Montáže sádrokartonu - Frýdek-Místek

Sádrokarton se stal v posledních letech neocenitelný pomocníkem při většině rekonstrukcí i při nové výstavbě. Díky němu je výstavba příček, podhledů, a dalších prací snažší, rychlejší a levnější.

Čeká Vás výstavba či rekonstrukce Vašeho domu nebo se chystáte na přestavbu interiéru bytu? Jistě jste se již sháněli po informacích, jaké materiály by bylo nejvhodnější použít a kolik celková rekonstrukce nebo výstavba bude stát. Jistě Vaší pozornosti neunikl stavební materiál zvaný sádrokarton. Jedná se o nepoužívanější stavební materiál dnešní doby. V podstatě se jedná o lisovanou sádru, která je umístěna mezi dvěma deskami papíru. Aby tento materiál ochránil stěny před plísněmi, přidává se do sádrokartonu také sklená vata. Instalace sádrokartonu není složitá, ovšem i přesto vyžaduje odbornost, zručnost a znalost, jak se sádrokartonem manipulovat. Sádrokartonářské práce probíhají rychle a nepatří k drahým záležitostem. Při výběru sádrokartonářské firmy si dejte záležet, abyste vybrali zkušené profesionály. Při špatném výběru by mohlo dojít k nevhodně provedené nosné konstrukci, ke špatnému kotvení sádrokartonových desek či k nekvalitně provedenému tmelení nebo broušení spár. To by mělo za následek promarnění investic, které jste do těchto prací vložili, a celá práce by se Vám zbytečně prodražila.

K čemu se sádrokarton používá?

Sádrokarton je vhodným materiálem pro interiéry. Použít jej můžete pro všechny typy staveb, tedy jak pro klasické rodinné domy a byty, tak i pro nízkoenergetické, či pro dřevostavby. Své uplatnění najde zkrátka v každém interiéru. Velmi často je používán i pro komerční prostory. Nejčastěji se ze sádrokartonu staví vnitřní stěny, stropy a stropní podhledy, půdní vestavby. Právě u realizace půdních prostor patří sádrokarton k naprosto bezkonkurenčnímu materiálu. Vedle krásného vzhledu nabízí sádrokarton také tepelnou a zvukovou izolaci, protipožární funkci a mnoho dalšího.

Montáže sádrokartonu- Frýdek-Místek

Pokud hledáte zkušenou a spolehlivou firmu z Frýdku-Místku a okolí, která se specializuje na sádrokartonářské práce, pak Vám velmi rádi představujeme firmu. Tato firma nabízí komplexní nabídku sádrokartonářských prací, od prvotní konzultace, výběru nejvhodnějšího sádrokartonu, až po realizaci sádrokartonářských prací. Mimo výše uvedené nabízí tato firma seriózní jednání, rychlost realizace, dodržování smluvních cen i termínů, výhodnou cenovou nabídku, kvalitu a zkušenosti, které získala za dobu své dlouholeté existence.

Výhody sádrokartonu

Sádrokarton nabízí opravdu jen samé výhody. K té největší patří jeho snadná a rychlá montáž. Sádrokarton se velmi snadno opracovává a nezbývá po něm mnoho odpadu. Proto je vhodný jako stavební materiál i do paneláku, kde následně nemusíte řešit likvidaci nepotřebných zbytků, které po práci se sádrokartonem zůstanou. Sádrokarton se dá využít k** úpravám menších prostorů, ke snižování stropů,** atd. K další výhodě se řadí i fakt, že sádrokartonem upravený interiér je bezprostředně po montáži obyvatelný a Vy tak nemusíte čekat na zasychání, či na další jiné procesy, které bývají se stavebními postupy spojeny. Sádrokarton působí esteticky, zlepšuje vzhled interiéru, a snadno se povrchově upravuje.

