Instalatérské, topenářské a vodoinstalatérské práce - Přibyslav a okolí

Veškeré domovní rozvody potřebují pravidelné revize, podle svého stáří také opravy, a pokud již dojde k zastarávání, pak i částečné nebo kompletní rekonstrukce. Opomínat starost o domovní rozvody se nevyplácí.

Domovní rozvody

Jde o rozvody vody, odpadů, topení a plynu. Pokud jsou tyto rozvody nové, pak jde vše perfektně. Ale čas, zejména u těch dříve instalovaných udělá své. Rozvody potřebují i pravidelnou revizi. Zejména rozvody** plynu**. Některé rozvody, zvláště pokud nebyly dlouho kontrolovány, mohou při revizi ukázat, že se bez rekonstrukce již neobejdou. Velmi často k této situaci dochází v panelových a bytových domech. Zde je nutné provést kompletní rekonstrukci a to nejen v samotných bytech, ale i u stupaček. Rekonstrukci nebo alespoň modernizaci rozvodů se nevyhnete ani u starších rodinných domů. Zde však je třeba velmi důkladně zvážit, do čeho se pustíte. Starší rozvody z nepříliš kvalitních materiálů, mohou ovlivňovat nejen chuť vody, ale i její nezávadnost. Zde je pak nutná plná rekonstrukce, kdy se vymění staré rozvody za nové.

 

Vodovodní baterie

Proč se provádějí revize rozvodů?

Revize je nutné provádět u všech rozvodů. Ale ne vždy je nutný stejný odstup jednotlivých kontrol. Nejčastěji se provádějí revizní kontroly u plynových zařízení. Je to nutné zejména skrz bezpečnost. Plyn a plynová zařízení patří k nejnebezpečnějším rozvodům vůbec. Je nutná pravidelná kontrola již od připojení k rozvodné síti. Tedy od vašeho plynoměru. Pravidelně by se také měl čistit a kontrolovat plynový kotel, karma, plynový průtokový ohřívač. Určitě neprohloupíte, pokud si necháte čas od času vyčistit a zkontrolovat plynový sporák. Co je také důležité, i když ne z hlediska bezpečnosti nebo revize, je kontrola a vyčištění plynových průtokových ohřívačů vody, ve kterých se hromadí vodní kámen, který nejen zmenšuje obsah vody, ale také znehodnocuje samotný ohřívač. Vyčištění by mělo proběhnout asi jednou za dva roky.

Kanalizaci je nutné čistit a kontrolovat z jiných důvodů. Jde o nanášení nečistot a následné ucpání, případně i možnost vracení se odpadové vody zpět. Důkladné vyčištění se může provádět chemicky anebo elektrickou frézou, která spolehlivě odstraňuje nečistoty a nepoškozuje potrubí, případně tlakovou vodou pomocí vysokorychlostních tlakových fréz.

Investice, která se vyplatí

Mnoho rodin dnes dává přednost starším bytům nebo domkům, které si upraví podle svých představ. Tyto starší typy bydlení mají svoji neopakovatelnou atmosféru, která tak nějak dýchá určitým kouzlem a půvabem, který přitahuje. Ovšem vše pokazí nefungující rozvody. Právě u rekonstrukcí se doporučuje nezapomenout na kompletní rekonstrukci všech rozvodů. Do budoucna jde opravdu o velmi dobře vynaloženou investici. Kompletní renovací rozvodů ve všech oblastech – tedy voda, kanalizace, topení, plyn totiž ušetříte. Například zastaralé topné systémy lze vyměnit za efektivnější soustavy trubek z kvalitního materiálu a se spárami nových dimenzí. Finanční úspora tak může tvořit až neuvěřitelných 40 až 60%. Úspora vody se projeví ihned po instalaci nových koncových zařízení, jako jsou baterie, sprchy záchodové nádržky. Rekonstrukce ovlivní také kvalitu vody. A rekonstrukce odpadů zajistí klid a pohodové bydlení.Moderní koupelna

V dnešní době se již používají zcela jiné materiály, které jsou kvalitnější a úspornější. Jako optimální a také nejhygieničtější a nejlépe cenově si stojící vychází novodobý plast, který podle toho, pro který rozvod má být použitý je upravený. Navíc, nové trubky jsou podstatně tenčí, což znamená méně vody, rychlejší ohřev i rozvod. Také** izolace** jsou spolehlivější a izolují se dnes všechny trubky. To uspoří a také zajistí, že teplá voda nechládne, studená se neotepluje a tím se trubky nerosí a netrpí ony ani omítka. Co se trubek týče, tak určitě je nutné si uvědomit problém rozvodu pitné vody starými trubkami. Zde dochází k uvolňování částic železa, a pak pijete vodu se** zvýšeným obsahem železa.** Horší je, pokud voda v potrubí nekoluje a kazí se. Toto nastává často v rekreačních zařízeních, tedy na chatách a na chalupách. Voda je pak narezlá a často zapáchá. Může způsobit střevní problémy, nebo u citlivých lidí i jiné zdravotní potíže.

Odpady v novém provedení

Odpady dnes také dostaly nové provedení. Původní spojovací lepidla se dnes již nepoužívají. Nahradilo je vysoce efektivní spojování na kroužek. To naprosto odstranilo nežádoucí prosakování vody a kapání spojů. Celé spojování probíhá pomocí speciálních flexibilních kroužků, které jsou opatřeny speciálním mazivem a umožňují nejen bezpečné protékání teplé i studené vody, ale také možnost pozdějšího rozebrání a rozšíření. Například pokud budete chtít dodatečně připojit pračku.

Vytápění moderně

Zde je možné dosáhnout nejvyšších úspor.Záleží zejména na tom, kolik chcete do modernizace topení investovat. Staré rozvody i hlavní topidla jsou vysoce náročné na energie a tudíž i na vaši kapsu. Vyplatí se zvážit jejich kompletní renovaci a zároveň i nový způsob vytápění. Trubky topného systému se dříve instalovaly velmi tlusté. Tak byla velká spotřeba vody, velká spotřeba energie na ohřev a také dlouho trvalo, než se místnost ohřála. Dnešní rozvody fungují jinVodoinstalaterské práceak a úsporně. Rozvodné trubky jsou velmi tenké a i koncové radiátory jsou jiné. Obojí potřebují jen málo vody, která rychle koluje, rychle se ohřívá a také velmi rychle vytopí místnost.

 

Vytápění ekonomicky

Tím jsou myšleny** moderní způsoby vytápění,** které uspoří vaši kapsu a také vytápějí zcela automaticky. Využít můžete kombinovaného topení, kdy máte například v obývacím pokoji krb a v technické místnosti nízkoenergetický plynový kotel. Topíte-li v krbu, pak se kotel automaticky vypne. Vyhasne v krbu, kotel se automaticky zapne. Výhodné je topit i peletami, kde se přikládání odvíjí od velikosti zásobníku. Samozřejmě naprosto samostatné je vytápění plynem a elektřinou, zde jde však o nejdražší náklady na vytápění. Nízké náklady naopak zajišťuje vytápění rekuperací. A také vytápění s využitím alternativních zdrojů.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id11422 (cesky-magazin.cz#302)


Přidat komentář