Montáže sádrokartonů - Žďár nad Sázavou

Máte doma nebo v jiném objektu hodně vysoký strop? Toho je možné využít například pro vybudování úložných prostorů, vzduchotechniky, nebo jiných sítí, které se pak vkusně zakryjí sádrokartonem nebo minerálními kazetovými podhledy.

Chcete doma vybudovat stropní podhledy? Nebo máte zájem o jiné lehké konstrukce ze sádrokartonu?

Sádrokarton, úpravy v interiéru domu

Sádrokarton je relativně dobře známý lehký a praktický materiál, který se využívá pro úpravy a rekonstrukce výhradně v interiéru. Ze sádrokartonu lze vystavět příčky, obklady šikmin, stropní podhledy a dále různé oblouky či netradičně tvarované stropy, niky, police, šatny aj. Ze sádrokartonu lze vystavět konstrukce nejrůznějších tvarů a určení, takže jeho využití je vlastně omezeno jen fantazií zákazníka.

Jaké jsou vlastnosti sádrokartonu

Sádrokarton je velmi lehký materiál. Proto se často používá pro rekonstrukci interiéru budov i pro podkrovní vestavby. Díky své lehkosti totiž nezatíží konstrukci domu ani konstrukci střechy.

Při rekonstrukci budov je důležité, aby nové prvky nebyly těžší, než ty původní. Nadměrné zatížení by totiž mohlo narušit statiku budovy. Proto se nové příčky většinou nestaví z cihel a už vůbec ne v podkroví. Sádrokarton je však tak lehký, že z něj můžete novou příčku vystavět kdekoliv, bez obav i v podkroví. Stejně tak stropní podhledy nebo obklady šikmin v podkroví vybudované ze sádrokartonové konstrukce stavby nezatíží a není se tak třeba obávat narušení statiky.

Mezi další** výhody sádrokartonu** patří rychlost výstavby, která je umožněna tzv. suchou výstavbou. To znamená, že sádrokarton se jednoduše připevní na lehké kovové profily. Nepoužívá se žádná malta nebo jiné mokré směsi, takže se nemusí čekat, až konstrukce vyschne. Konstrukce je hotová ihned po montáži. Pak okamžitě a bez čekání přichází na řadu povrchová úprava (zbroušení, omítka, nátěr, případně obklady jako jsou dlaždice nebo palubky).

Mezi** nevýhody sádrokartonu** patří jeho nízká odolnost vůči vlhkosti. Pro použití ve vlhkých místech jako je koupelna se však sádrokarton hodí také a to díky speciálním impregnacím.

Použití sádrokartonových konstrukcí

Ze** sádrokartonu** lze vystavět** příčky** kdekoliv v domě. Příčkami lze rychle a jednoduše oddělit prostor dle vašeho přání. Protože do příčky lze vložit minerální izolaci, bude příčka dostatečně zvukově i tepelně izolovat. Z příliš velkého prostoru tak můžete v mžiku  vybudovat dvě menší místnosti. Oblíbené je také využití sádrokartonu při půdní vestavbě.

Půdní vestavby Žďár nad Sázavou

Při půdní vestavbě je obzvláště důležité dbát na to, aby provedené úpravy nezatížily konstrukci podlahy a střechy. Na půdě nelze v žádném případě vybudovat zděné příčky. Pokud je však prostor podkroví příliš rozsáhlý a chcete jej rozdělit, ze sádrokartonem je to díky jeho nízké hmotnosti možné. Dále se sádrokarton výborně hodí na obklady šikmin v podkroví. Mezi bednění a obklady se samozřejmě instalují nějaké lehké typy izolace, například minerální vata aj. Obklady se poté ohodí omítkou a natřou barvou dle vašeho vkusu. Tyto obklady konstrukci střechy nijak výrazně nezatíží, takže nehrozí prohnutí nebo popraskání krovů.

