Malířské práce - Olomouc

Vymalovat dům či byt, to je práce pro většinu z nás neoblíbená, avšak ten krásný pocit ze zcela nového vzhledu interiéru za to jistě stojí. Přinášíme vám základní rady pro malování a natírání.

Chcete vymalovat dům či byt? Potřebujete natřít dřevěné prvky nebo ochránit kov proti korozi? Nejste si jistí, zda to zvládnete tak, aby vám výsledek vyhovoval?

Malířské a natěračské práce – Olomouc

Pokud se do** malování nebo nátěrů** nechcete pouštět sami, objednejte si profesionála. Jste-li z Olomouce nebo okolí, pak pro vás máme tip na malíře natěrače, pana Martina Janeczka. Pan Janeczko nabízí veškeré** malířské a natěračské práce v interiéru i exteriéru**.

Pokud hledáte malíře natěrače, pak neváhejte pana Janeczka oslovit prostřednictvím uvedených kontaktů. Martin Janeczko e-mail: malirjaneczko@seznam.cz, telefonní číslo: 737 968 595, adresa: Havlíčkova 156, Hlubočky, 783 61.

malířské práce Olomouc

Nástroje pro vymalování interiéru

Pro malování zdí v interiéru se dá použít tradiční štětec nebo váleček, ale i méně známé nástroje, jako kupříkladu stříkačka na barvu.

Malování pokojů štětcem

Nejtradičnějším nástrojem pro malování interiérů je určitě štětec.** Štětce** jsou velmi rozmanité – je možné je pořídit v různých tvarech i velikostech a také v různém materiálovém složení. Nejdůležitější jsou štětinky štětce. Štětiny nesmí vypadávat, protože pak vám budou zůstávat na zdi, což nebude pěkné. Přestože syntetické štětiny neustále zlepšují své vlastnosti, za nejkvalitnější jsou stále považovány štětiny z přírodních vláken.

Díky různým velikostem štětců je lze použít jak na velké, tak na malé plochy. Do rohů místnosti se zase hodí speciálně tvarované štětce. Nevýhodou štětce je, že pokud s ním neumíte pracovat, při malování stéká přebytečná barva dolů po štětci nebo v horším případě stříká všude okolo. Pokud vás čeká malování velké plochy a nechcete se příliš zašpinit, uvažujte o válečku, se kterým se pracuje rychleji a většinou i s menším znečištěním.

Martin Janeczko

tel.: +420 737 968 595

e-mail: malirjaneczko@seznam.cz

Malování interiéru válečkem

Váleček oceníte především tam, kde potřebujete** vymalovat velkou plochu bez záhybů a rohů** a kde vám nic nepřekáží. Pomocí válečku většího rozměru se dá i velká stěna vymalovat velmi rychle. Použití válečku je tak méně namáhavé než použití štětce. Přesto mějte při použití válečku po ruce i štětec, neboť pro vymalování rohů, záhybů a malých ploch se bez něj neobejdete. Také válečky lze pořídit v různém materiálovém složení. Kvalitnější válečky jsou z ovčí kůže, ty levnější pak ze syntetických materiálů.

Vymalování interiéru polštářkem

Štětce a válečky, ty zná asi každý. Už jste však slyšeli o** vymalování interiérových stěn pomocí polštářků**? Chcete s minimální námahou natřít velké plochy? Polštářky vám to umožní. Polštářky na rozdíl od štětce nanášejí barvu rovnoměrně v jednom tahu. Při použití polštářků téměř neznečistíte okolí ani sebe, takže polštářky patří k nejčistším technikám pro vymalování interiérů. Při použití polštářků vás nečeká žádný velký nepořádek a dlouhé uklízení. Naopak – po ukončení malování už vám zbude jen odpočívat a čekat, až barva uschne.

malování stěn polštářem

Rychlé vymalování interiéru stříkačkou

Další možností malování interiéru je použít stříkačku. Stříkačka pracuje velmi rychle, avšak její nevýhodou je, že rozprašuje barvu nejen na stěnu, ale také do prostoru. Proto stříkačka nadělá nejvíce nepořádku ze všech zmíněných nástrojů pro malování interiérů. Při použití stříkačky je důležité mít nasazeny ochranné brýle a dýchací přístroj, které vaše oči a plíce ochrání od kapének do vzduchu rozprášené barvy. Nanášení barvy stříkačkou je ideální pokud vás čeká velmi rozsáhlá plocha. Práce bude rychle hotová i na velkých plochách, avšak mnoho lidí od použití malířské stříkačky odrazuje právě ono rozstřikování barvy do vzduchu, takže obarvíte nejen stěnu, ale také sebe a při nedostatečném zabezpečení i podlahu nebo nábytek.

