Montáže sádrokartonů - Pardubice

Chcete ve svém domě, bytě nebo firemní budově vybudovat stropní podhledy? Praktické a moderní jsou podhledy ze sádrokartonu, které se hodí spíše pro bytové podmínky, jakož i minerální podhledy, jež jsou ideální pro firemní nebo komerční budovy.

Budete rekonstruovat svůj dům či byt? Anebo budovu vaší firmy? Pro rychlou a efektivní rekonstrukci, budování příček nebo obkladů a jiných konstrukcí se velmi často využívá praktický a lehký sádrokarton, na stropní podhledy v komerčních budovách nebo kancelářích pak častěji minerální stropní kazety. Pokud uvažujete o rekonstrukci a hledáte lehké, levné a praktické materiály, se kterými je navíc postup prací velmi rychlý, pak volte sádrokarton nebo minerální kazety.

stropní podhledy

Sádrokarton, lehký a odolný stavební materiál

Sádrokarton se z oblibou využívá při rekonstrukcích rodinných domů i bytů, neboť se jedná o velmi praktický materiál, jež vyniká svou nízkou hmotností, příznivou cenou a překvapivě vysokou odolností a pevností. Při rekonstrukcích je potřeba dbát na to, aby konstrukce stavby nebo střechy nebyly neúměrně zatíženy novými prvky jakou jsou příčky nebo obklady či podhledy aj. Proto při rekonstrukcích nelze stavět nové příčky z cihel či používat jiné těžké materiály, neboť by hrozilo narušení statiky budovy. Při použití sádrokartonu, který je známý svou nízkou hmotností, přetížení konstrukce budovy určitě nehrozí.

Sádrokarton se vyrábí z papíru a sádry, případně skelných vláken. Přesto se díky důmyslnému vrstvení papíru při výrobě tenkých sádrokartonových desek jedná o pevný materiál s vysokou odolností, kterou lze ještě podpořit speciální povrchovou úpravou.

Sádrokartonové konstrukce

Na vybrané místo se upevní lehké ocelové profily, na něž se následně namontují tenké sádrokartonové desky. Tento proces je pro zkušeného řemeslníka jednoduchý a rychlý, takže práce je hotová dříve než byste čekali. Tímto způsobem lze budovat příčky, stropní podhledy, obklady stěn i šikmin, niky, police nebo celé šatny, různé oblouky či jiné ozdobné prvky interiéru. Aby byly sádrokartonové konstrukce plnohodnotné, používají se do nich patřičné izolační hmoty, nejčastěji minerální vata. Díky tomu má příčka ze sádrokartonu obdobné tepelně a zvukově izolační hodnoty jako vyzděná příčka, přesto s podstatně nižší hmotností a rychlejší výstavbou.

montáž sádrokartonových konstrukcí

Suchá výstavba sádrokartonových konstrukcí

Za rychlost realizace vděčí sádrokarton postupu tzv. suché výstavby, což znamená, že při budování sádrokartonových konstrukcí se nepoužívá malta nebo jiné složky, na jejichž vyschnutí a vytvrdnutí by bylo nutné čekat při klasickém zdění. Sádrokartonové desky se prostě jen namontují a příčka či obklad je hotový. Pak už stačí aplikovat jen omítku a nátěr nebo kachličky či palubky, tapety aj.

Co jsou minerální podhledy?

Minerální kazetové podhledy jsou lehké desky, které se vyrábí z lisovaných minerálních vláken. Minerální kazety se využívají při úpravách interiérů, nejčastěji na vytváření stropních podhledů v kancelářských nebo jiných veřejných budovách. Desky je možné připevnit přímo na strop, avšak častěji se instalují na lehké kovové profily. Mezi stropem a kazetami tím vzniká volný prostor, v němž se ukrývá vedení sítí popř. úložné prostory. Dalším důvodem instalace minerálních stropních podhledů může být optické snížení příliš vysokého stropu.

Jak vypadají minerální podhledy?

