Opravy pomníků světových válek

Hledáte firmu, která vám zajistí kvalitní výrobu památníků a pamětních desek na míru? Zajímáte se o materiály, které se využívají v kamenictví? Tak v tom případě čtěte dále.

K výrobě památníků a pamětních desek je důležité především najít zkušenou firmu, která bude moci poskytnout kvalitní práci. Vždy je lepší provést kamenické práce profesionálně, než se později zabývat jejich opravami. Opravy pomníků a pamětních desek jsou finančně nákladné. Hledáte zrovna takovou firmu v okolí Českých Budějovic? Tak v tom případě se můžete obrátit na kamenictví Renova.

Pamětní desky

Pamětní desky jsou kamenné a kovové, které nám př** ** ipomínají významné osobnosti, instituce nebo historické události. Pamětní desky mohou být umístěny na domech, ve kterých žili nebo zemřeli významné osobnosti. V případě, že není možné umístit pamětní desku přímo na dům, kde významná osoba žila, je možné umístit ji na vedlejší dům.** **

Pamětní desky mohou být vyráběny s plastickými písmeny nebo s jinými plastickými prvky, jako jsou např. znaky, reliéfy a podobně. Pamětní desky se vyrábí z trvanlivých materiálů, jako je** kámen, bronz*** *** . Pamětní desky se mohou vyrábět v různých rozměrech. Pamětní deska musí být vyráběna o určité síle kamene, která zajistí, že se deska bude odolná proti povětrnostním vlivům. Výroba pamětních desek probíhá ve dvou krocích. Nejdříve je nutné zpracovat grafický návrh pamětní desky. Grafický návrh desky se odvíjí od přání klienta. V případě, že je grafický návrh klientem schválen, nastává druhá fáze a tou je samotná výroba pamětní desky.

Jak vybrat materiál na pamětní desku

Při výběru materiálu na výrobu pamětní desky je důležité vybrat tak, aby byla zaručena především dlouhá životnost desky. Dlouhodobou životnost desky Vám může zaručit např. přírodní kámen.Pamětní desky, které jsou vyráběny z kvalitních materiálů, se užívají jak v exteriérech, tak i v interiérech. Pamětní desky se upevňují pomocí lepidla nebo hmoždinek.

Materiály v kamenictví

V kamenictví nachází své využití např. mramor. Mramor je však měkčí než např. žula a tak je nutné zvážit jeho použití. Povrch mramoru může být buď lesklý nebo broušený. Dále se užívá žula. Žula je hlubinná vyvřelá hornina, která se využívá především pro svou pevnost a soudržnost. Dnes se dováží pestrá škála materiálu z Brazílie, Afriky či z Francie. takže každý zákazník má možnosti pestré volby. ** **

Památníky

Památníky nám mají připomínat osoby nebo události, které se důležitým způsobem podíleli na naší historii. Památníky mohou být v podobě soch, sousoší, fontán nebo také chápeme jako památníky pamětní desky na hřbitovech. Jako materiál pro vytvoření památníků se nejčastěji používá kámen.

Renovace památníků

Kamenné památníky jsou velmi majestátní, bohužel čas má na jejich vzhled velký vliv a tak mnohdy přijde doba, kdy památníky vyžadují rekonstrukci. Umělecké zpracování však může tyto skvosty zachránit. Renovace památníků v některých případech vyžaduje úplnou náhradu původních dílů přesnými kopiemi. Odborník může renovovat i dobové písmo. Památník je vždy nejdříve očištěn. Očištění musí probíhat velmi opatrně, aby nedošlo k poškození krusty kamene. Renovace pomníků zahrnuje hloubkové čištění a následnou konzervaci. Zkušený odborník může hrob takto vylepšit a navrátit zcela do původního stavu.

Kamenické práce

Výroba památníků a pamětních desek na míru je součástí kamenických prací. Kámen se řadí mezi materiály s rozsáhlou možností využití. Kámen se může použít ve stavebnictví nebo i v umění. Když vybíráte firmu na kamenické práce, tak vás bude zajímat kvalita poskytovaných služeb a cena. Samozřejmě, že kamenická práce budou finančně náročnější v závislosti na bohatosti řezu, lakování a podobně. Profesionál vám vždy může poradit a navrhnout nejlepší řešení. Rozhodli jste se např. pro pomník? Pomník se může zhotovit z přírodního nebo umělého kamene.

Výběr materiálu se samozřejmě odvíjí od vašich finančních možností. Na výběr máte z velkého množství kamenů, které mohou být leštěné nebo se ponechají matné. Vždy samozřejmě záleží na přání klienta a na jeho vkusu. Někdo dává přednost okázalosti, jiný se zase rozhodne pro jednoduchost. K výrobě pomníku se např. ve velké míře využívá přírodní kámen, který je charakteristický pro svou různorodost odstínů a je to také velmi flexibilní surovina.

Když už budete mít vybraný materiál, bude vás nejspíše zajímat typ zpracování pomníku. Tedy** grafika, nápisy a celkové zdobení**. Pomníky u hrobů bývají vyhotoveny se jmény a daty zemřelých. Záleží na každém, zda chce pomník navíc ještě doplnit básní nebo citátem. Písmo může být sekané, plastické nebo pískované. Barvy, které se používají na písma, jsou: zlatá, stříbrná, černá nebo bílá, používá se též plátkové zlato. U písma je normální, že po určité době vybledne a musí se znovu obnovit. Obnovu písma vám zařídí kamenická služba. Na závěr je důležité říci, že každý pomník, hrob nebo pamětní deska budou mít hezký vzhled v závislosti na tom, jak o ně budete pečovat. Pravidelné čištění hrobu, zametání, péče o květiny na hrobě mohou i z jednoduchého a finančně méně náročného, vytvořit důstojné a krásné místo pro poslední odpočinek.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id11405 (cesky-magazin.cz#142)


Přidat komentář