Podlahy Chomutov - pokládka parket, dřevěných podlah, koberců Chomutov

Většinou právě podlaha dodává interiéru určitý ráz i eleganci. Její krása o něčem vypovídá. Ale nejde jen o krásu. Důležitá je i její odolnost, teplota, způsob údržby, trvanlivost a samozřejmě také příjemná chůze.

Nabídka podlahových krytin

Dnes je na trhu celá řada podlahových krytin. Liší se materiály i pokládkou. Vybrat tu správnou podlahovou krytinu se tak může stát tvrdým oříškem. Jednu dobu bylo velmi módní mít v celém domě nebo bytě jeden typ podlahy, který měl všude stejný design i odstín. Čas však ukázal, že je to špatný nápad. Nejen, že každá místnost potřebuje jinou podlahovou krytinu, ale také by se měla lišit podle zařízení, barevnosti a celkového stylu. A co se týká zátěžových prostor, tak zde je dobré opravdu využívat podlahové krytiny, které něco vydrží, jsou odolné, anebo je možné je renovovat.

Jak vybírat podlahovou krytinu?

Výběr podlahové krytiny by určitě neměla ovlivňovat móda. Stránky módních časopisů jsou sice zajímavé a krásné, ale slouží spíše pro inspiraci, kterou je dobré brát v potaz, ale není dobré se jimi striktně řídit. Pro svůj domov bychom měli podlahovou krytinu vybírat s citem, s pohledem do budoucnosti a s ohledem na toho, kdo v dané místnosti bydlí. Pokud však máte pocit, že podlahy by měli v bytě ladit, pak vám doporučuji vybrat podlahy z masivu, tedy ze dřeva. Jejich výhodou je, že trvanlivost je podle druhu dřeva, a tak pokud vyberete dřevo exotické, můžete ho klidně použít na podlahu i v koupelně. Pro běžné prostory postačí výběr podlahové krytiny z tuzemského dřeva.

Podlahy - Chomutov

Zařizujete-li si domov nebo pracovní prostory novými podlahovými krytinami, pak vám můžeme doporučit firmu Podlahy Chomutov - Lubomír Ulč. Jde o firmu, která je nejen vysoce spolehlivá, odvádí vynikající práci, má širokou nabídku podlahových krytin, ale především je u ní na prvním místě spokojenost zákazníka. A to doslova. Ke každému zákazníkovi je přistupováno individuálně. Zásluhou toho má firma Podlahy Chomutov - Lubomír Ulč řadu velmi pozitivních referencí a doporučení. U firmy pana Lubomíra Ulče si můžete zakoupit všechny druhy podlahových krytin, samozřejmě i s jejich montáží. V nabídce najdete** parkety, plovoucí a dřevěné podlahy, koberce, PVC a linoleum, marmoleum, ale najdete zde také nabídku dveří a obložkových zárubní**.

Podrobné informace o pokládce podlah, parket, dřevěných podlah a koberců v Chomutově zde. www.podlahy-chomutov.cz. Je zde i mapa, která vám usnadní nalezení provozovny. Pro sjednání schůzky můžete využít e-mailové adresy podlahy.ulc@seznam.cz, nebo telefonního čísla +420 777 280 970.

Dřevěné podlahy

Jsou královnou mezi všemi podlahami. A není se co divit. Dřevo je tak krásné, že ho snad ani není možné překonat. Ovšem krása dřeva není jediným důvodem oblíbenosti dřevěných podlah. Na první příčky v oblíbenosti se dřevěné podlahy dostávají i pro jejich trvanlivost, opravitelnost a možnost opakované renovace. Ale i ostatní vlastnosti mluví pro dřevěné podlahy.

Pokládka podlah Chomutov

Dřevěné podlahy mají nádhernou kresbu a odstín. Obojí se liší podle druhu použitého dřeva. Přičemž není nutné zůstat pouze u dřev tuzemských, ale je možné využít i dřeva exotická dovážená, která mají tu výhodu, že jsou mnohem tvrdší a je možné je použít i do mokrých prostor, aniž by je to jakkoli poškodilo.

