí podlahy velmi oblíbenou podlahovou krytinou, kterou najdeme nejen v domácnostech, ale také v administrativních budovách.  Tento typ podlahy je velmi estetický a také je pro něj typická jednoduchá údržba. Ptáte se, proč se rozhodnout právě pro plovoucí podlahy? Výhodou těchto podlah je jejich snadná oprava. Při poškození jedné lamely se tato lamela jednoduše odstraní a nahradí novou. Plovoucí podlahy se totiž instalují v drážkách vzájemně do sebe a nelepí se na podlahu. Rozhodnout se můžete pro dřevěné, laminátové. Dýhované nebo korkové plovoucí podlahy. Zkusme se nyní podívat na nevýhody a výhody jednotlivých typů těchto podlah.

Dřevěné plovoucí podlahy

Dřevěné plovoucí podlahy v současné době nahradily podlahy dřevěné a parkety. Tento typ podlahy můžete vybírat z různých druhů dřevin. Dřevěné plovoucí podlahy mohou mít dekor švestky, třešně, dubu, buku, americké třešně nebo bambusu. Jaké jsou výhody dřevěných plovoucích podlah? Tyto podlahy jsou velmi odolné vůči oděru a propálení, je zde možnost renovace, snadné údržby a rychlé pokládky. Dřevěné plovoucí podlahy se hodí do místností s menším zatížením. Tyto podlahy se nedoporučuje instalovat do vlhkých místností, jako jsou prádelny nebo koupelny. Tyto podlahy také nejsou vhodné pro podlahové topení a odradit vás může také jejich vyšší cena.

Laminátové plovoucí podlahy

** **

Tento typ podlah věrně imituje vzhled dřeva, i zde si můžete vybrat z dekorů, jako je dub, buk nebo třešeň. Oproti dřevěným podlahám jsou tyto podlahy finančně méně náročné. Laminátové plovoucí podlahy je možní instalovat i do pokojů, které mají větší zatížení. Laminátové plovoucí podlahy se také vyznačují jednoduchou údržbou. Pod tyto podlahy je možné instalovat podlahové topení. Stejně jako ostatní typy plovoucích podlah, jsou i podlahy laminátové náchylné na vodu. Když do podlahy vnikne voda, může se celá podlaha zdeformovat.

Dýhované plovoucí podlahy

Zkusme se zaměřit na pozitiva těchto podlah.** Dýhované plovoucí podlahy** vynikají mechanickou odolností, jednoduchou údržbou a dobrými tepelnými vlastnostmi. Pod tento typ podlahy je možné umístit podlahové topení. V porovnání s dřevěnými plovoucími podlahami je zde nižší pořizovací cena.

Korkové plovoucí podlahy

Krokové plovoucí podlahy se užívají v místnostech, které mají nižší nároky na zatížení podlahy. Tyto podlahy jsou vhodné spíše v rodinných domech a bytech. Korkové podlahy jsou zdravotně nezávadné, na dotek velmi příjemné. Korkové plovoucí podlahy mají dobré izolační vlastnosti, jak tepelné, tak zvukové. Bohužel nejsou tyto podlahy příliš odolné a jsou zde také vyšší pořizovací náklady.

Pokládka plovoucích podlah

Myslete vždy na to, že plovoucí podlaha vyžaduje kvalitní pokládku a tak se obraťte na profesionální firmu, která vám ji nabídne. Pokládka plovoucí podlahy vyžaduje skutečně kvalitně upravený povrch. Povrch pro pokládku plovoucí podlahy musí být dostatečně rovný, pevný a suchý. Před pokládkou se lamely nechávají v místnosti, kdy se budou pokládat. Lamely se tak lépe přizpůsobí teplotě a vlhkosti místnosti.  Při pokládce by teplota měla být okolo 18 ° C a vlhkost 55%.

Linoleum

Linoleum je podlahová krytina s mnohaletou tradicí. Vyrábí se více než 100 let. Pro linoleum je typická dlouhodobá životnost a jednoduchá údržba. Linoleum má velmi dobré izolační vlastnosti a navíc je pružné. Tuto podlahovou krytinu můžete zakoupit v různých barvách a vzorech. Linoleum je přírodní materiál, který se vyrábí z lnu – linum a oleje – oleum. Když se zaměříme na výhody linolea, zjistíme, že se jedná o podlahovou krytinu s vysokou odolností, cenovou dostupností a dobrou zvukovou izolací. Jsou zde však i nevýhody jako nízká odolnost vůči ostrým předmětům a zápach po instalaci.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id11444 (cesky-magazin.cz#484)


Přidat komentář