Luxusní ložní povlečení nákup online

Napadlo vás někdy, kolik času strávíte ve své posteli? A kolik času v posteli prospíte, či v ní jen tak lenošíte? Pro spokojený spánek i odpočinek je potřebné nejen kvalitní lůžko, ale i kvalitní povlečení.

Kvalita povlečení

Na trhu se vyskytuje celá řada povlečení. Od těch úplně obyčejných až po naprosto luxusní ze špičkových látek a se vzory slavných návrhářů. Ovšem každý si vybírá povlečení zejména podle svého vkusu. Ono se opravdu nejlépe spí v tom, co je vám blízké, co cítíte jako něco příjemného, hebkého a hřejivého nebo naopak chladivého. To záleží, kde a v jakém ročním období spíte. Někdo si ani tak nepotrpí na materiál, ale láká ho barevnost. Povlečení sladěné se zařízením pokoje, nebo naopak v kontrastu. Jinému se líbí designově řešené povlečení, které může být střídáno podle svátků či ročního období. Například se soby či velkým rudým srdcem.

Povlečení - výběr z mnoha barev

Barvy a zase barvy. No ano, povlečení je nabízeno v mnoha barvách, které jsou více či méně výrazné. Povlečení v ložnici na posteli nelze přehlédnout. A tak by mělo být krásné i na pohled. Může buď ladit se zařízením interiéru, nebo naopak být v kontrastu a přitahovat pozornost. Může být decentní, tón v tónu, může provokovat nebo vzrušovat svými barvami. Zde se jen těžko radí. Každý preferuje něco jiného. Někdo rád usíná v klasickém bílém povlečení, jiný má rád černou lesklou extravaganci a další zase romantické květinové vzory nebo například potisk s motýlky. Ještě zajímavější je to s výběrem** povlečení u dětí.** Ty se řídí především vzhledem a barvou. Potisk je pro ně důležitý. A tak si vybírají potisk pohádkovými postavičkami, zvířátek, děvčátka mají ráda i květinové potisky a chlapci zase například kamiony nebo auta. U náctiletých je výběr povlečení ještě složitější. Často se jim líbí až extrémní barvy. Ale většinou je uspokojí povlečení podle zálib nebo podle momentální nálady při výběru. A tak v jejich pokojích najdete povlečení s fotopotiskem zpěváků, koní nebo oblohy.

Povlečení - výběr podle velikosti

Kromě barevnosti je namístě sledovat i rozměry povlečení. Nedávno jsem se setkala s názorem, že nejlépe je volit** klasický set** a přikoupit k němu francouzský rozměr povlečení na  deku ve stejném provedení a využít ji jako přehoz přes ustlané lůžko, či deku v chladném období. Ložnice prý pak vypadá krásně sladěně. Jde jistě o zajímavý nápad, pro toho, kdo si potrpí na celkové sladěnosti pokoje. Nebo pro toho, kdo má rád více dek, které může používat podle ročního období. Jinak se povlečení vyrábí u nás v klasických rozměrech** polštáře 70 krát 90 centimetrů** a** peřiny 140 krát 200 centimetrů.** V nabídce je však i atypický povlak na peřinu, který si jistě pořídí vyšší lidé. Je prodloužený na míru 140 krát 220 centimetrů. Pro zájemce o velkou francouzskou deku je tu rozměr 200 krát 220centimetrů. K povlečení samozřejmě můžete dokoupit i malé polštářky určené pro ty, jež mají rádi více pod hlavou. V nabídce jsou rozměry 45 krát 35 centimetrů nebo 46 krát 65 centimetrů. U luxusní nabídky povlečení je možné zakoupit** stejnou látku i v metráži** a nechat si tak došít stejný přehoz na postel nebo jiný doplněk.

Povlečení - výběr podle materiálů

Materiál by měl být nejdůležitějším kritériem výběru. V současnosti se nabízí mnoho směsových druhů, ale mezi nejkvalitnější materiály patří čtyři základní. Bavlna, flanel, krep a satén.