  • Dřevo je skvělý izolant. Až 15 krát izoluje lépe než beton a přináší teplo od nohou.
  • Dřevo přináší tepelnou pohodu. A to nejen obrazně, ale i doslova.
  • Dřevo je vhodné pro alergiky, nešíří alergeny, ani nevyvolává alergie. Přitom šetří klouby, a to i přesto, že jen minimálně pruží.
  • Dřevěná podlaha se snadno udržuje.
  • Dřevo vydrží léta. Lépe řečeno po desetiletí. A když se opotřebuje, můžete ho zrenovovat a bude sloužit další roky.

Pokládka dřevěných podlah

Dřevěné podlahy se mohou pokládat více způsoby. Nejčastěji se však pokládají jako plovoucí nebo lepením přímo k podkladu. Plovoucí podlaha znamená, že krytina neleží přímo na podkladě, že je možné ji rozebrat. Zde je však nutností kvalitní izolace a také izolace proti kročejovému hluku. Ta není potřebná v případě pokládky lepením. U podlah, které nelze nijak vyrovnat je možné provést pokládku** na rošty,** nebo na takzvané polštáře. Nevýhodu této pokládky je, že může vrzat vlivem sesychání dřeva. Dřevěné podlahy je možné pokládat v provedení masivních dřevěných prkenných podlah a dřevěných třívrstvých lamelových podlah.

Pokládka parket

Parkety se pokládají lepením na podklad. Velmi důležité je řádné vyrovnání podkladu. Vzhledem k tomu, že pozdější opravy parket jsou, co se týká položení téměř nemožné, musí se pokládce věnovat náležitá pozornost. Velmi důležité je i skládání vzorů.Nová podlaha

Parketové vlysy

Jde o klasické dřevěné parkety, které se vyrábějí z jednoho kusu masivního dřeva. Při pokládce se skládají do pravidelných vzorů a tak vznikne pevná masivní podlaha.

Mozaikové parketové podlahy

Tyto parkety patří k nejkvalitnějším a nejméně náročným podlahovým materiálům na údržbu. Jsou nabízeny v rybích, anglických a tabulkových vzorech, z tvrdého dubového či jasanového dřeva.

Kazetové zámecké parkety

Jde o dřevěné čtvercové parkety z velmi kvalitního dřeva složené do pravidelných vzorů, takzvaných kazet.Především je najdete při prohlídkách zámků a hradů. Tato pokládka parket je tak krásná, že se používá stále. Najdete ji také v řadě reprezentativních prostor, ale i v interiérech s nadčasovým designem. Zámecké parkety můžete vybírat z několika velikostí i zajímavých vzorů.

Renovace parket

Také parkety je možné renovovat. Tak vydrží celá desetiletí. Jsou dokonce parkety s výborným stavem staré 400 let. A to je co říci. Parkety se doporučuje renovovat po 30 letech. Pokud však je to zapotřebí, může se renovace provést i dříve. Její průběh je dnes velmi jednoduchý. Provádí se bruskami, které nepráší a tak neomezují domácnost.

Pokládka koberců

Celoplošné koberce je možné pokládat dvěma způsoby.** Lepením k podkladu** nebo metodou suchého zipu. Druhá možnost, se zejména v soukromých bytech, ukazuje jako výhodnější. To z důvodu, že koberec lze bez problému odstranit a opět položit. Ovšem pokládka celoplošného** koberce** není až tak jednoduchá. Pokud není kvalitně položen, a připevněn k podkladu, může se vlnit nebo způsobovat bubliny. Zejména v místech, kde stojí skříně, židle či stůl. Pokud vám koberec pokládá odborník, pak vám ho může také olištovat, což vypadá velmi pěkně a je to i účelné.plovoucí podlaha

Celoplošné koberce

Jsou nabízeny ve dvou variantách. Jako bytové a zátěžové. Bytové koberce jsou nabízeny v řadě barev, často i veselých, nebo se zajímavými motivy, mohou se lišit i materiály a provedením. Zátěžové koberce jsou odolné namáhání, v decentních barvách a jsou vyráběny jako** nehořlavé**. Jsou určeny zejména do komerčních prostor, jako jsou kanceláře, úřady, ale i hotely či restaurace.

Bezstarostná pokládka podlah

Kvalitní podlahářská firma vám zajistí nejen bezstarostnou pokládku, ale i rychlou a se vším všudy. Tedy odstraní starou podlahovou krytinu, vyrovná podklad, doveze novou podlahovou krytinu a položí ji. Vy jen dílo převezmete.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id11435 (cesky-magazin.cz#407)


Přidat komentář