Netradiční techniky pro malování interiérů

Pokud chcete vyzkoušet něco úplně jiného než je klasické malování, máme pro vás pár tipů. Použitím nástrojů jako jsou houby, šablony, hadříky, kartáče aj. můžete vytvořit velice originální vzhled zcela odlišný od stěny vymalované tradiční technikou.

Pro velké plochy stěn je vhodné použití houby. Tato technika přikládání houby namočené v barvě je ve své podstatě velice jednoduchá, přesto s ní můžete dosáhnout doslova dramatických efektů. Obdobnou technikou je použití bavlněných smotků, s nimiž se na stěnách dají vytvářet nejrůznější vzory. Oblíbená je také technika mramorování, při níž jde o to napodobit na stěně přírodní vzhled mramoru. Pokud se vám to povede, dodá mramorování interiéru nádech luxusu.

Jinou možností vhodnou především do dětského pokoje je využití šablon nebo razítek, takže vznikají opakované vzory dle jednolitého formátu. Šablony a razítka pro malování na stěny lze zakoupit, ale můžete si je také zkusit vyrobit sami a zapojit tak svou fantazii nebo rovněž fantazii svých dětí, které se tak budou aktivně podílet na úpravě svého pokoje. Pro výrobu razítek je možné použít materiály jako korek, houbu nebo dokonce brambory – jde o to, že vhodný materiál na tato razítka musí být schopen absorbovat barvu.

šablony na zeď

Když je vaše práce hotová, můžete dále pokračovat tím, že na stěnu použijete transparentní laky neboli lazury, které vaše výtvory ochrání, prodlouží jejich životnost a také je na pohled zvýrazní.

Martin Janeczko

tel.: +420 737 968 595

e-mail: malirjaneczko@seznam.cz

Natěračské práce Olomoucko

Nejrůznější nátěry se používají jako ochrana před nepříznivými povětrnostními nebo mechanickými vlivy a tím pádem pro** prodloužení životnosti**, ale také pro zlepšení vzhledu materiálu.

Nátěry kovů Olomouc

Kovy se natírají především pro** ochranu proti korozi**. Nátěrové hmoty na kov by tak měly být odolné vůči povětrnostním vlivům, korozi, vodě i otěru a mechanické námaze obecně. Speciální typy nátěrů na kov odolávají navíc i zředěným kyselinám, louhům, neutrálním solím a minerálním olejům.

nátěry kovu

Nátěry dřeva Olomouc

Dřevo se často používá v interiéru i exteriéru. Venku je dřevo mnohem více vystaveno vlivům počasí, takže je potřeba ho natírat podstatně častěji než dřevo použité v interiéru. Proto se také nátěrové hmoty používané na venkovní a vnitřní dřevo dosti liší. Uvnitř jde především o to, aby mělo dřevo krásnou barvu a lesk a pokud se jedná o podlahu, měl by ji lak dostatečně chránit proti mechanickému namáhání. Na krovy jsou zase vhodné nátěry proti dřevokaznému hmyzu nebo houbám či vlhkosti.

Oproti tomu na** dřevo** použité na zahradě nebo na venkovních stěnách domu se používají nátěry, které mají dřevěné části chránit proti vlhkosti, proti silnému UV záření, a rovněž proti hmyzu či houbám.** Nátěry na dřevo** jsou k mání v nejrůznějších barevných odstínech i v bezbarvém provedení, takže dřevu můžete dodat takový vzhled, který vám bude ponejvíce vyhovovat. Nátěry na dřevo zaplňují jeho póry, odpuzují prach, špínu a vlhkost a chrání jej před sluncem. Díky pravidelným nátěrům dosáhnete dlouhé životnosti a atraktivního vzhledu dřevěných prvků svého interiéru i exteriéru.

nátěry dřeva

Martin Janeczko

tel.: +420 737 968 595

e-mail: malirjaneczko@seznam.cz

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id11459 (cesky-magazin.cz#555)


Přidat komentář