Realizace půdní vestavby

Půdní prostory bývají často dosti složitě řešené, plné záhybů, výdutí a častokrát půdní krovy vytvářejí naprosto složitou spleť nekompaktních prostor. I v podkroví, stejně jako v jiných patrech, je nutné vyřešit vedení elektroinstalace a dalších inženýrských sítí, zajistit tepelnou, zvukovou a protipožární izolaci a dát nově vzniklému interiéru atraktivní vzhled. Pokud již budujete půdní vestavbu nebo podkrovní prostory, pak se jistě i Vy setkáváte s horizontálními, šikmými nebo s vertikálními obvodovými konstrukcemi. Pro podkroví jsou tím nejlepším řešením sádrokartonové konstrukce. Jejich výstavba je rychlá a podkroví můžete obývat ihned po dokončení prací. Sádrokarton se stal nejoblíbenějším materiálem pro budování podkroví právě díky své velmi malé hmotnosti, díky níž nezatěžuje příliš střešní konstrukce, kterými jsou stropy, krovy a nosné stěny nacházející se v nižších patrech. Na prvním místě při použití sádrokartonu je ale velmi rychlá výstavba, kterou je možné realizovat bez nutných zdlouhavých technických přestávek. Suchá výstavba půdní vestavby šetří čas, peníze i životní prostředí.

Stropní podhledy

Sádrokarton nenachází své uplatnění pouze při realizaci půdních vestaveb, při výstavbě nových příček nebo při** rekonstrukci bytového jádra**. Využitelný je také u stropních podhledů a při obkládání stropů podkrovního interiéru. Jestliže použijete i desky, které umožňují ohýbané konstrukce, pak bude výsledek ideální.** Stropními podhledy** se často zakrývají poškozená místa v původním stropu, nebo se jimi nahrazují omítky. Stropní podhledy umožňují snížení stropu a snadno se jimi vedou instalace. K izolaci je možné použít minerální vlnu, díky čemuž zlepšíte celkové izolační vlastnosti interiéru. Stropní podhledy je možné umístit na jakýkoliv nosný strop bez omezení. Stropní podhledy slouží také jako základ pro konečné povrchové úpravy. Další možností jsou akustické kazetové stropní podhledy, které jsou demontovatelné. Pokud plánujete sádrokartonem opláštit šikmé stropy a střechy, rozhodně nepodceňujte dostatečnou tepelnou izolaci, stejně jako izolaci proti vlhkosti, hluku a požáru.

Rekonstrukce bytových jader

Sádrokarton se velmi hojně používá při rekonstrukci bytových jader, kde je základní podoba interiéru již předem daná a majitel se tak musí často přizpůsobit dispozicím, které v interiéru již existují. Co je při rekonstrukci bytového jádra nepříjemné, je fakt, že se lidé musí na čas rekonstrukce vystěhovat. S použitím sádrokartonu může být celková rekonstrukce bytového jádra rychlá, bez zbytečných průtahů, navíc levná a bez zatížení původní stavební konstrukce domu.

Sádrokartonové příčky

Sádrokartonové příčky představují nenosné vnitřní dělící konstrukce, které člení interiér na jednotlivé místnosti a různá zákoutí. S pomocí sádrokartonu snadno vestavíte např. spižírnu či šatnu. Sádrokartonovými příčkami lze snadno vést i potřebné instalace. Splňují požadavky na estetickou, stavebně fyzikální i praktickou stránku celkové výstavby. S použitím speciálních materiálů lze snadno vytvořit i ohýbané konstrukce. Výsledkem práce s tímto materiálem tudíž nemusí být pouze rovné stěny, což činí sádrokarton ještě více atraktivním stavebním materiálem.

Sádrokarton se využívá i v tzv.** předsazených stěnách**, které esteticky vylepší fádní místnost a mají i tepelné a akustické izolační vlastnosti. Díky předsazené stěně získáte i meziprostor pro vedení instalací. To vše však na úkor velikosti prostor, neboť realizací předsazené stěny se místnost zmenší. Nejčastěji používanými deskami jsou ty o šířce 1250 mm, tloušťce 12.5 mm a délce 2000 mm až 2600 mm. Samozřejmě však seženete sádrokartonové desky i jiných rozměrů.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id11472 (cesky-magazin.cz#583)


Přidat komentář