Pokládka plovoucích podlah - Fulnek

Z velkého množství druhů podlah se nám při jejich výběru může až zatočit hlava. A proto se raději obraťte na odborníky, kteří vám vysvětlí výhody a nevýhody jednotlivých typů a navrhnou nejlepší řešení právě pro vás.

Často se říká, že kvalitní bydlení potřebuje dobrou střechu a podlahu. Proto je důležité vybrat si k pokládce podlahy zkušenou firmu a zvolit také vhodný typ podlahy. A právě s výběrem té nejlepší podlahy vám může pomoci profesionální firma zabývající se pokládkou podlahových krytin. Jednou z firem, které nabízí svým zákazníkům jen ty nejlepší služby, je firma VALUX, spol. s r.o. z Fulneku.

Pokládka plovoucích podlah – Fulnek

Chcete-li kvalitní podlahu, můžete se obrátit na firmu zabývající se pokládkou podlahových krytin, VALUX, spol. s r.o. V této firmě vám mohou nabídnout jak poradenství týkající se výběru správné podlahové krytiny, tak následující služby: pokládka dřevěných a designových podlahových krytin, PVC a koberců. Ptáte se proč dát přednost právě této firmě? Vliv na vaše rozhodnutí může mít to, že firma poskytuje své služby na trhu již řadu let, a tak má velké množství zkušeností a znalostí ve svém oboru. Firma VALUX, spol. s r.o. nabízí svým zákazníkům poradenství a kvalitně odvedenou práci za přijatelnou cenu.

Zaujala vás nabídka této firmy? V tom případě ji kontaktujte na:

  • VALUX, spol. s r.o.
  • E-mail: valux.cz@seznam.cz
  • Telefonní číslo: +420 603 864 715

Firma VALUX, spol. s r.o.*** *** si zakládá na spokojenosti svých zákazníků. Věříme, že profesionální služby této firmy oceníte.

Pokládka podlahových krytin

Vždy mějte na mysli, že oprava podlahové krytiny vás může velmi zatížit jak časově, tak i finančně. A proto je vždy lepší věnovat dostatečnou pozornost výběru té správné firmy, která provede pokládku podlahy, než se poté zabývat opravami. Když si vybíráme novou podlahu do interiéru, řídíme se barvou, strukturou a vzhledem podlahy. Mezi další faktory, které by měly ovlivnit náš výběr, se řadí také bezpečnost chůze a údržba podlahy. Odborník vám vždy pomůže vybrat nejvhodnější podlahovou krytinu v závislosti na tom, jaké je zatížení konkrétní místnosti. Jiný typ podlahové krytiny je vhodný pro koupelnu a jiný pro dětský pokoj. Také to, jestli máte děti nebo domácí zvířata může ovlivnit výběr podlahy. Pro mnohé z nás je hlavním kritériem výběru také cena.

pokládka podlah

Jaké jsou vlastnosti podlahových krytin

Každá místnost v domě má jiné nároky na podlahu. V místnostech jako je obývací pokoj, dětský pokoj, ložnice nebo jídelna budou ideální podlahy s příjemným vzhledem, dobrou tepelnou izolací a trvanlivostí. Naopak v místnostech jako je kuchyně a koupelna je důležité především to, aby byly podlahové krytiny odolné proti vlhkosti a jejich údržba nebyla příliš náročná.

Podlahy můžeme rozdělit do třech různých skupin. První skupinou jsou teplé podlahy, kde se řadí palubky, korkové desky nebo koberce. Tyto podlahy vytvářejí pocit útulna a jsou příjemné na dotek. Další skupinou podlah jsou podlahy poloteplé, zde se řadí xylolit a korkové linoleum. Poslední skupinu tvoří podlahy studené a v této skupině bychom našli dlaždice a skleněné podlahy. Podle druhu materiálu dělíme podlahy na korkové, dřevěné, PVC, keramické, skleněné, kameninové, betonové, textilní.