Bytová jádra Žďár nad Sázavou

V panelových domech je častým problémem umakartové bytové jádro. Umakart neizoluje zvuky a není odolný vodě. Nejenže tak často vznikají trapné situace, zvláště když si pozvete návštěvu, ale kvůli nízké odolnosti vodě jsou mnohá** umakartová jádra** ve špatném stavu. Proto mnozí majitelé umakartových jader uvažují o jádru zděném. Jenže ne v každém bytě lze zděné jádro postavit.** Zděné jádro** zabere více místa a navíc může neúměrně zatížit konstrukci paneláku. Kdyby si každý obyvatel panelového domu postavil zděné jádro, zatížení by mohlo způsobit až narušení statiky paneláku. Proto se pro rekonstrukci jader povolují jen lehké materiály. Jako nejvhodnější se jeví sádrokarton, který je velmi lehký a díky tenké konstrukci příčky vám v koupelně neubere místo. Pro zlepšení akustické izolace se dovnitř příčky samozřejmě použije vhodná izolace. Protože standardní sádrokarton není odolný vlhkosti, pro** výstavbu bytového jádra** je nutné použít typ, který je opatřen speciální impregnací.

Minerální podhledy Žďár nad Sázavou

Minerální kazetové podhledy jsou lehké desky vyrobené z lisovaných minerálních vláken. Tyto desky se využívají obdobně jako sádrokarton při úpravách interiérů, především pak na vytváření stropních podhledů. Desky se připevňují přímo na strop, anebo pokud chcete pod deskami něco schovat, například úložné prostory, vedení sítí anebo příliš vysoký strop, pak na konstrukce z lehkých kovových profilů. Při výběru minerálních stropních podhledů máte nespočet možností. Vybírat můžete z nepřeberného množství vzorů a barev. Kromě prostých jednobarevných minerálních podhledů si můžete vybrat například i ty ozdobené reliéfy nebo ornamenty apod. A pokud vám nabízené odstíny přeci jen nevyhovují, nevadí. Minerální podhledy lze jednoduše natřít jakoukoli vodou ředitelnou barvou.

Kde se používají minerální podhledy?

Máte vysoký strop, který chcete snížit? Nebo chcete** vysoký strop** využít pro vybudování důmyslně ukrytých úložných prostor? V komerčních budovách se vysoké stropy často využívají k vedení klimatizace a elektrických či datových kabelů, které je však potřeba pro jejich nevzhlednost zakrýt. Ve všech těchto případech je ideálním řešením využití minerálních kazetových podhledů. Do kazet lze zabudovat také stropní osvětlení, takže svítidlo je ve stropě jakoby „utopené“. Jiným využitím minerálních podhledů může být vybudování atypicky tvarovaného stropu.

Vlastnosti minerálních stropních kazet

Minerální kazetové podhledy jsou hygienické, jednoduše omyvatelné a odolné vůči vlhkosti a také odolávají mechanickému poškození i požáru. Stropní podhledy fungují také jako akustická a tepelná izolace. Akustické nebo protipožární vlastnosti minerálních podhledů lze ještě posílit dodatečnými úpravami. Minerální kazety lze snadno a rychle povrchově upravit tak, aby odpovídaly přáním a požadavkům zákazníka. Kazety je možné upravit dohladka, perforovat, nebo na nich vytvořit plastické vzory apod. Dále je možné kazety ošetřit například nátěrem nebo mořením aj.

Montáž minerálních podhledů

Montáž minerálních podhledů je snadná a rychlá, neboť se jednoduše připevňují na lehké kovové profily. Díky tomu je práce hotová rychle a brzo je možné prostory zase plně využívat. Aby byl strop nebo klimatizace, svítidla či sítě ukryté pod minerálními kazetami dostupné pro případnou údržbu či opravy, poskytují minerální kazety snadný přístup do prostoru mezi stropem a podhledy. To je také jeden z důvodů, proč je využití lehkých minerálních podhledů tak praktické a oblíbené.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id11461 (cesky-magazin.cz#557)


Přidat komentář