Bavlna

Výhody bavlny jsou zřejmé. Je to materiál vhodný pro každého, i pro alergiky. Výborně saje vlhkost, je měkký, hřejivý a pružný. Jeho nevýhodou je, že se musí žehlit a také se dosti mačká. V kvalitě bavlny mohou být dosti velké rozdíly. Je dobré vybírat bavlnu s hustou gramáží. Kvalitu nejčastěji získáte u českých prodejců a výrobců. Údržba bavlněného povlečení není složitá. Je možné ji prát i na vyšší teploty, doporučuje se však maximálně na 60 stupňů. Především u hodně barevného povlečení nebo u fototisku.

Flanel

Je krásně jemný, dokonce na dotek může být příjemnější než bavlna. Obsahuje stoprocentní bavlněnou tkaninu, což mu dává příjemnou vlhkost. Má výbornou savost a je opravdu teplý. Co se údržby týká, tak ta je již horší. Aby po vyprání byl flanel opravdu měkounký, je nutné použít kvalitní změkčovadla a aviváže.

Krep

Bavlněný krep je příjemný zejména v teplém počasí. Jeho nespornou výhodou je, že se nežehlí. Jinak výborně izoluje teplo i saje. Krepatost povrchu vzniká speciální tepelnou úpravou bavlny. Pokud krep vyžehlíte, tak krepatost porušíte a již nebude nikdy taková jako před vyžehlením.

Satén

Je velmi krásný a na dotek příjemný pro svou hladkost a klouzavost. Je utkaný z česaných přízí, což zaručuje jeho lesk a jemnost a poměrně dobrou hřejivost. Satén působí poněkud chladivým dojmem. To je velmi příjemné v teplých měsících. V zimě však zimomřivějším lidem to může dělat problémy. Na údržbu je trochu složitější. Je nutné prát ho naruby. Žehlení však není problematické. V provedení moko – saténu se dokonce žehlit ani nemusí.

Jak povlečení udržovat?

Již dávno je ta tam doba, kdy se povlečení vyvařovalo ve velkých hrncích. Dnes se údržba povlečení liší. Pro všechny zmíněné druhy povlečení platí, že stačí jen třetina prášku, než jste zvyklí a prát by se mělo na nižší stupeň s nepříliš intenzivním ždímáním. Do pračky není vhodné dávat příliš mnoho prádla. Vždy je však dobré řídit se údaji na informativních cedulkách povlečení.

K povlečení patří prostěradla

Výběr prostěradel je stejně široký jako povlečení. Rozdíl je jen v tom, že navíc najdete v nabídce froté prostěradla a** prostěradla na gumu** nebo klasická rovná. Prostěradla by každý měl vybírat podle toho, který materiál je mu příjemný a na kterém se mu dobře spí. Důležité je i to, aby prostěradlo dobře drželo na místě. A zapomenout nelze ani na sladěnost barev prostěradla a povlečení.

Přikrývky a polštáře

Ke kvalitnímu povlečení samozřejmě patří i kvalitní polštář a přikrývka. Dnes se nabízejí velmi kvalitní přikrývky i polštáře, které je možné i** prát** a jsou vhodné pro alergiky. Zakoupit je můžete jako komplet i jednotlivě. Což je jistě výhodné.

Dětské zboží

Ke krásnému** dětskému povlečení** se jistě vyplatí dokoupit i** kapsář** na pyžamko nebo nezbytné maličkosti. Také výběr pyžamek a nočních košil je velmi příjemný a pro děti i zajímavý.

Kvalita na prvním místě

Při nákupu lůžkovin nebo dalších materiálů do domácnosti dejte přednost tradičním českým firmám. Zde máte jistotu kvality a zejména toho, že po vybalení a po prvním vyprání nebude povlečení či ubrus vypadat jako stará hadra.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id11414 (cesky-magazin.cz#169)


Přidat komentář