Plovoucí podlahy

Plovoucí podlahy se dnes staly velmi oblíbenou podlahovou krytinou. Tento typ podlah najdeme v bytech, rodinných domech, ale také ve veřejných budovách. Oblíbenost plovoucích podlah vznikla nejen na jejich příjemném vzhledu, ale také na základě toho, že jejich pokládka není příliš náročná a při poškození jedné části podlahy se dá snadno opravit. Plovoucí podlahy jsou totiž tvořeny lamelami, poškozená lamela se dá vyjmout a jednoduše vyměnit. Plovoucí podlahy jsou také oblíbené kvůli jejich snadné údržbě. Vyjmenujme si taky další výhody plovoucích podlah.** Plovoucí podlahy** jsou mechanicky odolné a dá se pod ně použít podlahové topení. Nevýhodou těchto podlah je studený povrch a nízká odolnost vůči vlhkosti.

Jaké jsou druhy plovoucích podlah

Plovoucí podlahy se dále dělí na další typy. Rozdělit tyto podlahy můžeme na laminátové plovoucí podlahy, dýhované plovoucí podlahy, dřevěné plovoucí podlahy, bambusové a linoleové plovoucí podlahy.

Dřevěné plovoucí podlahy

Tento typ plovoucích podlah v dnešních domácnostech a nejenom zde nahradil klasické dřevěné podlahy a parkety. Dekor těchto podlah si můžete jednoduše vybrat. A později mohou ve vašem interiéru všichni obdivovat nádhernou dřevěnou plovoucí podlahu v dekoru třešně, švestky, dubu, dubu nebo bambusu. Výhodou tohoto typu podlah je vysoká odolnost podlahy vůči oděru, možnost renovace, snadná údržba a rychlá pokládka. Dřevěné plovoucí podlahy se hod více do místností s menším zatížením. Nevhodné je umístit tuto podlahu do vlhkých místností jako jsou prádelny nebo koupelny. Odradit vás od tohoto typu podlahy může také vyšší pořizovací cena.

dřevěná podlaha

Laminátové plovoucí podlahy

Další možností ve vašem výběru se mohou stát laminátové plovoucí podlahy. Tyto podlahy imitují vzhled dřeva, ale oproti klasickým dřevěným podlahám jsou finančně méně náročné. Laminátové plovoucí podlahy snesou velké zatížení a vyznačují se také jednoduchou údržbou. Nevýhodou je nepříliš velká odolnost vůči vlhkosti. Když do podlahy vnikne voda, může se následně celá podlaha zvlnit a zdeformovat.

Dýhované plovoucí podlahy

Dýhované plovoucí podlahy jsou vhodné kvůli jejich odolnosti, jednoduché údržbě a tepelným vlastnostem. Tyto podlahy je možné umístit na podlahové topení. Na těchto podlahách vás zaujme nižší pořizovací cena než je to mu u podlah dřevěných.

Korkové plovoucí podlahy

V místnostech, které nemají příliš vysoké nároky na zátěž, nachází uplatnění také podlahy korkové. Korkové podlahy nejdeme v bytech a také rodinných domech. Korkové podlahy jsou vyrobeny z přírodního a zdravotně nezávadného materiálu. Při doteku zjistíte, že korková podlaha je velmi měkká a teplá. Nevýhodou této podlahy je však její nízká odolnost a nutná povrchová úprava lakem.

Koberce

Koberce se řadí do kategorie teplých podlahových krytin. Koberec dokáže v místnosti vytvořit pocit útulnosti a tepla. Koberce byly po dlouhou dobu jednou z nejpoužívanějších podlahových krytin. Lidé dávali přednost kobercům kvůli mnoha výhodám, jako jsou např. dobré izolační vlastnosti (koberce tvoří velmi dobrou zvukovou bariéru), koberce jsou dále šetrné k páteři při našlápnutí, snižují hluk a celkově zlepšují akustické vlastnosti místnosti. Zajímavý koberec může vždy oživit interiér. Není nutností, aby koberec zaujímal celou plochu místnosti. Koberec může ležet ve středu místnosti a i tak z něj získáte pocit útulna. Koberec by se měl udržovat minimálně jednou za týden vysáváním. Mnoho lidí koberce odmítá kvůli jejich údajné zdravotní závadnosti pro alergiky. Názory odborníků se na tento problém dosud nesjednotili. To, jak dlouho vydrží váš koberec krásný, záleží na péči, kterou mu věnujete. Jendou za čas si váš koberec zaslouží také hloubkovou očistu. Na trhu je možné zakoupit velké množství čisticích prostředků pro koberce.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id11436 (cesky-magazin.cz#437)


Přidat komentář