Kompletní rekonstrukce a přestavby - Olomouc, Šternberk

Řešíte jakým způsobem si vylepšit své prostory k obývání tak, aby lépe vyhovovaly vašim požadavkům? Zvažujete přestavbu či rekonstrukci? Váháte jak se s danou situací nejlépe vypořádat? Nechte se inspirovat následujícím článkem.

Každá** stavba** určená k obývání, ať už rodinný dům či byt podstoupí v určité fázi své životnosti určitou rekonstrukci nebo přestavbu. Tento proces může být vyvolán buďto stárnoucím materiálem a jeho opotřebením, který vyžaduje obnovu. Samotní majitelé mohou pocítit potřebu změny svého obydlí, aniž by chtěli hledat jiné v jiném místě. Ať už z důvodu změn životní situace, nejčastěji z důvodu rozrůstání se rodiny nebo naopak odchod dospělých dětí z domu. Nebo se taktéž může jednat jen o potřebu modernizace příbytku.

Kompletní rekonstrukce a přestavby - Olomouc, Šternberk

Pokud se chystáte na rekonstrukci či přestavbu a nacházíte se v okolí** Olomouckého kraje**, neváhejte kontaktovat firmu Jaroslav Kotouč. Tato firma vám bude plně nápomocna při realizaci vašich požadavků.

Zabývá se rekonstrukcí koupelen, bytových jader, rodinných domů. Při své činnosti pracuje s kvalitními materiály, odvádí profesionální práci. Ta se odráží v kvalitě, rychlosti a flexibilitě. Cenově je velmi příznivá pro své zákazníky.

Zednictví Kotouč vám poskytne:

  • topení
  • rozvody vody
  • elektroinstalace
  • zednické a obkladačské práce
  • rekonstrukce bytových jader

Výběr firmy na rekonstrukci

Přestavby a rekonstrukce vyžadují nejen určitou manuální zručnost, ale také mnohdy i odborné znalosti, což vychází nejen v získávání teoretických poznatků, ale také dostatečné prověření praxí. Pro usnadnění práce také vlastnění kvalitního nářadí a dostatek časového prostoru. Proto je vhodné si na danou práci najmout kvalifikovanou firmu, která disponuje vším potřebným. Při výběru firmy byste se však neměli orientovat pouze cenovou výši nabízených služeb. Jde také o kvalitu používaných materiálů. I když na první pohled odvedená práce vypadá bezchybně, časem se nekvalitní materiál více opotřebí a vaše původní investice se prodraží. Reference, kterými se firma vyznačuje, také hodně napoví při vašem správném výběru. Spokojení zákazníci hovoří za vše, jejich názor totiž není placenou reklamou, ale zcela upřímné informování.

Navíc je přínosem, pokud můžete zhlédnout odvedenou práci, ať už na živo nebo z fotografií. Časové rozvržení celkového harmonogramu je taktéž posuzovaným bodem. Je žádoucí, aby se práce odvíjela bez zbytečných průtahů a aby nebrzdila případné další navazující činnosti. Navíc skutečně profesionální firma se vám bude snažit dle svých možností vyjít časově vstříct. Důležité je, aby si odborník vyslechnul vaše požadavky, případně nápady a společně s vámi pak hledal nejvhodnější řešení pro danou situaci nebo vám prezentoval a dostatečně zdůvodnil svůj lepší a důmyslnější nápad.

Rekonstrukce a přestavby

Rekonstrukcím a přestavbám může v domě či bytě podlehnout kterákoli část, záleží na potřebách a požadavcích jejich majitelů. Může se jednat o částečné rekonstrukce, kdy se vyspraví a přetvoří jen určitá část obydlí např. koupelna a záchod nebo jen elektroinstalace či obklady a kachličky na zdi. Nebo se majitelé rozhodnou k celkové přestavbě, kdy se mohou změnit i příčky v daném prostoru a přistupuje se k celkové proměně bytové jednotky.

Celková rekonstrukce

Při celkové rekonstrukci dochází k plné renovaci bytu, k jeho úpravám, opravám a změnám.