Minerální kazety, resp. lehké minerální desky se nejčastěji používají jako forma stropních podhledů. Pokud jste někdy byli v kancelářských komplexech či jiných moderních veřejných budovách, nejspíše je znáte. Na stropě vytvářejí povrch podobný velkým dlaždicím. Na rozdíl od dlaždic jsou však minerální podhledy velmi lehké.

Při výběru minerálních stropních podhledů máte mnoho možností. Na výběr je nepřeberné množství vzorů a barev. Kromě nenápadných jednobarevných minerálních podhledů si můžete vybrat například podhledy zdobené reliéfy, různými ornamenty nebo s výraznými barvami atp. Pokud vám nabízené odstíny přesto nevyhovují, nevadí. Minerální podhledy lze snadno natřít jakoukoli vodou ředitelnou barvou nebo použít moření a jiné povrchové úpravy.

Kde využijete minerální podhledy?

Pokud máte hodně vysoký strop, který chcete snížit, anebo chcete vysoký strop využít pro vybudování rafinovaně ukrytých úložných prostor nebo vedení sítí, minerální podhledy jsou k tomuto účelu naprosto ideální. Pro svůj vzhled se však minerální podhledy častěji využívají ve veřejných budovách než v bytě či rodinném domku i když ani tam jejich použití v zásadě nic nebrání. Pro použití v obytných prostorech je možné volit takovou úpravu minerálních podhledů, která jim dodá vzhled vhodnější pro bytové prostory. Jednou z možností je například nátěr nebo moření minerálních kazet.

Minerální kazety schovají vedení sítí nebo vysoký strop

V komerčních prostorech nebo budovách institucí se vysoké stropy většinou využívají k vedení klimatizace a elektrických či datových kabelů. Tyto sítě je samozřejmě nutné nějak zakrýt, protože jinak by strop plný kabelů a vzduchotechniky nevypadal pěkně. A právě v těchto případech se nejčastěji použijí minerální stropní podhledy, jejichž značnou výhodou je, že pouhým odsunutím jedné nebo několika kazet umožňují okamžitý a velmi snadný přístup k vedení kabelů a klimatizace, což je velmi důležité pro údržbu nebo případné opravy těchto sítí. Do kazet lze zabudovat nebo tzv. „utopit“ také stropní osvětlení, takže svítidlo vytváří dojem, jako by bylo součástí kazetového stropu.

kazetové podhledy

Dalším využitím minerálních kazetových podhledů může být vybudování atypicky tvarovaného stropu.

Jaké jsou vlastnosti minerálních stropních kazet?

Minerální kazetové podhledy jsou bez problémů omyvatelné a odolné vůči vlhkosti, díky čemuž jsou hygienické. Kazety také odolávají mechanickému poškození i požáru. Minerální stropní podhledy fungují rovněž jako akustická a tepelná izolace, přičemž akustické, tepelné nebo protipožární vlastnosti minerálních podhledů lze dodatečnými úpravami nebo použitím vhodného typu izolačních hmot ještě znásobit. Minerální kazetové podhledy lze povrchově upravit tak, aby odpovídaly přáním a nárokům zákazníka. Kazety je možné perforovat, nebo na nich vytvořit plastické vzory či naopak zbrousit zcela dohladka apod. Minerální kazety je možné také natírat nebo mořit aj.

Montáž minerálních podhledů Pardubice

Montáž ale i případná demontáž minerálních podhledů probíhá velmi rychle, neboť kazety se jednoduše připevňují na lehké ocelové profily. Práce jsou díky tomu rychle hotové a prostor je možné velmi brzy zase plně využívat.

Minerální stropní podhledy poskytují snadný a rychlý přístup do prostoru mezi stropem a podhledy pouhým odsunutím některé z kazet. Praktičnost minerálních stropních podhledů je jedním z důvodů, proč je jejich využití veřejných budovách nebo kancelářích tak časté a oblíbené.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id11465 (cesky-magazin.cz#562)


Přidat komentář