Elektroinstalace a rozvody vody

Je třeba vyměnit staré dráty, přes které je přiváděná elektrická energie do zásuvek a vypínačů. Mnohdy se vytvářejí i nové drážky ve zdech, do nichž se dané dráty umístí a zasádrují. Přidělávají se** nové zásuvky**, které budou přivádět elektřinu k nově zamýšleným spotřebičům. Taktéž se obměňují rozvody vody v koupelně a kuchyni, a to dle rozmístění jednotlivých prvků a spotřebičů, které vyžadují přívod vody.

Stěny - nová omítka

Mnohé stěny nestačí jen vymalovat, jelikož je na nich již několikerá vrstva barvy a na omítce se vytváření nehezké praskliny a postupně se olupuje. Proto je žádoucí, aby se staré nánosy barvy včetně omítky odstranily seškrábáním a zeď se tím připravila na nános nové omítky, na kterou se pak může aplikovat jakýkoli barevný odstín nebo tapeta. Případně se** lepí kachličky**, a to nejčastěji v koupelnách, WC či v kuchyních.

Stropy

Při rekonstrukcích mnohdy také přichází řada na** stropy**. V minulosti byly velmi oblíbené stropnice různých motivů i barev. V současné době se lidé přiklánějí k podhledům, které se tvoří pomocí sádrokartonových desek, čímž je strop téměř dokonale rovný a stává se variabilnějším. Navíc se dá do něho efektivně zakomponovat nejrůznější osvětlení, které oživí celý prostor. Ti, kteří preferují přírodní materiály si mohou na strop nechat umístit i dřevěné desky, které působí velmi hřejivě a útulně.

Podlahy - renovace

Staré podlahy jsou obvykle tvořeny starými parketami, jejichž skladba se obvykle po nějaké době obývání rozjíždí a vznikají mezi jednotlivými dílcemi parket mezery, případně mohou i praskat. Pokud jsou parkety ještě zachovalé, stačí je opět k sobě přitáhnout, popraskané nahradit novými, obrousit a natřít. Pokud však parkety jeví známky velkého opotřebení a poškození, je lépe je zcela odstranit a třeba nahradit plovoucí podlahou, jež je levnější variantou původních parket. V chodbách a koupelnách se pak často pokládá dlažba, obvykle je také vhodné se zamyslet nad** podlahovým vytápěním**, jelikož dlažby bývají samy o sobě chladné.

Příčky - bourání, posouvání

Někdy bývá žádoucí změnit celé dispoziční řešení** bytových prostor** a dochází k bourání, přidělávání nebo posouvání příček. Zde je však velmi nutné zjistit, které příčky jsou nosné a které nikoli. Dále pak danou práci musí provádět odborná firma mající potřebné znalosti a zkušenosti a také se musí náležitým způsobem naložit se sutinou.

Co nejčastěji podléhá rekonstrukci?

Při částečných rekonstrukcích je obvykle zacíleno na bytová jádra a kuchyně, jež jsou v daných bytových jednotkách nejméně vyhovujícími prvky.

Bytová jádra

V původních obytných zástavbách bývají zastaralá umakartová jádra, která jsou často nahrazována stěnami ze sadrokartonu či ytongu. V původních koupelnách bývají také vany, které mnohdy zbytečně ubírají prostoru, proto se často nahrazují sprchovými kouty, které mohou svým uživatelům přinést multifunkční využití. Také je pak předmětem řešení, zda a jakým způsobem do koupelny umístit pračku. Mnohdy řešeným momentem je také rozhodnutí o sloučení koupelny a WC. Ať už jsou rozhodnutí jakákoli, vždy je u** bytových jader** velmi důležité využití daného prostoru co nejefektivněji, avšak také s ohledem na estetické hledisko.

Kuchyně

U** původních kuchyní** bývá nejčastějším zásahem odstraňování velkých spíží či prostorů pro uskladňování potravin. Ty jsou pak nahrazovány výsuvnými skříňkami, které jsou úsporným a efektivním prostorovým a uskladňovacím řešením. Také se lidé často zbavují volně stojících kuchyňských linek, které jsou nahrazovanými vestavěnými. V moderních kuchyňských linkách naleznete pak drátěné programy a úložná důmyslná úložná místa.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id11402 (cesky-magazin.cz#62)


Přidat komentář